Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja ćwiczyłem miętusy na Widawce. Koledzy przejechali kontrolnie ten odcinek głównie laska i odległościówka. Wszyscy napotkani również na sucho. Pierwsze mikroszczaki złowili dopiero na Mrodze w okolicach Koluszek. Woda jeszcze 10 cm. i normalny stan. Ziemia zmarznięta to dojazd OK. Do podpórek trzeba mieć zajebistą wkrętarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc koledzy kiedy planujemy pierwsze rozpoznawcze moczenie robola :lol: ?
OOOOOO witojcie koleżko gdzieś ty się zaszył ? :wink: Już myślałem że sezon rozpoczołeś bez naszej trupy :cool: A rybki jak lód zejdzie tylko i troszkę wody odpłynie z naszego zawijaska to ja zaraz tam się melduję z kijem i robactwem bo jestem ciekawy co tam na wiosnę upolować można ? :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze uda mi sie jutro wyskoczyc nad rzeke :)

Plan mam taki- Orlow, Goslawice, Sobota. Najbardziej licze na te Goslawice i miejsce w ktorym jesienia b.ladnie plocie wspolpracowaly. W Orlowie pewnie nie da sie dojechac autem do rzeki i moze byc jeszcze sporo lodu, tam woda b.wolno plynie. Sobote zostawiam na koniec, bo tam tez moze byc problem z dojazdem. Wypad traktuje jako pozimowo-rozpoznawczy i nie nastawiam sie (patrzac na doniesienia) na specjalne sukcesy ;)

Chyba, ze ktos ma inne propozycje "trasy" i chce sie przylaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dziś nad Bzurą(bez wędek),tak zobaczyć jak rzeka wygląda,cuuuudnie :grin: .Do Przezwisk nie dojechaliśmy(błoto),w Woli Kałkowej spotkaliśmy jednego wędkarza,łowił na czerwone robaki,po godzinie nie miał brania(wcześniej był w Przezwiskach,również nic).Pojechaliśmy do Orłowa,na Bzurze nikogo,na Malince(Moszczenicy)kilka osób.Kombinowano z mikro przynętami na okonia nic,biała ryba to samo(4 osoby).Byliśmy miedzy 15.30 a 17-tą(~).Ja się jeszcze wstrzymam,ciągnie mnie po zimie strasznie do łowienia ale fajnie było by coś złowić.A jak na innych odcinkach Bzury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w sobote nad rzeka. Najpierw Goslawice, bylo 2 wedkarzy, jeden zasiadka feder i splawik, 2gi ze spiningiem wedrowal. Tylko spiningowiec po powrocie opowiadal, ze przycial cos, potrzymal kilka sek. na kiju i odgryzlo zylke. Ja siedzialem ~5h feder i splawik, bez jednego brania. Na haczyku ladowaly: ochotka, pinki, biale, czerwone srednie i nic :( Pozniej pojechalem zobaczyc do Soboty na rzeczke, powtorka - bran zero. Na koniec postanowilem wrocic przez Orlow. Do rzeczki nie dojechalem, wzialem 2 kije, pudlo i pieszo poszedlem. Feder z czerwonymi robakami lezal sobie, a ja z bacikiem wedrowalem w poszukiwaniu ryb. Mialem jedno delikatne branie na federa, niezaciete. Na splawik zero. Po drodze udalo mi sie zlamac szczytowke w bolonce - nie chcialo mi sie, wkladajac wedke do auta, zalozyc kapturka... Wody w rzece i jej doplywach b.malo - na moje oko brakuje ~1,5m do stanu "normalnego". Cale szczescie, ze pogoda byla piekna. Obcowanie z przyroda - bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wypad nad Bzurę za Łowicz na wysokości Popowa, ale nawet brania, wcześniej w środę także bez rezultatów i także złamana szczytówka w bolonce, ale na szczęście już naprawione. Znajomi z Sochaczewa na Bzurze przy moście w Socho łowią piękne płotki także pewnie jeszcze trzeba z tydzień poczekać aż dojdzie do nas. Niestety w ciągu kilku dni ma się zepsuć pogoda. A cha w środę trenowałem z bolonką a przynęta to pasta ochotkowa, w sobotę bat i czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spini tez trenowal gdzies pod Lowiczem, ale niech sam napisze jakie efekty mial ;)

Koledzy byli tez w okolicach Kompiny - pusto.

Ja sie troszke obawiam o ryby w tym roku - rzeka ma b.niski poziom i moze "nie wchodzic" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że do Łowicza te płotki dopłyną...........ale stopień wodny koło PGR za Sobotą jest dobry dla pstrągów i łososi....płotki mogą nie dać rady i jeszcze ta niska woda... ale od środy zmiana pogody

(Kolega JACooL) czyli rozumiem, że koło mostku na Gosławicach w sobotę do końca bez wyników....jeszcze połowimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz - czy nie powylewala ?? Jezeli tak, to przeczytaj co wczesniej pisalismy - ma baardzo niski poziom ;) Przynajmniej tak bylo w ub. week.

Spini - czekamy na obiecana (foto)relacje z Twoich ostatnich wycieczek nad Bzurke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spini - czekamy na obiecana (foto)relacje z Twoich ostatnich wycieczek nad Bzurke :)
Kolega na rybach siedzi może Krisa wyciągnę w niedzielę na ten Sochaczew obadać te płocie ? :wink: Przecież on codziennie na ten Sochaczew jeździ :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze w najblizszy week juz beda glodne ;) W sobote ma padac, ale moze w niedziele znow pojade sprawdzic czy cos juz plywa w okolicy. Z Krisem mozecie tez pojechac przed Strobow, tam gdzie Ty okonki lowiles, a ja plotki tresowalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witoicie :twisted::twisted::twisted:

Jeśli chodzi o wodę oczywiście da się wędkować,woda jest w miarę ok lecz lekko trącona.Jeśli chodzi o rybę to już trochę gorzej,widziałem już lechy takie po 1.50kg z bzurki ale płoci zero i próżno też szukać innej białej czy też drapieżnika.Sporadycznie można sie tylko natknąć na stanowiska ryb.Rzeka wydaje się martwa,nie podobne to jest do żadnej ze znanych mi wiosen :neutral:

Nie widać nawet by ryba szła na tarło w górę rzeki,nie wiem co jest ale domniemam że ryba poszła z ostatnią dużą wodą a czemu nie wraca... :cry:

Załączam kilka zdjęć Obiecanych zdjęć :razz:

:razz::razz:

tu:

tu2:

ps.czekam na info w sprawie weekendu,z miłą chęcią do kogoś dołącze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz - Spiniego foty super, woda jeszcze bardziej i az dziw bierze, ze nie plywaja w niej rybki...

Ja w week jezeli pojade (w co watpie niestety) to tylko w niedziele i nie od rana :( wiec na mnie nie patrzcie i umawiajcie sie sami :) Oczywiscie licze, ze jakas relacja bedzie - i bez efektow prosze nie wracac :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah nie mogłem już edytować :evil:

Nie będę taki i wam zapodam tu:3

Zdjęcia z plaży i drogi dojazdowej :lol: tak na przypomnienie,popatrzcie i sięgnijcie pamięcią co sie pozmieniało :cool: ? Miłego zgadywania...

ps.woda rośnie bardzo szybko więc jest nadzieja że rybka będzie szła w górę rzeki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe przy tej rurce spedzilismy troche czasu w ub. roku i zadna ryba z niej nie wyplynela ;)

Kurcze Spini - masz racje wody u Ciebie nie brakuje... A plaza - nie do poznania, ale ta wielka woda naniosla piachu :) Dobrze, ze sie poziom podnosi, tak jak piszesz - szanse na rybki rosna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.