Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Wedkował ktoś na Bzurze w okolicach Ozorkowa? Jakies efekty?

Gdzie mozna wykupic pozwolenie na jednodniowe łowienie na Nerze w okolicach Wartkowic. Jestem niezrzeszony i nie posiadam karty wedkarskiej. Serdecznie pozdrawiam.

jak to się ma do tego? :cool: czy tez planujesz wykupić jednodniowe pozwolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

spini jako starszy, powinienes nowemu koledze wytlumaczyc ladnie, ze nie powinien wedkowac w wodach PZW bez karty wedkarskiej, bo jest to kosztowna impreza ;)

Co do Bzurki w okolicach Ozorkowa - nie wedkowalem tam, ale z radoscia bym przyjal do wiadomosci, ze plywaja tam ryby. Przypuszczam tylko, ze chyba to jeszcze za blisko zgierskiej "Boruty" i moze za kilka lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie graty !!! Z piątku na sobotę sprawdzę czy coś podrósł.

Pozdrawiam całą BRAĆ !!!

Złapaliście na Bzurce BABKĘ? jesli tak to na jakiej wysokości. Ja na Łowiczu przed Słudwią.

okolice Kompiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK, woda się bada co jakiś czas ale jakoś bez efektów :cool:

JACooL, zmień informatorów,woda już opada i to w szybkim tempie,przybrała o ile mi wiadomo z kilku powodów a podstawowym był upust wody ze zbiorników hodowlanych a kilka z nich gromadzi spore ilości wody także i bzurka była nie ciekawa...

Tym czasem ostatnio rybki znów zagineły ale nie ma się co dziwić jak co chwila coś :???:

Myślę że plaża na weekend będzie już dostępna,tylko teraz co wy planujecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj byłem nad Bzurą,godzinę spiningowałem w miejscowości Wola Kałkowa,zero kontaktu z rybą,obok drewnianego mostu łowiło kilku wędkarzy,do Gosławic nie widziałem nikogo,woda podniesiona,spory uciąg,płynęła masa liści,dużo zielska,zaczyna opadać,b.trudne łowienie.Póżniej pojechałem nad sarorzecze w Przezwiskach,woda okay,trochę rzęsy,3 wędkarzy,ja nie miałem nawet brania,tu łowiłem na spławik,poddałem się po ok.godzinie.Przeniosłem się na rzekę,tu o niebo lepiej niż w Woli,liści mniej uciąg wydawał się mniejszy,na przepływankę drobna płotka,później znalazłem głębsze miejsce.Na 2 białe bań mniej,pierwsze 3 rybki to...kleniki 18-23cm,śliczne rybki.Nęciłem zwykłą zanętą + kukurydza i białe robaki,zestaw ok.1 gr.Zestaw "wypuszczałem"na max 15 m,kurde kapitalne łowienie super,cisza spokój,tylko ten dzień za krótki :cry: .Wyjąłem ok.15 płotek 18

-23cm kilka krótszych i 4 kleniki(szybko wróciły do wody)łowiłem od ~12.30 do 17 ej.Wszystkie rybki wróciły do wody było świetnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol39 fajny opis i fajnie, ze w koncu trafiles na miejsce z rybkami :)

To starorzecze w Przezwiskach jakos mnie nie pociaga, bylem tam raz i wole chyba jednak rzeke.

Spini, Chelek - nic nie piszecie, cos polowiliscie w miniony week?

Ja w zalanym kamieniolomie ogladalem sobie piekne okonie i klenie :P Plywaja tam szczupaki i sum(y) ale ich nie spotkalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ponownie byłem nad Bzurą w Przezwiskach,woda jak by trochę niższa niż tydzień temu,pogoda super idealna,późno się wybrałem,zacząłem od 14.20(do 17.30),zanęta podobnie, z kukurydzą i białymi,najlepszą przynętą okazały się 2 białe.Brania już 10 minut po zanęceniu,płotki troszkę mniejsze niż tydzień temu,początkowo.Wczoraj wszystko szło po "myśli",rybki z upływem czasu coraz większe :grin: ,łowiłem cięższym zestawem 2.5gr,był okay,ryby brały najlepiej ok.10 metrów poniżej mojego stanowiska.Złowiłem ok.40 może 45 płoci 18-25cm,ze 20 mniejszych i jednego malutkiego klenika.Podsumowując.....REWELACJA....wszystko dopisało,pewnie to już ostatni wypad w tym roku :cry: Rozmawiałem z miejscowym,łowił na żywca,nędzny rok z drapieżnikiem na tym odcinku rzeki.Życzę"połamania kija"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze polowiles :)

Z opisu wynika, ze z gruntu nie lowiles, trzeba bylo sprawdzic na peczek czerwonych, albo rosoweczke - ladne garbuski potrafia sie polakomic. Ja kurcze kombinuje i jakos mi nie wychodzi wypad nad Bzurke :( Moze w tygodniu chociaz na kilka godzin sie wybiore, bo w week to pewnie wszyscy bedziemy szorowac pomniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie wytrzymałem,pogoda dopisała,znów śmignąłem nad Bzurę do Przezwisk,łowiłem od 12.40 do 15.40,zanęta i dodatki podobne jak poprzednio,zestaw również.Szkoda że rzeką płynęło dużo liści,wiatr również nie pomagał,łowiło się gorzej niż poprzednie dwa razy.No cóż nikt nie mówił że łowienie to łatwe hobby,najlepsze brania ,na 2 białe,na kukurydze nawet puknięcia,na czerwonego również.Wyniki,14 płotek 18-22cm,wzdrążka 17cm,leszczątko 20cm,no i może ze 20 szt.mniejszych płotek :neutral: .No cóż na kolana nie powala efekt połowu,cieszy natomiast to że mimo że koniec października to nadal rybki żerują :smile: .To na bank ostatni wypad nad Bzurę,w tym roku byłem kilka razy,nic grubszego nie wyjąłem ale nie narzekam,już nie mogę się doczekać sezonu 2012,oby nie był gorszy.Pozdrawiam wszystkich miłośników tej rzeki,udanych wypraw w przyszłym sezonie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol39
Fajnie że chociaż ty połowiłeś "coś tam":lol: Zapraszam na przyszły sezon na małą zasiadkę nad Bzurkę :wink: Ja w tym roku już też chyba jestem uziemiony ze względu na brak mobila :cry: także sezon już chyba dla mnie się prawie skończył :mad: ale zawsze chętnie poczytam pooglądam relacje innych kolegów po kiju :wink::wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sokół

Witam, widzę że mowa o Urzeczu, tak się ze mieszkam w tej wiosce :)

Na rybki chodze kiedy mi czas na to pozwala. Teraz ładnie biorą okonie, tydzien temu szczupaczek 3,40 kg :) Do rzeki mam 300 metrów, prosto w mój dom są najładniejsze zakręty na Bzurze :mrgreen:

Pytanko mam, łowie bez karty rybackiej, chce legalnie łowić, gdzie mam się udać po informacje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej będziesz miał Łowicz tam znajdź koło wędkarskie, zdaj egzamin , z kartką z egzaminu udaj się do starostwa powiatowego (nie jestem pewien co do instytucji) i tam dostaniesz kartę wędkarską z tą kartą nazad do koła i tam wyrobią Ci legitymację członkowską. Tak w skrócie to wygląda. Jestem częstym gościem w Twoich stronach, zazdroszczę Ci lokalizacji.

Pozdrawiam Całą BRAĆ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelek co bys powiedzial na najblizsza niedziele ?

Bym podjechal i zabral kolege gdzies nad wode :)

Podobno ma deszcz nie padac ... Bysmy posiedzieli gdzies z federkiem, albo splawiczkiem.

Mozemy do Soboty skoczyc, bylem tam w ubiegly week, nic nie pisalem bo nie ma sie czym pochwalic niestety. A moze na plaze do Spiniego ? Albo objazdowke bysmy jakas zrobili...

mol39 Kurcze nie wiem w ktorym miejscu na rzece w Przezwiskach lowisz rybki, jadac do Soboty zajechalem na mostek w Przezwiskach. Obszedlem rzeke troche w lewo, troche w prawo i miejscowki nie trafilem -moze gdzies dalej od mostku. Wszedzie galezie prawie wchodza do wody, spiningiem jeszcze jakos mozna powalczyc, ale splawikowka ...

Sokół Witamy, milo bedzie jak napiszesz posta w "powitalni" :)

Co do karty, to kol.Kaczor dobrze Ci napisal. Na forum tez powinenes odszukac sporo informacji w interesujacym Cie temacie. Wyrobienie karty wedkarskiej nie boli, tylko wyciaga szelesty z portfela niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w Przezwiskach łowiłem między drzewami, w lewo po zjeździe z mostu,zejście do wody,fakt ciężkie,strome burty,pewnie dla tego jest tam ciut głębiej, tak na "oko" łowiłem ok.100 m od mostu.W przyszłym roku spróbuję przystawki,może feederka,jeżeli czas pozwoli(i finanse) :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.