Skocz do zawartości
Dragon

Gdzie na Salmonidy w Polsce?


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 5 months later...

Obecnie chyba najlepsze łowisko pstrągów to rzeka raba od Dobczyc(koziarów) do Gdowa to w prostej linii 10 km. Obowiązuje tam sztuczna much i haki bezzadziorowe. Obowiązuje też zasada NO KILL. Pstrągi potokowe 50cm to normalka. Największa sztuka jaką zarybiono w tym roku ma 78cm i jeśli wieżyć zasadzie no kill to wciąż pływa. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie chyba najlepsze łowisko pstrągów to rzeka raba od Dobczyc(koziarów) do Gdowa to w prostej linii 10 km. Obowiązuje tam sztuczna much i haki bezzadziorowe. Obowiązuje też zasada NO KILL. Pstrągi potokowe 50cm to normalka. Największa sztuka jaką zarybiono w tym roku ma 78cm i jeśli wieżyć zasadzie no kill to wciąż pływa. pozdrawiam.

No zgadza sie, ale czy Raba jest najlepszym łowiskiem pstrągów? Jak tak to tego nie wiedziałem :shock: Tylko jak ryby zostały wpuszczone do rzeki to kłusownicy łapali 30 sztuk dziennie :shock: Naprawde 30 sztuk ryb. Ja na Rabie nie łowie, ale nie potrzebnie ogłaszali to że zarybili, tylko kłusownicy przez to sie zjeżdżają :cry: I jeszcze pisali że będzie jeszcze jedno zarybianie (tez nie wiem po co to piszą)... A tak na koniec to w czerwcu wpuścili 4 łososie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

element52 taka piękna rzeka pod nosem :shock: I nie łowisz :shock:

A z tymi kłusolami to nie do końca. Jakby było tak jak mówisz - to na pewno by nie ogłaszali :!: Takie jest moje zdanie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

element52 taka piękna rzeka pod nosem :shock: I nie łowisz :shock:

No i jeszcze piękne jezioro i tez nie łowie :neutral: Na rzece nie łowie poniewaz tylko na muche można, a nad jeziorem nie łowie poniewaz ... wogóle nie wolno :shock:

A z tymi kłusolami to nie do końca. Jakby było tak jak mówisz - to na pewno by nie ogłaszali :!: Takie jest moje zdanie :roll:

No tak, tylko Państwowa Straż Rybacka (chyba tak sie na nich pisze :lol: ) mają do upilnowania cały zalew i rzeke, a zalew nie jest mały bo chyba obwód wynosi 12 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zalew nie jest mały bo chyba obwód wynosi 12 km.

to jest dużo :roll::shock: ... jezioro wierzchowo na którym łowiłem dość często ma obwód taki, że dnia by nie starczyło, żeby je obejść (na moje oko coś koło 40km)..... a jest jednym z kilkudziesięciu w tym rejonie, które chronić ma PSR, więc tam kontroli na pewno nie uświadczysz.... żeby nie było że oftop, to właśnie z wierzchowskiego wypływa rzeka gwda, ponoć całkiem sympatyczne łowisko pstrągowe.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zalew nie jest mały bo chyba obwód wynosi 12 km.

jezioro wierzchowo na którym łowiłem dość często ma obwód taki, że dnia by nie starczyło, żeby je obejść (na moje oko coś koło 40km)

No tak, prawie 4x wieksze ale 12km to tez nie jest mało (jak dla mnie). A te 40 km to dla mnie Ocean :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko Państwowa Straż Rybacka (chyba tak sie na nich pisze ) mają do upilnowania cały zalew i rzeke, a zalew nie jest mały bo chyba obwód wynosi 12 km.
.

Jeśli chodzi o rzekę to gospodaruje na niej Towarzystwo Przyjaciół Raby i oni mają swoją SSR(strażników) i robią masę patroli. Z zalewem to już inna brocha, Jest to strefa ochrony sanitarnej(ujęcie wody dla krakowa) i ochroną zajmuje sie policja wodna. Dla przykładu podam,że kara za wędkowanie to min 2000 pln+utrata sprzętu wędkarskiego. To jest kara co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kara za wędkowanie to min 2000 pln+utrata sprzętu wędkarskiego. To jest kara co nie?

Kara za wedkowanie na Zalewie Dobczyckim to 200zł. Kare płacia bedzie osoba któa ukonczyła 16 lat. A czy bedzie utrata sprzetu wedkarskiego to juz zalezy na kogo sie trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolesia w brzezowej. Gostki z tamtej wsi popłacili po pare tysiaków. Za łapanie jest nie mandat ,a kolegium. KOLEGIUM Z tego co sie oriętuje to jest między 500,a 5000. Sprzęt ponoć skasowali i potem gostki musiały go przelicytować na aukcij w myślenicach pod koniec roku. W tej policji miałem znajomego który jest już na emeryturze chyba od 2 lat gdzieś i mówił mi że na stanie mają np. noktowizory :!: . W latach 83-86 mieli tylko motorówkę i to tak wolną,że mój koleś z ojcem od momętu jak usłyszeli silnik zdążyli zwinąć 5 żywcówek i dojść do domu bez żadnego ryzyka :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze baardzo dawno mozna było łowic bez zadnego problemu, a teraz robia takie problemy :roll: A z tego co wiem to mandaty są po 200zł (nie chce sie kłucic). Od 1 listopada motorówki odłożyli i zostało im bieganie po krzakach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ,że nie łowisz na rabie. Dlaczego? Taka rzeczka pod nosem,Gdzie tam łowisz w takim razie?

Nad Rabą nie łowie poniewaz jak juz było pisane tylko na muche mozna. Ja łowie na stawach w Gdowie i w Myślenicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA. Ten w Gdowie to wasze łowisko specjalne co nie? Mam tam rodzinkę zaraz po drugiej stronie ulicy. Szkoda,że nie wydajecie pozwoleń jedno lub kilkodniowych bo zjeżdżam tam czasem na urlop. Dwa lata temu nawet dzwoniłem w tej sprawie do waszego skarbnika. Może wiesz czy coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Pozdrawiam kolegę piszacego o mandatach po 2000 zł i konfiskacji sprzętu - czasy PRL się skończyły i nie ma już dawno czegoś takiego jak "KOLEGIUM".

Kolegium istniało dużo dłużej niż PRL. A kary za kłusownictwo powinny być dużo wyższe niż 2000. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.