Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wędka teleskopowa a trzy częściowa


pinus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem początkującym wędkarzem. Kiedyś w młodości bawiłem sie w wędkowanie - miałem wtedy taka wędkę trzy częściową ze spławikiem.

Teraz pełno jest wędek teleskowpowych.

Szukałem wszędzie info na temat wędek 3 częściowych ale znalazłem tylko tyle ze nadaję sie na grunt.

Moje pytanie jest następujące czy taka wędka można łowić na spławik?

No i oczywiście która wędka jest najlepsza dla tej metody i dlaczego właśnie ta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

pinus, Witaj na forum. Potrzeba trochę więcej info na temat gdzie zamierzasz łowić. Rzeka, jezioro, kanał? Dopiero wtedy można dać Tobie propozycję. Na początek polecam poczytanie odpowiednich tematów na forum, na pewno znajdziesz wiele odpowiedzi na swoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne wędki 3-częściowe i różne teleskopowe.

Match-Telematch, Feeder-telefeeder, Picker-Telepicker.

Czyli "pewne" odpowiedniki teleskopów dla wędek 3-częściowych

Mimo tego że teleskopy są wygodniejsze w transporcie, używam tylko 3-częściówek czyli mam dwa feederki jedna matchówkę (spławikówkę) i jedną dwuczęściówkę czyli spinning. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

pinus podaj nam wszystkie dane jakie masz wypisane na wędce to powiemy Ci jakie jest jej przeznaczenie! :wink: Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.