Skocz do zawartości
tokarex pontony

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Witam,

Proszę Was o pomoc. W sobotę po raz pierwszy zamierzam wybrać się na Regalicę.

Oczywiście główny cel to połowy feederowe białorybu.

Rusza się coś na Regalicy? Mam nadzieję, że wyprawa nie pójdzie na marne:D

Ogólnie rzecz biorąc, mam jeden problem: gdzie się rozmieścić?

Z tego co wyczytałem, to najlepsze miejsca to Cegielinka i miejscowość Podjuchy.

Które z miejsc byście polecili? Jedziemy w trójkę i nie chcielibyśmy łowić 50m od siebie, dlatego super, jeśli byłaby możliwość ulokowania się blisko siebie. Z tego co wypytałem moich ziomków którzy tam jeżdżą, to najwygodniej łowi się na betonach na Cegielince...

Ale co źródło, to inna opinia:D Głupieje powoli.

Liczę na jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy być na miejscu między 1 a 2 także myślę, że coś by się znalazło:D

Tylko jak tam dojechać?

Szukać jakiegoś konkretnego miejsca, czy po prostu idę, widzę że Cegielinka wpływa do Regalicy, siadam i walę byle gdzie:)?

A i jeszcze jedno:

Jak tam wyglądają okolice Autostrady Poznańskiej?

Warto tam zaglądać, czy jednak lepiej Cegielinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakies 20-25 m od końca betonów,jeżeli leszcz to daleko najlepiej rzucać i mieszanki kukurydza-czerwone,czerwone z białymi,płoć jest wszędzie,ale ta gruba to na cegielince najlepiej mi brała na pęczek kolorowych robaczków, lub na 2 kukurydze.Zajmijcie sobie miejsca jakies 5-10 metrów od siebie i nie pozwólcie nikomu włazić między was ,bo rano wam bedą strasznie plątać.To miejsce jest dobre,ale na Cegielince bywa różnie,czasem ryba lepiej stoi w środku cegielinki,a czasem na samej Regalicy.Ja powinienem tam być około 6 więc może sie spotkamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Mam nadzieję, że jakoś tam dojedziemy i będzie gdzie bezpiecznie samochód zostawić:D

A jeszcze jedno pytanie, dotyczące zanęty.

Nie pytam o skład, firmę itd, tylko o jej kolorystykę? Lepiej sprawdzały się ciemne czy raczej jasne? Domyślam się, że jak wszędzie zależy to od dna, dlatego pytanie, jakie tam jest dno:D?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kierować się pod most i tam gdzieś parking się znajdzie?

Ostatnio znajomy mi powiedział, że był na regalicy i miejscowi ciągnęli ładne leszcze...

Zapytałem o przynętę to się uśmiechnął i odpowiedział że sam się zdziwił- małe kawałki WĄTROBY z białym. Praktykowaliście takie coś?

Cały czas się zastanawiam, czy wybrać betony czy pomosty. Które z tych miejsc wydaje się wam bardziej atrakcyjne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod mostem zaparkujesz bez stresu a połowisz na betonach. Polecam byś już od godziny min 5.00 bo później nie dopchasz się. Pomosty są cały czas obstawione więc tam to nawet szkoda czasu i nerwów. Możesz próbować na wątrobę jak też na mielonkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje być na miejscu już pomiędzy 1-2 także myślę, że problemu z miejscem nie powinno być.

Kocur, to znaczy, że na pomostach są jeszcze lepsze miejsca:D?

Jeśli dobrze widzę, to te betony są od razu poniżej mostu im. Pionierów Miasta Szczecina tak?

Nie chcę wyjechać na drugi koniec świata:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Pionierów się zaczyna? Z tego co ja zauważyłem na mapce to tam się kończy chociaż może to ja nie wiem gdzie to jest:D?

Może tak: beton jest od mostu Pionierów w górę, w stronę mostu Cłowego, równolegle do ul. Eskadrowej czy w drugą stronę w dół, w stronę właściwej Cegielinki i ulicy Łozowej?

Tu jest link do tego, co po przeczytaniu wielu informacji wydaję mi się być tzw. betonem

http://maps.google.pl/maps?q=cegielinka&hl=pl&ll=53.391832,14.616376&spn=0.003391,0.006899&sll=52.025459,19.204102&sspn=7.168587,14.128418&vpsrc=6&hnear=Cegielinka&t=h&z=17

Jeśli się mylę, poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj bliżej pomostów na betonie. Jako punkt orientacyjny możesz obrać wielką tablicę reklamową. Tam też na poboczu możesz zaparkować swobodnie auto. Jakieś 50 metrów od końca w prawo stojąc w stronę wody możesz rozstawiać się. Rzucasz na połowę wody, zamykasz kabłąk i na napiętej żyłce pozwalasz żeby zestaw zjechał na dno. Masz szansę trafić tam na dołki w których czasami bywają duże leszcze. Koszyki to minimum 60. Ja preferuję w tamtym miejscu 80 jako minimum a często stosuję tam 100 bo tak potrafi woda ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli samochodu nie muszę zostawiać pod mostem, tylko wystarczy spokojnie zostawić na poboczu ulicy Eskadrowej? Przepraszam za co niektóre, prymitywne pytania, ale chciałbym mieć wszystko dopracowane:D

Mam nadzieje że leszcz, ale i głównie płoć (na którą chciałbym się najbardziej nastawić) chociaż będą dopisywały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee i tak jadę:P Jak nie grunt to może spining... Z resztą wypad planowany już od dawna i głupio by było teraz rezygnować. Może akurat się trafi. Z resztą, dziś może nie brać, jutro mogą brać jak głupie. A poza tym- wędkarz to taka przebiegła istota która nie zawsze powie prawdę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.