Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta na staw.


Gość omen93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość omen93

Witam wszystkich mam pytanko.Jaka będzie dobra zanęta kupna z dodatkami na staw -2 ha.Dno w wiekszości muliste tam gdzie mam dostep 2-3 m głebokości ,do okoła obrośniety jest moczarką .Czy w gre wchodzi kilku dniowe nęcenie np,kukurydzą,pszenicą,płatkami owsianymi,z białej ryby jest tam karp od 0,5 do 10 kg,niedużo lina,leszcze i wszelaka drobnica-oczywiście duża presja wędkarska.Jeśli chodzi o kilku dniowe nęcenie najlepsze miejsca są praktycznie codziennie zajęte,zreszta jest tam dużo zaczepów,pościnanane, uschłe drzewa.Lecz jakieś miejsce by się znalazło.Raczej jeśli chodzi o metode to jedynie spławik,ewntualnie na piaszczystej plażyczce koszyk,lub bezpośrednio z gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zanęte dobierz w zależności od tego jaką chcesz rybe łowić. Jeśli chcesz łowić karpie to kup zanęte kupną na karpia i dodaj jakichś atraktorów np. truskawkowych ;) Możesz dosypać też kukurydzy konserwowanej. Zresztą jeśli chodzi o dodatki to na forum jest tego fuul. Jakbyś miał miejscówke gdzie rzadko ktoś łowi to możesz oczywiście nęcić przez kilka dni. Jeśli chodzi o te zajęte miejsca to można też przyjechać na rybki o 1.00 w nocy zanęcić i wyrzucić zestaw na grunt. Rano jak sie przejaśni ryby powinny podejść ;)

A możesz też późno wieczorem zanęcić i rano "rychło" przyjechać. Wiadomo, że to nie da takich efektów jak kilku dniowe nęcenie ale myśle, że pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak małym stawie kilka dni nęcić się nie opłaca się, łapałem na troche wiekszym i wcale nie poprawiało to znacznie efektów od łowienia z doskoku, wystarczy mocno zapachowa zanęta z dużą ilością aromatów, na karpia vanilia albo truskawka, na leszcza brasem itd. a kukurydzy to nie żałuj najlepiej lutuj z procy w łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omen93

Niestety zakaz połowu w nocy ,od świtu do zmierzchu.A jaką byście poradzili konkretną mieszanke na karpia-lina.Nie jest to staw komercyjny,ale co rok jest zarybiany przedewszystkim karpiem.Właścicielem jest urząd miasta .Chodzi mi głównie o karpia i lina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach jest ogromny wybór mieszanek na karpia, mi najlepiej sprawdzają się mieszanki o zapachu wanilii, truskawki, ostatnio dobra była zanęta Karp Premium Gutkiewicza. Oczywiście do zanęty trzeba dodać puszkę kukurydzy konserwowej. Na początku łowienia wrzuć 8-10 dużych kul, karp to niezły żarłok. Na hak również kukurydza, najlepiej jakaś smakowa, lub maczana w dipie, musi się odróżniać od tej w zanęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omen93
się nie opłaca się
Prawie jak Kononowicz :lol::cool: . Sory.

Konon to porządny obywatel białegostoku,ma swoje metody :lol:

A co sądzicie o jakiejs mieszance na karpia- lina ze star fish albo dragon.Zanęta z dodatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star fisha nie używałem, z dragona dość często używam i nawet nieźle się spisują.

Jedną z lepszych zanęt karpiowych jakie używałem była zanęta Stila o zapachu wanilii(w takim niebieskim worku), wręcz cudnie pachniała lodami waniliowymi, teraz niestety trudno ją dostać, a szkoda bo karpiom bardzo przypadła do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen93 sam lowie na takich stawkach wiec mysle ze cos Ci doradze :wink: Wiec jak sie ustawiasz na lina to kup jakas zanete na ta rybke(najlepiej traper,przynajmniej u mnie ona jest najlepsza :wink: ),sypnij w to atraktoru oczywiscie tez na lina.Cala mieszanke rozrob roztworem wody z miodem.Aha nie polecal bym Ci na bardzo muliste dno duzej ilosci pszenicy i kukurydzy(cos o tym wiem).Jezeli lowisz w danej chwili to nec zaneta sypka ktora bedzie szybko pracowala(dodaj np.mleka w proszku i maki kuku.)Odradzam platki owsiane na taka wode poniewaz za mocno kleja.Na koniec lowienia do zanety wrzuc posiekanych rosowek i pol puszki kuku. max i wrzuc kilka kul.Co do karpi to syp bardzo intesywne zapachy :!:(na lina nie tak bardzo) np truskawka.Mysle ze po kilku dniach takiej zabawy bedziesz mial wyniki :grin:(oczywiscie sa to moje doswiadczenia i nie wiem jak to wyglada u Ciebie :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość omen93

Dzięki stocha.Wypróbuje twoją metodą,jak nęciłem kukurydzą z dodatkiem olejku waniliowego wędkarskiego ,i atraktora firmy dragon ,na karpia,to przez 4 dni złowiłem 14 karpi ,największy 1,70 oczywiście oprócz 2 najwiekszych wszystkie wróciły do wody , żeby tak każdy na błotnej tym stawiku ryby wypuszczał .- pozatym wielkie nie były oprucz 4-5 ,sprawdziło sie to na początku kwietnia,teraz nie daje efektu,tam wszyscy nęcą kukurydzą niczym więcej,wyniki mają cieniutkie przez ostatnie 5 dni z tego co wiem a łowi tam sporo ludzi jeden gościu chwyciła na kuku lina 1,1kg,i rano ten sam facet na sama kuku z puchy karpia 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Na małych stawach, podobnych do tego co opisales bywam, z ta roznica ze jest to zbiornik komercyjny, jednak zdarzalo mi sie dac popalic konkurencji.

Na moim lowisku sprawdzala sie mieszanka zanety uniwersalnej ( najczesciej Trapera) z duzym dodatkiem kukurydzy, praktycznie caly czas donecam ziarnami, ale "tajnikiem" na tym zbiorniku byla zaneta bodajze dragona o zoltym kolorze, nie tylko dragona, ale takze trapera wazne zeby byla "zolta" oczywiscie nie chodzi tu o kolor, ale o dodatki w zanecie, ktore nadaja jej koloru, niestety nie wiem co powoduje takie zabarwienie, moze jakis bardziej wprawiony wedkarz podopowie.

Jako dodatek powiem, ze najskuteczniejsza zaneta na tm zbiorniku byl najprawdopodobniej granulat jakiego uzywaja hodowcy, pisze najprawdopodobniej, bo ciezko bylo dojrzec, ale tego dnia wyystarczyly ze dwie garscie tego specyfiku, zeby wedkarz zdenerwowal ;d wszystkich obecnych na stawie. Z tego co wiem mozna go dostac ale tylko w duzych ilosciach ok 50 kg nie mniej jednak polecam sprobowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Napisałeś że jest to mały zbiornik o dość dużej presji wędkarskiej, tak więc ryba jest zapewne przeżarta, dosłownie przeżarta.. Wrzucona zanęta nie jest ostatecznie "wyczyszczona" przez rybę z dna zbiornika, gnije, tudzież kiśnie i powoduje zakwaszene zbiornika.. Tak wię użyta przez Ciebie zanęta powinna być mocno nasycona, bogata..

Polecam 3 zanęty:

1. Typowo pod karpia:

- bułka tarta

- kasza kukurydziana

- maka kukurydziana

- płatki owsiane górskie [tj. grube]

- biszkopt

- prażone konopie

- konserwowana kukurydza

- atraktor (zależnie od obserwacji)

możesz także dorzucić do zanęty ziemniaków krojonych w kostkę tak by stanowiły 1/6 całej zanęty...

Dodawaj po 0,5 kg każdego produktu, mieszaj na sucho, będziesz mógł mieć zanęty na 2-3 wypady na ryby, delikatnie z atraktorem.. Kukurydzę dodasz dopiero na łowisku..

2. Karpiowo-leszczowa..

3 części mąki kukurydzianej

1 część posiekanych czerwonych robaków

2 części mielonych gotowanych ziemniaków

1 część mielonych płatków owsianych

dodatek mleka w proszku

dodaj 2-3 łyżki stołowe krwi suszonej

3. Duży Karp..

3 części mielonych ugotowanych, posiekanych w kostkę ziemniaków

3 części Mąki kukurydzianej

2 części Kaszy kukurydzianej

2 części kukurydzy konserwowej

2 części płatków kukurydzianych lub owsianych (mielonych)

1 część prażonego mielonych płatków owsianych

1 część suchej kukurydzy

1 część Mleka w proszku

grubo mielona bułka tarta (jako dodatek smużący) oraz 0,10kg mączki mięsno-kostnej (jako dodatek smużąco-zapachowy)...

Nęć delikatnie wrzucając kilka średnej wielkości kul zanętowych w czasie rozkładania sprzętu, następnie zależnie od żerowania zanęcaj dwoma małymi kulami po holu większej ryby, jeśli dość często występują brania, zrezygnuj z nęcenia i nęć dopiero po przerwie w braniach...

Połamania kija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowię na podobnym stawie i sprawdziła mi sie już parę razy bardzo prosta zanęta:

-śruta kukurydziana

-bułka tarta

-otręby pszenne

wszystko to w równych ilościach objętościowych np. po 2 szklanki a do tego gotowana kukurydza i konopie też gotowane. Można spróbować dodać atraktora, polecam sensas gros poisons to chyba "duża ryba" jedna łyżka stołowa wystarczy. Zanęta dobrze utrzymywała mi ryby, łapałem wyrośnięte karasie i karpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.