Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się wybrać nad Bzurę na noc. Może ktoś podpowie na jakie rybki można liczyć i na co najlepiej łowić? Do tej pory łowiłem w tej rzece dwa razy i nie mam na niej doświadczenia. Pozdrawiam.

Jak będziesz umiał je podejść to chyba wszystkie są:] Od miętusa,sandacza poprzez lechy itp.

Panowie co z weekendem!!!!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

spoko spoko - jeszcze sie stykniemy.

BYlem wczoraj w Orlowie, rzeczka zarosnieta masakrycznie. Ciezko znalezc miejsce do wlozenia zestawu miedzy roslinnoscia. Do tego woda bardzo opadla, wiec warunki slaaabiutkie. Brala drobna plotka i wzdregi. Udalo sie wyciagnac karaska grubaska. Pawdopodobnie gdyby uwiesilo sie cos wiekszego, mialbym zerowe szanse na hol w tej gestwinie. Spotkany wedkarz z synem chwalil sie ze karpika zlowil - pewnie uciekinier powodziowy ze stawow w Piatku, albo Walewic.

Napiszcie co u Was z wody udalo sie wyciagnac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj łowiłem w na Bzurze w Woli Kałkowej,od 13.30 d0 19-ej,na zestaw skrócony(1.5 gr.),przynętami,były,białe i pinki,zanęta leszczowa(bez rewelacji,still)z pinką i białym w środku(ok.kilograma)brania od razu.I tak do końca łowienia,wyjąłem ok.50 płotek,2 karasie sr.( po 19cm.),ukleję,4 kiełbiki :neutral: .Fajne łowienie tylko brak tych "rodzynków "w postaci grubszych ryb :cry: .Komary i inne fruwające nie przeszkadzały uff,z racji sianokosów rzeką płynęła masa traw,a i rzeka była zarośnięta,roślinność zanurzona,ciężko było znaleźć kawałek wolnej wody.Kilka osób chodziło z żywczykami pytałem,zero.Wypad fajny :smile: ,a jak u Was,koledzy po kiju :?: pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sytuacja nad Wisłą..?

Gdzie łowiłeś.?

Planuję za tydzień wypad na nockę ( albo dwie )

Łowiłem koło Płocka w okolicach Rydzyna, widać że niedawno woda była pod wałami (pełno naniesionego syfu) ,ale spokojnie można dojechać do wody. Brały leszcze, krąpie i płotki ,jednak tylko bardzo wcześnie rano i przed zmrokiem, ciągnąłem też coś większego, ale się zerwała. Po zmroku przez jakieś 40 min. coś bardzo atakowało drobnicę blisko brzegu (chyba sandacze). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj po pracy nad Bzurka. W Orlowie na doplywach b.trudno o miejscowke - strasznie zarosnieta rzeka. Male plotki i wzdregi + jazgarki. Pozniej pojechalem w okolice jazu w Woli Kalkowej. Bzura tutaj jest mniej porosnieta, ale i tak zielsko skutecznie przeszkadza w wedkowaniu. Najpierw obrzucalem "swoje" dolki szczupakowe, ale bez jednego kontaktu. Pozniej federek i przeplywanka, tylko 2 uklejki sie skusily na moje robactwo. Na koniec pojechalem do Walewic, na rzeczke ktora w Sobocie wpada do Bzury. Troszke karasi, ale takich "zywcowych" tylko jednego mozna bylo nazwac patelniakiem.

Po drodze spotkalem kilku spiningowcow, baaaardzo narzekali na brania, przez prawie caly dzien chodzenia mieli na koncie po kilka pistoletow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem na Bzurze w Woli Kałkowej,zanęta jak tydzień wcześniej,robactwo również,znalazłem troszkę głębsze miejsce,ok.1,2m.Łowiłem od 15 do 18.30.Początek był obiecujący,na 2gr zestaw brały płotki jedna za drugą,tylko znów,małe.Zacząłem łowić na kukurydzę,kilka płotek ok.18cm.Miałem ciężko zaciąć,przepływali nawet kajakiem,nie przeszkadzało to w braniach.Do końca łowienia trafiły się:4ukleje,i kilkanaście wzdrążek do 20cm.Wszystko fajnie masa brań,rybki w doskonałej kondycji ale żeby nawet jednej większej sztuki,kurde.Na koniec łowiłem zestawem 3gr.na stopa nic lepiej,rybki zasysały głębiej,ot co.Coś robię źle to pewne,mam nadzieję że starczy mi czasu by do tego dojść(3 razy byłem na Bzurze,może za tydzień?)Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych wzdrążek i kilku uklejek dołowiłem ok. 60 płotek w tym 14 szt.w granicach 16-20cm,jest postęp w stosunku do ubiegłego tygodnia,to cieszy.Zgadzam się że rano było by lepiej ale....śpioch ze mnie i przed 8-ą się"nie zrywam",a mam kilkanaście kilometrów do Bzury.Może jak się trochę ochłodzi podejdą te grubsze,pożyjemy zobaczymy.Życzę połamania kija :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol39 nie napisales dokladniej gdzie moczysz kija w Woli Kalkowej :)

Ciekawe miejsce (dolek) jest jeden most wczesniej. Zaraz za mostem. Kolejne za jazem, kawalek za topolami na przeciwko wpada maly kanal z pol. Jak mozesz to pochwal sie w ktorym miejscu lowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my ze Spinnim byliśmy na nocce na Bzurce w jego okolicach Łowicza no i chłopaki po parę branek w tym jedno piękne sandaczowe na trupka a ja wyciągnołem pięknego węgorza(około 60cm) i poprawiłem ładnym leszczem około 1.5-2kg na rosóweczkę z gróntu :grin::grin::grin::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tydzień temu łowiłem za topolami a przed kanałkiem,a w sobotę za kanałkiem tak ok.200m w stronę Przezwisk,tu było troszkę głębiej,ok.120cm.Jednak takie ryby jakie mi się udaje złowić,to myślę,że nie ma większego znaczenia gdzie się łowi,byle by można poprowadzić zestaw,tzn.należy znaleźć kawałek nie zarośniętej rzeki.Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol39 tam w okolicach kanalu w ub. roku bardzo ladnie szczupaki grasowaly. Polecam spawdzenie dolka za tym mostkiem o ktorym pisalem.

CHELEK gratki za rybki. Jak wiesz ja nie bylem nigdzie w ten week, bo mialem przygode z palcem serdecznym prawej reki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK gratki za rybki. Jak wiesz ja nie bylem nigdzie w ten week, bo mialem przygode z palcem serdecznym prawej reki :lol:
No wiem wiem moje gratki i kondolencje dla was obydwojga :mrgreen::evil: !!! Musisz tam z nami się wybrać Spini znalazł kawałem naprawdę rybnej i ciekawej wody !! :wink::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacool nic się nie odzywa ostatnio chyba zarobiony (albo coś innego ale też na "za......żoniony"już hehe :razz: )Krzysiek napewno jedzie ja się nastawiam na mięso czyli rosówa i grube gnoje i jakieś komposty i kuku no i groch gotuje !!!! :lol::lol: Jak coś to na GG zmowa ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie, ale .... ostatnio cos weekendy mam pozajmowane.

W miniony - zajmowalem sie moja nowa pasja - ogladaniem ryb w ich srodowisku :)

Widzialem mase okoni ( w tym 3 piekne garbate) 2 szczupaki pod wymiar i niezle wystraszyl mnie wegorz :P Dzialo sie to w j.Powidz k/Giewartowa.

Kolejny week - do Uniejowa na urodziny psiapsiulki jedziemy.

Myslalem zeby nad Bzure w tygodniu jakos wyskoczyc... CHyba, ze dla Was week zaczyna sie w piatek :) to moze bym w pt. po pracy pojechal troszke pomoczyc robala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.