Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie nie wiem Jacku,wszystko wyjaśni się nad woda,jak byśmy się spotkali to uzgodnimy raze co i jak,jak będe sam to raczej zwiedzanie zakątków rzecznych :grin:

Powtórzę sie,daj znać na gadulca,łatwiej będzie prognozować wypady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Jak Chelek zobaczy to raczej nie odpuści weekendowego spotkania,też o tym pomyśl bo ja jestem za :cool:
He he he :wink: zadziory wy jedne pewnie że bym nie odpuścił ale niestety siła wyższa na weekendach (wesele szwagierki :sad: ) a jak mnie już ssie nad wodę to nawet nie pytaj :???::???: GRATKI ZA BOLA :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie. Na początek chciałbym się przywitać, gdyż dopiero zaczynać będę przygodę z wędkarstwem. Dotychczas łowiłem tylko na stawie u wujka. Za kilka dni będę zdawał kartę wędkarską. Jestem ze Zdun k. Łowicza i będę łowił na Bzurze w Urzeczu. Kiedyś z kolegą byłem i widziałem jak on łowił, ale niezbyt mu to wychodziło. Zarzucał i ciągle mu spływało pod burtę i nic nie mógł złowić. Sprzęt to tam jakiś chiński mam. Wędka za 30 zł i kołowrotek też za30 zł.;p Ale raz karpia 4,5 kg wyciągnąłem na tym.

Dobra do rzeczy. Co Panowie sądzą o miejscówce w Urzeczu przy mosście. Wyciągnął tam ktoś coś? Jak Łowić na rzece na spławik? Da rade łowić tak jak na stawie, że się zarzuci a spławik nie ucieka z nurtem? Czytałem o jakiś metodach bolońskich ale mało z nich zrozumiałem. Proszę o radę. Aha kupiłem ponoć spławik na rzekę 1,5 g. Nie wiem czy się nada. Jak ustawić wędkę na Bzurke? Jaki grunt, jakie ciężarki w jakim miejscu i w ogóle? Interesują mnie Płocie Leszcze Jazie. Chciałbym jeszcze zapytać, jak wygląda egzamin na kartę wędkarską w Łowiczu? Podobno zdaje się w straży?

Proszę o odpowiedź wędkarzy z Bzury:D z okolic Łowicza. Będę bardzo wdzięczny.

Dodam że wędkę mam 3,6m

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra do rzeczy. Co Panowie sądzą o miejscówce w Urzeczu przy mosście. Wyciągnął tam ktoś coś? Jak Łowić na rzece na spławik? Da rade łowić tak jak na stawie, że się zarzuci a spławik nie ucieka z nurtem? Czytałem o jakiś metodach bolońskich ale mało z nich zrozumiałem. Proszę o radę. Aha kupiłem ponoć spławik na rzekę 1,5 g. Nie wiem czy się nada. Jak ustawić wędkę na Bzurke? Jaki grunt, jakie ciężarki w jakim miejscu i w ogóle? Interesują mnie Płocie Leszcze Jazie. Chciałbym jeszcze zapytać, jak wygląda egzamin na kartę wędkarską w Łowiczu? Podobno zdaje się w straży?

Proszę o odpowiedź wędkarzy z Bzury:D z okolic Łowicza. Będę bardzo wdzięczny.

Dodam że wędkę mam 3,6m

Pozdrawiam

Njpierw zdaj egzamin a potem pytaj na forum :cool: !! I najwięcej doświadczenia zdobędziesz nad wodą z doświadczonymi kolegami :wink: Jak zdobędziesz uprawnienia to się odezwij na Priv może się spotkamy nad wodą bo często tam w twoim rejonie Bzury bywam !! :twisted::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie,spotkania z kolegami majacymi wieksze czy mniejsze pojęcie o wodzie duzo ci pomoże,ale i tak nie zastąpi godzin wysiedzianych czy też wydreptanych nad woda:]

CHELEK, szukaj wolnych terminów,nie koniecznie weekendowych na spotkanie!! :cool:

Ja zaraz ruszam na rekonesans spinningowy nad bzurkę,jak sie uda zdam relacje;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viper15 Zapraszamy do powitalni (tam powinenes pierwszego posta napisac) - zaraz ktos powie ze marudze :P

Jak wyglada egzamin na karte - powinienes wyczytac gdzies na forum, temat byl poruszany kilka razy. Egzamin w Lowiczu nie powinien sie roznic od tych z innych miast w PL. IMO - formalnosc :) Co do sposobow wedkowania na Bzurce, jak wczesniej koledzy pisali, pojedziesz, zamoczysz kija i sie zorientujesz ;) Ja najczesciej wedkuje blizej Piatku. Jak widzisz w poprzednich postach, szykuje sie jakies spotkanko nad Bzura, mozesz tez podjechac i dowiedziec sie tajnych sztuczek wyjadaczy znad Bzury :lol:

Nasze forum jest potezna kopalnia wiedzy, tylko trzeba sie przekopac przez te tysiace postow :) Jak czegos nie bedziesz mogl namierzyc - pytaj, zawsze ktos pomoze.

Co do spotkania, ja chyba w najblizszy week odpadne niestety. Jade nad wode ,ale nad "burdel-wode" bo obiecalem qmplowi ze go zabiore, a chlopak papierow nie ma... Jak znam zycie, od 2 lat nie mialem kontroli, a jak bym z nim siedzial na brzegu - pewnie by przyjechali ;) nie chce kusic losu. Moze w przyszly week .... ew. jak piszecie w tygodniu moze uda sie cos wygospodarowac, tyle ze ja do Was mam kilka km ;) pozyjemy zobaczymy.

P.S. Spini - byles w koncu w tym sklepie w Sierpowie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACooL, nie byłem w tym sklepie,ale jak nic jutro podjadę:]

I dzisiejszy wypadzik zaliczony do udanych,tak powiedzmy na oko15 szczupłych na brzegu z czego 74cm rekordzista a reszta wymiar i w górę.Do kompletu doszedł bolek 44cm bez wymiaru i kilka okoni z czego spięty na rekord życia :evil:

Dawno nie miałem tak dobrej wyparawy!!!W niedziele powtórka :cool:

ps.ku*a znów zapomniałem aparatu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spini polecam ten sklep w Sierpowie .Pochodzę z Łęczycy wiec ten sklep mam prawie pod nosem.Wybór w tym sklepie jest bardzo duży.Obecnie mieszkam w Łodzi i takich sklepów jak ten w Sierpowie brakuje.Też wybieram się na Bzurę w niedzielę i to będzie mój debiut.Mógłbyś mi podpowiedzieć w które miejsce można podjechać na Bzure by mieć dobry efekt z góry serdecznie dziękuję.Może byśmy razem wybrali się nad Bzurę jak by Ci to nie przeszkadzało.Może byś mnie podszkolił w spiningu bo dopiero zaczynam spiningować .Mój numer gg 6460792 jak byś się zdecydował.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzisiejszy wypadzik zaliczony do udanych,tak powiedzmy na oko15 szczupłych na brzegu z czego 74cm rekordzista a reszta wymiar i w górę.Do kompletu doszedł bolek 44cm bez wymiaru i kilka okoni z czego spięty na rekord życia :evil:
Kolega coś się rozkręcił w tym sezonie :twisted: czyżby jakaś nowa "cód" przynęta czy Bzurka nam się zarybiła jakoś urodzajnie po tej powodzi ??? PS:I tak ci utrę noska nad wodą tylko niech mi się sytuacja ustabilizuje :twisted::twisted::twisted::twisted: he he he :cool::cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania, ja chyba w najblizszy week odpadne niestety.
Moze w przyszly week .... ew. jak piszecie w tygodniu moze uda sie cos wygospodarowac, tyle ze ja do Was mam kilka km ;) pozyjemy zobaczymy.

Nie marudź tylko negocjuj z kobietą jakiś wolny week :razz: bo woda czeka i ryby też a i niektórzy chłodzą pewne trunki na specjalną okazję już dłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłługo odwlekaną :wink: więcej ci nie powiem :razz::razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spini kurcze widze, ze ladne rybki lowisz ostatnimi czasy ;) gratki. Dziwie sie, ze jeszcze pytania sie nie posypaly o miejscowke. Chociaz Chelek juz o przynety podpytywal.

Moze jutro, jak na Ciosnach nic sie nie bedzie ciekawego dzialo i qmpel bedzie mial wiecej czasu, podjedziemy na chwile do Orlowa zobaczyc co w wodzie plywa.

niektórzy chłodzą pewne trunki na specjalną okazję już dłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłługo odwlekaną
kurcze, ale ja autkiem bede jechal - jak zwykle zreszta .... taryfa wyjdzie chyba kosmicznie drogo, ale ... moze kobialki by zabrac - slonca by troche zlapaly, a my bysmy mogli sie napic czegos ;) i do domu by nas bezpiecznie dowiozly. Jak pisalem wczesniej jutro jade nad "burdelwode" wiec moze nastepny (3-4VII), bo kolejny (10-11) na 100% nie pojade....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spini kurcze widze, ze ladne rybki lowisz ostatnimi czasy ;) gratki. Dziwie sie, ze jeszcze pytania sie nie posypaly o miejscowke. Chociaz Chelek juz o przynety podpytywal.

Bez żadnego zaskoczenia,choć może jakieś tajemnice swoje mam :razz:

Moze jutro, jak na Ciosnach nic sie nie bedzie ciekawego dzialo i qmpel bedzie mial wiecej czasu, podjedziemy na chwile do Orlowa zobaczyc co w wodzie plywa.

niektórzy chłodzą pewne trunki na specjalną okazję już dłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłługo odwlekaną
kurcze, ale ja autkiem bede jechal - jak zwykle zreszta .... taryfa wyjdzie chyba kosmicznie drogo, ale ... moze kobialki by zabrac - slonca by troche zlapaly, a my bysmy mogli sie napic czegos ;) i do domu by nas bezpiecznie dowiozly. Jak pisalem wczesniej jutro jade nad "burdelwode" wiec moze nastepny (3-4VII), bo kolejny (10-11) na 100% nie pojade....

Widzę że nastawiacie się na posiedzenie,ja jednak wole prowiant na plecy rzucić i maszerować,więcej przyjemności i rybek :grin: A chyba o to też chodzi :razz:

Z tym że na takie wyprawy trzeba czas wiele godzin poświęcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ale ja autkiem bede jechal - jak zwykle zreszta ....
No to trzeba zrobić zasiadkę proszę pana ze 2dni i :mrgreen: będziemy mogli wreszcie porządnie "pogawędzić :wink: " :lol::lol: Bo moja kobieta i ryby to trochę mało realne :neutral:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nastawiacie się na posiedzenie,ja jednak wole prowiant na plecy rzucić i maszerować,więcej przyjemności i rybek :grin: A chyba o to też chodzi :razz:

Z tym że na takie wyprawy trzeba czas wiele godzin poświęcić...

A to kolega się myli bo można te dwie sprawy bardzo ładnie połączyć :razz: A do auta trzeba i tak wrócić jak się wypuści w teren :roll: Praktykowałem takie rzeczy latami na Kompinie :razz::razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK, hehe pewnie że mozna,jak sie tylko chce;p

Jutro od rana kolejna wyprawa:] myślę że koło 6 juz bede nad wodą i śmiało do 12 poganiam.Jak dam rade to opisze sytuacje,choć kolorowo może nie być,bystre słońce nie sprzyja szczupłym,ale... :razz:

Ktoś sie przyłączy?...okolice łowicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,byłem wczoraj na Bzurze w Woli Kałkowej,jedynie około godzinki,na tyle się wyrwałem,kilka razy rzuciłem kopytkiem,zero ,przez 30 minut sprawdzałem co na białego robaczka(przepływanka)6płoteczek i wzdrążka,fajnie było tylko kurza,krotko ale jak się nie ma co się lubi...(rybki od 10 do 18cm).komary się chyba zlitowały bo nie były takie nachalne,dały połowić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie?i prośbe zarazem :wink:

Znacie może jakies fajne łowiska sandaczowe w łódzkim? Jakieś zapory czy inne łowiska?Było by super jak mógłbym sie podpiąć pod taka wyprawe na sandałki :smile: W grę wchodzi raczej spinningowanie.... Czekam na jakieś realne propozycje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK, hehe pewnie że mozna,jak sie tylko chce;p

Jutro od rana kolejna wyprawa:] myślę że koło 6 juz bede nad wodą i śmiało do 12 poganiam.Jak dam rade to opisze sytuacje,choć kolorowo może nie być,bystre słońce nie sprzyja szczupłym,ale... :razz:

No pochwal się panie jak i co żeś wyszarpał z wody ? :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w niedziele tylko 5 sztuk:] w 45 minut.Chłopak zachorował i pilnie do domu wracałem.Byłem też wczoraj ale szczupaczki nie gryzły wiec pociagałem okonie takie po 30-33cm ,ładne sztuki :razz: szkoda że aparatu nie wziołem były by na konkurs :cool:

Myślcie pany o weekendzie!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.