Skocz do zawartości
tokarex pontony

Konger - wszystko o kongerze


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Widać nadszedł odpowiedni czas żeby założyć taki temat. Zachęcam wszystkich do dyskusji.

Ja doświadczenia z kongerami mam bardzo niewielkie. Wlaściwie obydwa złowiłem przypadkiem, tzn. nie nastawiałem się na nie, a ponieważ złowiłem je z gruntu, czyli przy brzegu były malusie. Jeden może z 40cm a drugi ciut większy 80cm. Obydwa wzięły na gruntowy zestaw z kawałkiem makreli na haczyku. Obydwa zostały złowione w okolicach Dingle (jeden z przystani w Ventry a drugi na klifach Slea Head). Jednak z dego co słyszałem całkiem duże kongery łowiono równiez w samym porcie w Dingle. Oczywiście zasadzając się na większego na hak zakłada się całą makrelę a nie tylko pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Prawde mowiac Radku ten Conger to byl moj pierwszy - taki "kaczy" fart, wiec o zadnych prawidlowosciach mowy byc nie moze.

Branie mialem ok.20 - wedka 3.6m do 100g, dobry kreciolek z Lidla (mieli takie niezle za 25 jurkow), ciezarek 4oz na bocznym troku, hak 2/0 (powinien byc co najmniej 2x wiekszy), a na koncu 30cm makrela (pokiereszowana delikatnie dla wiekszego efektu). Woda byla raczej niska, ale wystarczajco gleboka (ok.15m). Pogoda dobra, prawie zadnej falki. To tyle - wzial i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.