Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

warta - okolice jeziorska


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 647
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość tatamarcelka

ale to w całym kraju. Też mnie to martwi. Przy tak niskiej wodzie stężenie zawisin jest tak wysokie, że obecnie mamy żółto mętną wodę. Z jednej strony łatwiej będzie zlokalizować miejscówki, ale rybom nie zazdroszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam mam takie zapytanie po raz pierszy wybieramy sie z synem na rybki nad rzeke (do tej pory tylko wody stojące), ale trzeba sie rozwijać. Moje pytanie brzmi czy warta za tama to dobre miejsce na pierwszy taki wypad. A jezeli nie to gdzie polecacie pojechać. Proszę też o podpowiedzi dotyczące sprzetu, chcemy zabrac dwa federki i diw spławikówki. Jakie koszyczki do feferkó okragłe czy kwadratowe z jakim odciąceniem, spłąwiki o jakiej gramturze, czy moga być zanety normale czy kupic typowo rzeczne, czy je czymś dosciążać a jeli tak to czym ziemią czy żwirem, jaki kolor zanęty, jak aaznęta chodzi mo o to czy na jakąs konkretną rybą czy uniwersalna. Czy warto zabierać wedki żywcowe. Jeśi ktoś przebrą przez cały post i ma jescze siłe i ochote na odpowiedz to bardzo dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta za tamą ? hm ładne miejsce ale z rybką gorzej niestety,osobiscie proponuje Warte w miejscowosci Warta :) dokładniej Włyń lub przystań kajakowa lub Biskupice:)ponizej,koszyczki wiadomo...kwadratowe minimum 80g,spławiczek raczej na przystawke z 5 g przeruntowany z oliwka z 8g:)zanęta jasne ze na rzeke i nie ziemia jesli juz to lina a najlepjej klej:)biale robalki trza miec i kuku jak i czerwone i roch no komplecik trza zabrac bo niewiadomo na co rybka ochote ma hehe zywiec jak najbadziej pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poleciłbym Wartę przed Jeziorskiem. Za tamą na ogól sporo wędkarzy i można nie znaleźć fajnego miejsca.

Ja preferuję feeder. Na Warcie najlepiej sprawdzają się koszyczki 80-100g, najlepiej trójkątnie (ewentualnie kwadratowe, na rzekę NIGDY nie stosuj okrągłych, bo je po prostu zniesie).

Do zanęty warto dodać trochę gliny lub kleju w rozsądnych ilościach.

Pamiętaj o sprawdzeniu dna zanim zaczniesz łowić (rzuć parę razy koszykiem i przejedź po dnie w poszukiwaniu krzaków i syfu), bo nic nie irytuje bardziej jak tony zielska przy ściąganiu zestawu, który 30min albo i dłużej leżał w wodzie bez brania, a ty zastanawiasz się dlaczego nic nie skubie :lol:.

Powodzenia, zdaj relację na forum jak wrócisz :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych pozwoleń

Chyba nie pomijajac wszelkich oplat ( skladki czlonkowskie, okregowe itd ) oraz karty wedkarskiej.

Chyba ze macie cos wiecej na ten temat do powiedzenia, klusownikow tam nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pomijajac wszelkich oplat ( skladki czlonkowskie, okregowe itd ) oraz karty wedkarskiej.

Chyba ze macie cos wiecej na ten temat do powiedzenia, klusownikow tam nie brakuje.

a może wiesz gdzie można taką kartę wyrobić i ile coś takiego kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pomijajac wszelkich oplat ( skladki czlonkowskie, okregowe itd ) oraz karty wedkarskiej.

Chyba ze macie cos wiecej na ten temat do powiedzenia, klusownikow tam nie brakuje.

a może wiesz gdzie można taką kartę wyrobić i ile coś takiego kosztuje?

Nie wiem skad jestes ale jesli chcesz wedkowac na wodach PZW legalnie musisz sie zapisac do jakiegos koła wedkarskiego, egzamin nie wiem, troche dziwna sprawa i najczesciej go nie ma w mniejszych kola jesli chodzi o osoby dorosle, tylko trzeba zaplacic 10-15 zł ( niby oplata egzaminacyjna)

Karte wedkarska wyrabiasz w Ratuszu swojego miasta. Wszelkie skladki oplacasz w swoim kole badz ewentualnie po otrzymaniu karty wedkarskiej idziesz na poczte i wykupujesz zezwolenie jedno, dwu, trzy czy tygodniowe i jestes legalny.

Wiecej informacji napewno uzyskasz chocby wpisujac w google karta wedkarsk:

Karta Wedkarska Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wybieram się z synem na dwa dnia nad Wartę w miescowości Włyń jet to nasz pierwszy wjazd nad rzeke mam kilka pytań dotyczących zanęty widziałem w sklepie zanętę 5-kg opisana jako rzeczną czy do tje zanęty nalezy dodoawaćcos jeszczetybu klej lub glina jeżeli tak to w jakich ilościach. Pytanie do stałych bywalców w tej miejscowości jakie dodatki do znęty do jakich smaków i zapachów są przywyczajone rybki, jakie obciążenie koszyczków. Czy na dwie osoby na dwa dnia wystarczy jedna taka 5kg zanęta czy trzeba wiecej. Czy łowiąc w rzecze nęcimy tak jak na wodach stojącychjakiś czas przed rospoczęciem wędkowania wjekszą ilośc potem co jakiś czas dorzucamy. Jakie rybki mamy szansę tam złapać. Będę wdzięczy za wszystkie informacje dotyczące tej miescówki :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wybieram się z synem na dwa dnia nad Wartę w miescowości Włyń jet to nasz pierwszy wjazd nad rzeke mam kilka pytań dotyczących zanęty widziałem w sklepie zanętę 5-kg opisana jako rzeczną czy do tje zanęty nalezy dodoawaćcos jeszczetybu klej lub glina jeżeli tak to w jakich ilościach. Pytanie do stałych bywalców w tej miejscowości jakie dodatki do znęty do jakich smaków i zapachów są przywyczajone rybki, jakie obciążenie koszyczków. Czy na dwie osoby na dwa dnia wystarczy jedna taka 5kg zanęta czy trzeba wiecej. Czy łowiąc w rzecze nęcimy tak jak na wodach stojącychjakiś czas przed rospoczęciem wędkowania wjekszą ilośc potem co jakiś czas dorzucamy. Jakie rybki mamy szansę tam złapać. Będę wdzięczy za wszystkie informacje dotyczące tej miescówki :wink::lol:

Kolego po 1 to napisz to pytanie w odpowiednim dziale.

2. Zaneta na Warte to temat rzeka, lowiac z koszyczkow zanętowych zazwyczaj używam 2-3 kg na wyjazd. Na rzekach ciezko powiedziec jaka to musi byc zaneta poniewaz nie moze sie wymyc zbyt szybko ani stac 2 godziny. Musi miec taka prace aby pracowala i wymywala sie ok 10-15m w pozniejszym czasie jesli nie ma bran powtarzasz czynnosc i tak caly czas..

Gliny nie dodawaj, co najwyzej kleju spozywczego badz poprostu kup zanete sygnowana na rzeke badz Feeder ( te tansze nie maja nawet chlebka fluo dlatego ich nie polecam )

4. Jesli potrafisz lowic w punkt i rzucac w jedno miejsce, mozesz pokusic sie o wstepne necenie np rzucic z 10 koszyczkow na szybko byleby zaneta pozostala w miejscu.

Jesli nie proponuje ci lowic blizej a dokladniej, nie ma nic gorszego niz lowienie co chwila w innym miejscu.

Co do ryb to roznie i nie da sie tego przewidziec.

Trening z Piatku naszej druzyny na Warcie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/09a64835c96bcbea.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie potrzebuje Pilnie informacji na temat odcinka Warty Rezerwat ( przy moscie )

Dzis przejezdzalam obok i nie widac zywej duszy nad woda, czy mozna jeszcze na tym odcinku wedkowac?

Numer z tabliczki PZW Okreg Sieradz milczy a na ich stronie nie doszukalam sie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Z racji urlopu w polsce ( polowa lutego ) chcielibyśmy się wybrać nad wodę, wychodzimy z propozycja dla młodych wędkarzy bądź osób które chciałyby poznać bliżej metody splawikowe oraz gruntowe ( rzeczy splawik/ feeder) bat, tyczka, bolonka. Lowiskiem będzie Warta oczywiście jeśli warunki pogodowe oraz stan wody na to pozwolą. Wszelkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt na priv.

Pozdrawiamy

Tomasz& Patrycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość CarIvan

Ten rezerwat powinni zlikwidować w cholerę bo obecne zarybianie zbiornika Jeziorsko to nic innego jak dokarmianie kormoranów z rezerwatu. Dlatego nie ma po co na zbiornik Jeziorsko jeździć na ryby. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

zdzislavo, jak wiesz gdzie jest koryto to między rezerwatem a zaporą (200 metrów od progu) możesz zapolować jak będzie już wolno na szczupaka, bolenia, sandacza, niezłe garbusy. Jeszcze się trafiają większe sztuki ale ja osobiście na ten rok darowałem sobie łódkę za dużo sieci na Jeziorsku pseudorybaków-kłusowników z Pęczniewa. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CarIvan

Patrycja stan wody wysoki na moście w Warcie nie ma jak połowić, łódkę i łowienie na zbiorniku w tym roku sobie odpuściłem, z brzegu tylko połowię i nie na Jeziorsku bo nie warto. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.