Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mirek,

jak silniki Parsun i Sea King wchodziły do Polski szturmem, a nie miałem swojego jeszcze silnika, wertowałem ( odrabiałem lekcje) w internecie zaciągając info na temat tych firm.

Silniki te pracują nawet w USA, co mnie zdziwiło, wiec najgorszej jakości na pewno nie są.

Tyle,że wyczytałem że np. na tych samych łodziach, 25KM silniki paliły znacznie więcej na 1/h. W USA to bez znaczenia ile pali, ale w naszych warunkach raczej bym na to zwracał uwagę. Tabeli taką jak zamiesciłem z Yamahy, nie znalazłem, opieram się na tym co wyczytałem w USA i innych zagranicznych forum od użytkowników tych właśnie silników.

Rożnica 1L/h , możę jest nie wielka, ale trzeba policzyć wyjazd 10h=10L=45zł w kieszeni, pomnożyć razy 20 wyjazdów w sezonie minimum to masz 900zł w kieszeni.

No chyba, ze stać kogoś, no to nie podejmuje dalej tematu.

Pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Dziekuję wszystkim za rady. A ten silniczek nie jest lepszy ? Tylko że 10-ka

Silnik zaburtowy Suzuki 9,9km

Witam, nie jest lepszy bo ma stopę L, która prawdopodobnie nie pasuje do Twojego RIB*a.

Ty musisz mieć S, na 99%.

pozdrawiam

PIT

P.S

Ja osobiście przy zakupie silnika kierowałem się:

- dostępnością do serwisu w moim mieście ( w Poznaniu jest Honda, Yamaha,Tohatsu,Mercury/Mariner) brak Suzuki i innych.

- czy zakupiony silnik kupuje na 1 sezon dla próby,ewentualnie zmieniam na inny czy też kupuje jednorazowo do emerytury.

-czy będę planował zmianę łodzi, no coś innego większego lub w stronę pontonu będę się kierował.

-Osiągi w prędkości, spalaniu na 1/h,wadze silnika

-zabezpieczeniu antykorozyjnym w/g opinii serwisów z całej Polski :( tak to wypadło)

-Yamaha

-Honda

-Suzuki inne

-przed samym zakupem udałem się do serwisu i zadałem ze 100 głupich pytań

Wypadło na Yamaha 15KM, drogo ale jestem zadowolony z wydanych pieniędzy,silnik praktycznie pływa 100% sezonu non stop, bo mam go na "spółkę" z kolegą, wiec pływa albo On albo Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam jestem nowym użytkownikiem a wędzi z góry przepraszam jak coś źle napisze albo nie zrozumiem od razu. Stałem się posiadaczem niewielkiej łódki z silnikiem za burtowym cieszyłem się bardzo ale nie za długo do okazało się że silnik ma jakiś błąd. Jest to 4-sów firmy Yamaha z 2001r, odpala super na wolnych chodzi jak zegareczek do połowy gazu silnik pracuje super ale gdy próbuje przyspieszyć zaczyna się, strzela prycha tak jak by go coś trzymało nie mam pojęcia co to może być. Sprawdzone zostało: pompka paliwowa,świece są nowe,kable do świec nowe, gaźniki wyczyszczone,no i nie wiem co mam zrobić. Może ktoś miał taki przypadek , z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

podpinam sie do tematu. Chcialbym zaczac przygode z pontonem i silnikiem spalinowym bede plywal po wisle pod prad we dwie osoby, ze sprzetem wedkarskim pewnie wszystko razem okolo 250kg, ponton wazy 38kg, dlugosc to 330cm. Moje pytanie jest czy taki silnik

Silnik zaburtowy SEA KING 5 KM, długa kolumna http://allegro.pl/item1077816161_silnik_zaburtowy_sea_king_5_km_dluga_kolumna.html pociagnie to i czy jest mozliwe zdjecia jakis "zamulaczy" zeby miec 8km? z gory dziekuje i pozdrawiam.

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

dzieki PITPOWER tam myslalem ale co sodzisz o mocy czy wystarczy?? zastanawialem sie na tym go... chinskim i stwoerdzilem ze lepiej poczekac na jakas okazje np. yamaha 5km znalazlem na allegro za male pieniadze czy w z takiego silniczka wyciagnie sie cos wiecej? czy 8 km da rade pociagnac moj sprzed ww ? czy wiecie czy jakies servisy w warszawie w okolicach sprzedaja uzywane silniczki? poprost nie che wydawac 6 tysi na kolejne moje hobby bo mnie zona znowu zabije :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

golisz ja pontonem nie pływam, wiec niech wypowiedzą się "pontoniarze",rzeczni oczywiście.

Jak dla mnie do łodzi 4m to od 8 do 15KM, jest w miarę ekonomicznie z paliwem i bez szaleństw z prędkością.

Bo piszemy tu, o wędkarstwie, a nie o "szpanie" ile kto ma KM i jak kto szybko pływa z iloma "laskami" na pokładzie :mrgreen:

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki PITPOWER,

nie chodzi o szpan :) tylko o wedkrstwo, chce poprostu uniknac robienia patentu motorowodnego, ale zebym mogl plywac tym pontonem w miare ok zeby wbijal sie w slizg.

A jak kupie 8 konny 4 suwowy to chyba nie da sie za bardzo przerobic na 10km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Posiadam silnik zaburtowy prawdopodobnie produkcji Szwedzkiej MONARK prosiłbym o jakie ktokolwiek informacje na temat tego silnika a przede wszystkim silnik ten niema sterowności to znaczy nie można kierować łodzią za pomocą tego silnika coś jest zablokowane bardzo proszę o pomoc dorzucam screeny tego silnika

http://img341.imageshack.us/i/sany2373.jpg/

http://img444.imageshack.us/i/sany2372.jpg/

http://img704.imageshack.us/i/sany2371e.jpg/

http://img143.imageshack.us/i/sany2374.jpg/

http://img88.imageshack.us/i/sany2370.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że ktoś go malował, pewnie nie umiejętnie i podczas schnięcia nie obracał kolumną. Farba zadziałała jak klej i spoiła ze sobą kolumnę.

Trzeba było by jakimś środkiem do usuwania farby spróbować ją usunąć z tych szczelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś nad wodą sprawdzając poziom oleju w silniku zobaczyłem ze olej ma kolor kawy z mlekiem myślę że to jest chyba woda a kontrolka ciśnienia oleju świeci na zielono co teraz co może być przyczyną dlaczego świeci ta kontrolka i to na zielono? Ma może ktoś taki silnik i mi podpowie czy na zielono to dobrze czy zle mam go krótko i kompletnie nie mam pojęcia jak jest dobrze to była pierwsza z nim moja wyprawa

Może ktoś zna dobrego mechanika z okolic Bydgoszczy lub Torunia

Silnik to honda 4.5 km 2005 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem mechanika już wszystko wiem a więc jeśli chodzi o kontrolkę to honda tak ma że jesli jest ok to

świeci na zielono jak cisnienie jest za małe czy za mało oleju to zgaśnie

Teraz sprawa dziwnej barwy oleju jego zdaniem olej się zmiksował nie ma w nim wody prawdopodobnie poprzedni właściciel pomieszał coś z olejami Wygrzał olej tzn dał silnikowi popracować godzine na wolnych obrotach spuscił stary wlał nowy następnie silnik znowu pracował teraz jest ok kazał pływać i kontrolować jego zdaniem wszystko będzie ok .Zobaczymy czas pokarze .Cała operacja kosztowała mnie 100 zł jak dzwoniłem do serwisu to gość mi powiedział nie oglądając silnika że naprawa zacznie się minimum od 900!!!!!!zł

Dziekuje że odpisaliście na mój post Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, poratujcie mnie dobrym słowem i poradą w sprawie obsługi silnika zaburtowego - dwusuwa. Może jakąś instrukcję, poradnik eksploatacji? Coś tam po angielsku znalazłem ale to za mało dla mnie :???:

Kupiłem Yamahę 9,9 chyba 1986 rok - nie wiem jaki typ, nic mądrego w sieci nie mogę znaleźć - trochę inaczej wygląda ten silnik niż w moim aucie :roll:

Jak jest coś na forum to dajcie linka a nie marudzić o szukajce...Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... Nie wie ktoś przypadkiem jak jest z cenami i dostępnością części zamiennych do silników takich marek jak MERCURY czy TOHATSU ?? Zastanawiam się właśnie nad zakupem silniczka ... ma to być jakiś używany dwusów 8 KM ( ewentualnie 9,9 ) i nie chciałbym sie przypadkiem wpakować w coś co w razie awarii będzie mnie słono kosztowało :) ... Jeżeli macie jakieś inne typy co do marek motorków to też chętnie poczytam !!! ... I jeszcze jedna kwestia ... na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego silniczka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich,stoję przed zakupem sinika spalinowego do pontonu(max. 5KM),na co się zdecydować? chcę by był w miarę niezawodny,cichy i lekki(nie wiem czym się kierować przy wyborze)oczywiście używka do 2800zł,będzie pracował na Warcie i w wakacje na jeziorkach,dobrze by było gdyby się sprawdzał w trollingu,poradźcie mi proszę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz dobry i niezawodny to na pewno Honda lub Yamaha ale to są w sumie najdroższe marki.

Co do samego zakupu, rozumiem że szukasz jednostki four stroke :?:

Szukaj w miarę jak najmłodszy rocznik, oględziny zewnętrzne są równie ważne jak stan techniczny.

Najważniejsze elementy zewnętrzne to kozioł mocowanie silnika na pawęży ( czy nie ma luzów i lekko chodzi ) oraz śruba napędowa która w wielu przypadkach powie Tobie praktycznie wszystko o spodzinie a także sama spodzina jak wygląda. Czym bardziej zniszczone te elementy to należało by sobie odpuścić zakup takiego silnika.

Teraz wewnątrz silnika czyli to co kryje się pod pokrywą. Wizualnie jak wygląda i czy nie było nic odkręcane, większość śrób albo ma znaczniki firmowe ( czytaj plomby ) albo są tak zrobione, że jak raz odkręcisz to już widać gołym okiem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Martines za poradę(four stroke-jak chodziło Ci o 4-suw to TAK),raczej też właśnie będę się rozglądał za hondą lub yamahą ale kurczę który będzie lepszy,wydajniejszy,cichszy? jeśli możecie podajcie mi różnice(+ i -) tych silników do 5KM,pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej też właśnie będę się rozglądał za hondą lub yamahą ale kurczę który będzie lepszy,wydajniejszy,cichszy? jeśli możecie podajcie mi różnice(+ i -) tych silników do 5KM

Dużej różnicy w wydajności nie zauważysz - oba silniki na podobnym poziomie natomiast co do hałasu to Yamaha powinna być troszkę cichsza acz kolwiek od tak małych silników nie oczekuj cudów i bezszelesności.

Ja jeżdżę na Hondzie 30 KM więc kultura pracy jest zupełnie inna jak tych maluchów :wink: ale jak spotykam na wodzie coś małego to Yamaha tak mi się wydaje jest najcichsza :idea:

Swego czasu silniki Honda były najlepsze i najcichsze ale od momentu jak Yamaha puściła nową serię czterosuwową z wtryskiem paliwa dorównała hondzie a niektórzy twierdzą że ją prześcignęła. Z moich obserwacji obie marki są na podobnym poziomie więc tu już chyba troszkę ceną można regulować i korzystniej powinna wypadać Yamaha - czytaj taniej :roll:

Co byś nie kupił to i tak będzie dobrze pod warunkiem, że sprawdzisz wcześniej i będzie to egzemplarz w dobrym stanie technicznym.

Ps.

Nie wspominałem wcześniej ale jak właściciel Tobie pozwoli to dobrze by było odkręcić korek spustowy oleju w spodzinie i zobaczyć jakiego koloru jest smarowidło. Jak mleko to kiszka bo woda dostaje się przez uszczelnienia wałka napędowego.

Tak samo wyciągnij bagnet w silniku od oleju i sprawdź olej tak jak to się robi w samochodzie :wink: a resztę to już Tobie opisałem co i jak.

Fajnie by było jak by sprzedawca miał papiery na sprzedawany silnik lecz to jest rzadkością :evil: większość silników pochodzi z nielegalnego importu i to jest bolączka naszego rynku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martines jesteś nie zawodny :razz: a od którego rocznika yamacha jak i honda jest godna uwagi pozdro martines jesteś wielki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(a pro po jak jest z chłodzeniem w tych silnikach?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście używka do 2800zł

za tą kwotę powinieneś dostać już nawet dwu lub trzy letni motorek :cool:

a od którego rocznika yamacha jak i honda jest godna uwagi

Patrz wyżej :wink:

(a pro po jak jest z chłodzeniem w tych silnikach?)
w tak małe silniki się nie zagłębiałem ale na 99% chłodzone wodą. Te dwu konne to powietrzem a powyżej tej mocy raczej woda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.