Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

,,Najnowsze,, doniesienia z Bzury odcinek Orłów........koledze udało się wyrwać na parę godzin (mnie niestety nie...praca) efekt wypadu jedno ładne branie, rybka jednak wygrała, ale i tak się cieszy, że miał BRANIE i chwilę powalczył........jednak COŚ się na czerwonego robala połaszczyło. A najciekawsza informacja......... kilku chłopaków z Kutna sprawdziło nasz odcinek........ECHOSĄDĄ..........(to nie żart !!) wynik ponoć bardzo pozytywny (Są !) i jeszcze jedna dobra wiadomość była kontrola Państwowej Straży Rybackiej na Orłowskim odcinku dorwali jakiegoś amatora marcowych szczupaczków Piszcie co na innych odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Jacku to się dopiero Bzurka nam zapełni od wędkarzy skoro już chyba wszyscy widzieli tego "maluszka" :wink: z Bzury :mad: Ładna kluska szkoda tylko że "PAN"zabił i zabrał okaz a możliwe że była to samica w trakcie rozrodu :cry::cry: Dlatego jestem całym sobą za sztywnym górnym wymiarem Ryb !!!! :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhhh awaria zawieszenia w aucie wyklucza mnie w najblizszy week :( ale wedkujacym zycze oczywiscie polamania kuja :)

p.s.

Znasz moje podejscie do C&R, ale niektorym nie da sie przetlumaczyc niestety .... w tym temacie dyskusji na forum nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Panowie, że kolejna ,,mamuśka,, Esoxa nie odbędzie tarła...........,,KLASYKA,,......może czas w komórce dodać telefon do PSR, bo jak tak dalej będzie to pozostaną wspomnienia i parę starych zdjęć.........żeby mogły chociaż odbyć tarło te ,,wielkie,, to prawie zawsze samice........szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś kolejny objazd(~ 16.30 -17.30).Nad Moszczenicą w Orłowie jeden wędkarz,łowił na robaki, miał dwa brania,wyjął 2 okonie(nie wiem jakie,podobno średniaki) W Woli Kałkowej kolejny łowca,za tamą kilka brań skutkiem ,wyjęte 2 płoteczki.Przezwiska nikogo,do starorzecza już się doczłapaliśmy,fajnie szkoda że nie widzieliśmy żadnego "spławu"nawet ploteczki.Mimo to jak czas pozwoli to za tydzień rozpocznę sezon,ciągnie mnie już nad wodę uuu..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sympatyków Bzury

Drugi kwietna i nareszcie udany wypad......trochę gryzła płotka, w sumie 20 sztuk, 3 sztuki ładne, pozostałe wyrośnięte żywce, łowiłem na przepływankę (przynęta czerwony robal), oczywiście radość z brań i ryb ogromna.....pierwsze w tym roku, na koniec fajna przygoda zaciętą płotkę zaatakował spory szczupak...... byłem przekonany, ze walczę z bardzo dużym jaziem, albo leszczem tym bardziej że przypadkowy wędkarz, oraz kolega z którym dziś łowiłem utwierdzali mnie w tym przekonaniu.......,,o naiwności ludzka,, po 3-4 minutach ostrej walki ZOBACZYLIŚMY.......szczupala......zaskoczenie, śmiech.....ale jakie emocje......bezcenne......oczywiście w końcu otworzył paszczę i wypuścił ,,moją,, płotkę bez prawie jednej łuski, co ciekawe haczyk tkwił głęboko w gardle ale...... płotki........TEN to ma zęby, pewnie był strasznie głodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś rozpocząłem sezon na Bzurze,w Woli Kałkowej licho,na czerwoną pinkę brania non stop,mikro płoteczki 7-10cm.Za tamą w stronę Soboty całkiem inaczej,na białe robaki rybki rzadko ale śliczne(18-26cm).Przez ~2godz. wyjąłem 25szt.+8malutkich.Super jak dla mnie początek sezonu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak milo sie czyta takie posty :)

Mam nadzieje, ze po kolejnym week. ja tez bede mogl cos ciekawego tutaj napisac.

radek66 - fajna przygoda, tez mialem podobna kiedys nad Warta, ale ten moj szczuply trzymal zdobycz do samego brzegu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem nad Bzurą w miejscowości Przezwiska,z konieczności usiadłem w nowym miejscu,między drzewami,koszmarny wiatr.Łowiłem około 3 godzin.Wyciągnąłem 6płotek 17-19cm,(10-może 15malutkich)klenika.Łowienie okay ale ten wiatr brr.. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjadły je szczupaki a jednych i drugich ................. tubylcy sam widziałem...........oczywiście żart.......... słonceeee, słonceeeee i ciepło tego trzeba, przypominam ryba to stwór zmienno cieplny w zimnej wodzie to...........sami sobie dopiszcie ale jest tam coś o kaczorze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po obiedzie wyskoczyłem na Bzurę w Łowiczu, z pickerem i batem, z gruntu bardzo przyzwoite brania, spora płoć, leszcz ok kg, drugi zerwany tuż przy brzegu i jedno ładne branie nie zacięte, niestety bat w ręku, po ok 1,5 godz trzeba było się zmyć bo zanosiło się na burzę, w czwartek być może powtórka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzien spedzilem w moim chyba ulubionym Orlowie :)

Musze powiedziec, ze ryby chyba maja jakis uklad ze sklepami wedkarskimi....

Na poczatku zmontowalem wedki i siup do wody. 1 bolonka, delikatnie 2g, haczyk ~14-16 pineczki; 2 feder, koszyk na poczatek pusty, na haku peczek czerowynych. Siedzialem przy kijach ze 20 min. Feder milczy, splawik - zmiany miejsca, gruntu, zero reakcji. No to z nudow troche rozrobilem zanete. Wyciagnalem federa, napelnilem koszyk, poprawilem robactwo i siup do wody. Ukleilem ze 3 kulki i do wody w okolice splawika. Nie minela chyba minuta - splawik zaczyna "zyc", feder zaczyna dzwonic :) Na federku piekna wzdrega, pozniej zmiana na rosowke i po jakims czasie galanty garbus i do konca niestety cisza. Na splawiku meldowaly sie na przemian plotki i wzdregi w rozmiarach bardzo roznych. Najwiekszego zamieszania narobil mi amurek, ktory skusil sie na 2pineczki. Zestaw oczywiscie plotkowy, wiec walka byla piekna :)

Brania ustawaly, czekalem, czekalem i dopiero po zaneceniu przynajmniej jedna kulka zanety zaczynaly sie znow - wiec rybki na 100% maja uklady ze skelpami wedkarskimi :mrgreen:

Jutro zabieram moje slidery i jade szukac w Orlowie szczupaczkow - sorry szczupakow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.