Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Łowiłem na odcinku od Urzecza w kierunku Łowicza, w tym roku planuję odpuścić sobie troszkę szczupaki i popróbować lekkiego spiningu z nastawieniem Kleń Jaź, a przy okazji jak ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenia z lekkim spiningiem na Bzurze i połowił w/w gatunki to proszę o rady i uwagi z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko okolice Orłowa są z od... szczupaczone z tych większych....... robi się problem nawet z wymiarowym szczupakiem na Bzurze, na wszystkich znanych mi odcinkach jest to samo prawie wyłącznie małe ,,pistoleciaki,,........może coś urośnie...... o powodach takiej sytuacji nawet nie warto pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegly week (21V-22V) bylismy z kol.Chelkiem (+ jego kumpel) na plazy k.Lowicza. Dojechal do nas kol.Spini. Nad woda spotkalismy sie w sobote ~17 rozlozenie sprzetu, pogaduchy itd. Do wieczora polowilismy troszke. Noc raczej bez bran, nie liczac mietusa Chelka :) (oczywiscie wrocil do rzeki). Od switu brania znow sie zaczely i tak do godziny ... powiedzmy 10-11 troche polowilismy. Pozniej do odjazdu juz byla cisza. Na haczykach meldowaly sie glownie plotki i wszedobylskie uklejki. Chelek zlowil kilka jazi i klenia, oraz dwa ladne karasie. W niedziele na "ciezko" zero brania, wszytkie ryby na przeplywanke, albo przystawke. Stan wody nietety jest niski i z tego co mowil Spini, caly czas po malu spada niestety. Cale szczescie pogoda dopisala i nie sprawdzily sie przepowiednie o burzach i ulewnych deszczach ;) Jak znajde chwile, postaram sie jakies fotki pstrykane telefonem dodac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcza sami nie zlowilismy i z relacji spotkanych wedkarzy tez wynika, ze na razie tej rybki nie widac :( Nie nastawialismy sie typowo-leszczowo, ale troche mialem nadzieje, ze uda sie jakiegos wyciagnac choc na chwile z wody... Niestety klops, moze jeszcze ciut za zimna woda, moze jeszcze do konca sie nie wytarly, nie mam pojecia. Woda byla zimna, bo kostki wykrecalo ;) w wodach stojacych jest sporo cieplejsza. W jez.Powidzkim i Budzislawskim w ub. week do jakis 9-11metrow glebokosci, miala ~14-15 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity byl jeden, reszta maluchy. Ze tak powiem - kochany, a na co my nie lowilismy ;) Rozne ziarna, platki, pinki, biale, czerwone, rosowki, chrusciki + kombinacje w/w.

Zapomnialem dodac, ze na sam koniec Spini pokazal mi swoja miejscowke jaziowo/kleniowa, ale bez necenia nie ma tam lowienia. Chociaz ostatnio bez wiadra zanety, to nie ma co sie nad wode wybierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce udeżyc przed łowiczem jest miejscowość strugienice. A apropo dopłaty na skierniewickie - namieszali tak, że szok. Aby można zrobić dopłatę trzeba jechać do swojego koła bo w innym kole nie można zrobić dopłaty. Co za bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm tam mnie jeszcze nie bylo :) napisz jak sie tam wedkowalo.

Co do doplat... szkoda gadac. Kumpel kilka tyg. temu przylecial z za granicy, chcialem go nad Bzurke zabrac i pokazac fajne miejscowki. Telefonicznie dowiedzialem sie dokladnie tego o czym piszesz. Zeby wykupic zezwolenie nawet jednodniowe (dla obcokrajowcy) tez trzeba pofatygowac sie do kola. Dla mnie to jakas farsa i jak na to nie patrzec,

podcinanie galezi na ktorej sie siedzi - widocznie okreg Skierniewice ma gdzies kase z tego typu pozwolen = maja za duzo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najblizsze 3 week. spedze pewnie pod woda :) ciezko mi teraz dzielic wolny czas, ale dzieki za propozycje.

Patrzylem wczoraj na mape satelitarna i rzeka bardzo fajnie sie kreci za tymi Strugienicami. Moga byc fajne miejscowki, byles tam wczesniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.