Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Pytanie do admina i modów:

Czy ktoś mi powie w jakim celu mój temat został podpięty pod ten post ???

Nie sądzę żeby to była kontynuacja poprzedniego tematu tematu, więc proszę o powrót do stanu przed przesunięciem.

Temat dotyczy łodzi 4,20x1,50m.

Poza tym odebrano mi możliwość przydzielenia punktów pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przed zakupem silnika trzeba ustalić wysokość pawęży ,czy jest przystosowana do długiej stopy czy krótkiej.Co do producentów proponuje ci Yamahe może byc suzuki ,jeżeli chcesz wykorzystywać silnik do trollingu proponuje czterosuw -cichy równa praca,oszczędny ,niema problemu z mieszaniem oleju jak w dwusuwach.Silniki czterosuwowe jedno cylindrowe przy małych obrotach trochę podszarpują.Więc najlepszym rozwiązaniem będzie dwu cylindrowy np ;Yamaha 8F - będzie idealna waga 37 kg .Dwusuwy przy dłuszym powolnym pływaniu potrafią się piesicienie zapiec.To wszysko będziesz miał pytanie to służę radą.Poz Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Prezentowana Yamaha 6 F na zdjęciu będzie trafnym wyborem.Jednak poszukaj lepiej 8 ponieważ są tej samej wagi i pojemności tylko elektronika inna , a 2-wa konie więce do wykorzystania.Przy zakupie używanego silnika delikatnie odkręć dolną śrubę spustową oleju w stopie z zerknij na olej -może być czarny przepracowany , ale nie biały lub z naleciałościami białego koloru ,świadczy o nieszczelnosci simeringu na śrubie.Przy 8 koniach koszt około 200 zł w serwisie.Jak będziesz miał pytania dzwoń 604220904 Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem człowieka ktory zwiózł silniki z Holandii z serwisu (około 50 sztuk).. były to podobno silniki testowe...czy warto wchodzić w coś takiego?? Od razu mówie że papiery na nie ma i są bardzo dobre ceny..np:

mercury 6KM 2suw 2 cylindry r2005 2399pln

tohatsu 6km 4suw 1cylinder r 2008 3100pln

tohatsu 5KM 2suw r2006 2100pln

suzuki 9.9 4suw 2cylindry r2006 4600pln

Tohatsu 9.8 2007 4suw 2gary 4900pln

robert.mazury co sądzisz o seaking'ach? podobno to identycznie to samo co parsuny (robione na ich licencji) bo ceny nowych są dobre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co do silników które zamieściłeś miałem osobiście suzuki 9.9 używałem przez dwa sezony bez problemowa eksplatacja trochę ciężki około 45 kg .Cena jak wszysko jest ok z silnikiem do przyjęcia przydała by się jakaś rekojmia chociasz na mięsiąc.Jeżeli pokonujesz wieksze odległosci na łowiska to bedzie dobry ,kwestja noszenia go i instalacji na pawęrzy.Druga rzecz to łódz jak możesz to zamieść zdjęcia łodzi ,żeby widać dobrze było kadłub (kształt ),bo to bardzo waże czasami niema sęsu zakup większej mocy silnika bo to nic nieda .Żle dobrany silnik masowo i mocą powoduje niestabilnośc łodzi podczas płynięcia .Przy szybszym płynięci łódz zamiast iść w ślizg ,rufa jest wgniatana ,a łódz staje dęba-prędkośc niewielka zurzycie paliwa wzrasta .Poz Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile palą takie 5KM, 10KM, 15KM silniki? tak z ciekawości pytam.

Zależy od producenta, wykonania, etc. Np. mam suzuki 3,5 KM, spalanie na godzinę płwania na pełnym gazie ok 0,8L silnik oczywiście dwusuw i ma juz z 10 lat. Wietierok 8 KM - przy podobnym pływaniu ok 3,5 - 5 litrów /h. Merkury 4KM (2 suw) wcina mi ok 1,5l /h . Yamaha 60 KM, dwusuw, pływanie w ślizgu, średnio pali mi 8l /h. To tyle ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie czterosuwy palą mniej ALE tylko teoretycznie, jak pisałem wyżej silnik 3.5 KM suzuki pali mi ok 0,8L /h a o pół konia większy 4KM mercury już ok 1.5L, oba dwusuwy, mam znajomego który ma mercurego 4 suwowego, 4 konnego i pali mu tyle co mnie mercury 4 KM dwusuw. Wg mnie pali mu dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam chciałbym prosić o radę. Posiadam łódkę 4 m, chcę nią pływać po Narwi i Wiśle( dwie dorosłe osoby) mam dylemat, który silnik lepszy Yamaha 4 km czy Honda 5. Osobiście wolał bym yamahę ze względu na wbudowany zbiornik- chodzi mi również aby tego silnika nie trzeba było piłować bo to szkodliwe dla samego silnika i uszu posiadacza tej maszynki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli mogę doradzić to Yamaha , bądż jeśli masz możliwość wybierać , polecam Tohatsu i tylko chłodzony wodą. Sam osobiście mam Tohatsu 5 KM , jestem zadowolony. Po pierwsze chłodzony wodą i przy wolnych obrotach nie grzeje się , ma zbiornik wbudowany 2,5 litra , gzie wystarcza na max obrotach przepłynąć po jeziorze około 12 - 14 kilometrów i jest cichy - Honda jest chłodzona powietrzem i potrzebuje optymalnych obrotów i jest głośny.

Pozdrawiam

PS. To tylko moje sugestie i doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje chłopaki>> może by się odezwał jeszcze ktoś kto ma Yamahę 4km lub na niej pływał ,osobiście też wolał bym ten silnik myślałem też o tohatsu 5-6km, ale nie wiem gdzie w Warszawie za rozsądną cene można ten silnik nabyć za to jest klient w Katowicach co sprzedaje 6 km za 3800, ale to Katowice:( ... Za to yamaszkę kupić można prawie wszędzie. Jeszcze jest jedno pytanie w Łodzi jest gość co sprzedaje yamahy 4km po 3200 w Warszawie są po 3900 jednakże nie wiem czy jest sens zakupu u niego żeby nie było potem problemów z gwarancją. http://www.allegro.pl/item390624253_yamaha_f_4_amhs.html

Tohatsu

http://www.allegro.pl/item391179288_silnik_tohatsu_nowy_6_km_2008_r.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.