Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś - od mostu w Kompinie od 11:00 do 16:00 spining praktycznie 0 efektów kolega przy ujściu Rawki jednego ,,szczupłego,, 50 cm, zatrzymaliśmy się też na małą chwilę przed Łowiczem.....tutaj spece od prostowania rzek na kilku odcinkach Bzury usypują opaskę kładą siatkę....wyrównują brzeg pytam: PO CO TO JEST ROBIONE ???!!!!!!!!!!!!!!!

może czas zakończyć przygodę z wędkarstwem........jak patrzę co się dzieje z Bzurą mam dość......a było tak fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Elektrownia bedzie przed Łowiczem , tam gdzie próg wodny przy moście,gdzie wpływa słudwia.Koncesje pomimo sprzeciwów mieszkańców (konieczność spietrzenia wody itp.)otrzymała firma z Pruszkowa.Mają nadal chłopaki przebicie. :wink: To oznacza brak wiekszych rybek w rzece ale za to prąd bedzie i bedziemy mieli pewnie lampy uliczne nad rzeką.Bedziemy w nocy przy świetle tłuc prądem kiełbiki...

A te siatki i kamienie są do ratowania brzegu i drogi na zakolach. Gdyby kolega mógł sie wypowidzieć jaki to ma związek z elektrownią? moze czegos nie wiemy.Może sponsoring?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote udalo mi sie w koncu wyskoczyc nad Bzurke :P

Na poczatku chcialem posiedziec troche w Orlowie, ale jak zobaczylem jak niski jest poziom wody, pojechalem dalej. Zatrzymalem sie w Goslawicach. Niestety, poza kilkoma uklejami i miniplotkami niczego ciekawszego z wody nie udalo sie wyciagnac. Aktywnosci drapieznikow nie zarejestrowalem. Woda niska i plynie pelno zielska. Na koniec jednak zdecydowalem sie pojechac do Orlowa. Poziom wody ... mysle ze max 30-35cm. Tutaj tez tylko kilka plotek, ktore chlapiac, skutecznie ploszyly rybki i przez kilkanascie minut mozna bylo zapomniec o braniach. Kilku spotkanych wedkarzy ze spiningami - "zachwyconych" poziomem wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka, nie czytałem wczesniej choć mniej wiecej sprawe znam.Z jednej strony chciałoby sie przytrzec nosa monopolistom (np. PGE) i wspierać żródła odnawialne,ale nawet jesli inwestycje te bedą w miare ekologiczne,to skutecznie zablokują migracje ryb, wprawdzie nie mamy w bzurze pstrągów ale jesli wieksza rybka nie wpłynie z wisły to pewnie zostaną niebawem same kiełbie i uklejki.Jesli macie jekies linki o elktrowniach to wrzucajcie,wprawdzie forum orybach ale obyśmy nie musieli niebawem pisać kto najwiekszą uklejke złowił.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są inwestycje proekologiczne !!!!. Panowie, swego czasu w kilku gazetach wędkarskich pisano na ten temat (nic dobrego). Zbudowanie takiej elektrowni (kilku!) będzie miało duży wpływ na rzekę, z artykułów które czytałem wynika, że bardzo negatywny i w tym przypadku utrudnienie wędrówki rybom będzie jeszcze najmniejszym problemem choć oczywiście też. Jest to sprawa naprawdę bardzo przykra, Bzura na wielu odcinkach to rzeka piękna i bardzo dzika i nadawała by się do zarybienia pstrągiem, takie inwestycje szybko zniszczą samą rzekę. Bzura potrzebuje ochrony i opieki a nie głupoty ,,cwaniaków,, dla których liczy się tylko kasa. Gdzie są władze miasta Łowicz Okręg PZW Skierniewice ,,brawo,, Panowie i to ma być NATURA 2000.Jak speców od elektrowni wodnych pogonili na południu i w zachodniej Polsce to żerując na pazerności, głupocie i niewiedzy można popróbować w centralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze totalna porażka,jeżeli powstaną te elektrownie to Bzura się skończy,przy najmniej na naszym odcinku,jak ryby nie wejdą z Wisły to pozostanie nastawić się na karasie.....srebrzyste.Może można się podpisać pod jakąś petycją,protestem,czymkolwiek by nie dopuścić do tych budów .Czarny scenariusz się jawi...... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jako wędkarze powinniśmy to pytanie zadać władzom Okręgu PZW w Skierniewicach dlaczego pozwalają na takie działania w końcu opłacamy składkę, na co idą te pieniądze? bo na pewno nie na ochronę Bzury czy jej zarybianie, to nie jest kwestia tylko elektrowni...kłusownictwo, brak kontroli PSR, dopuszczanie do przełowienia rzeki przepraszam że poruszam te tematy na tym forum ale myślę że chodzi oto by Bzurę ratować a nie niszczyć, mam trochę wiedzy jak to wygląda w innych częściach Polski naprawdę można inaczej....... ale trzeba chcieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad bzurka wieje nuda małe okonki na żywca zero brań. W drodze powrotnej na mrodze 2 szczupaczki 37, 40. generalnie lipka. Pozdrawiam. :grin:

A czego sie spodziewacie jak większość wędkarzy drepczących za drapieżnikiem nad bzurą łowi szczupaki i okonie tylko z myślą o zabraniu ich na patalnie,i a żeby miały jeszcze wymiar!!!Odeszła w tym roku wisła,presia wędkarska ogromna to i ryba przebrana,róbcie tak dalej to w przyszłości bedziemy poławiać płotki na bata i nic więcej :evil:

Jak czytam wypowiedzi typu.. nic nie brało,ale nędza w tym roku to mnie szlak trafia!!! dobrze że w tym roku nie jest mi dane na to patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kolega rację......... ale to nic odkrywczego.......na tym etapie na jakim znalazła się Bzura POTRZEBNE SĄ INNE DZIAŁANIA !!!! jeszcze 2.3 lata temu było ok...ale jednodniówka na Wisłę kosztowała wtedy 5zł......a teraz 25 zł efekt łatwy do przewidzenia....... większość wędkarzy łowiących na rzekach zwłaszcza z ŁODZI I ZGIERZA SIEDZI NA BZURZE, proszę mnie dobrze zrozumieć nie mam nic przeciwko wędkarzom z tych miast, podaję to jako przykład bo to są największe w naszym województwie skupiska ,,braci,, wędkarskiej, jedna Bzura nie udźwignie takiej masy wędkarzy + strasznego kłusownictwa jakie szerzy się na Bzurze.......ale to już są tematy i pytania do ,,polityki,, jaką uprawia PZW......widać wyraźnie, że naszą Bzurę mają w głębokim ............ dopiszcie sobie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek66, Zgadzam się z kolega całkowicie presja wędkarska nad Bzurą w tym roku jest koszmarnie wielka :mad: widać to nawet na forum nie tylko nad wodą ,kiedyś na wpis odnośnie wyników nad rzeką Bzurą się troszkę czekało nie tylko na tym forum ,a teraz wszyscy wszystko wiedzą odnośnie ruchów nad wodą :grin: Martwi mnie tylko to jedno dlaczego klegów "ZIELONYCH" nie widać często nad wodą skoro chyba i oni maja tą wiedzę że większość nie opłaciła Wisły w tym sezonie a muszą czymś zapełnić wolny czas :mad::mad::mad: A mają ta świadomość że jest duża presja "mięsiarzy" :???: siedzących nad rzeką Bzurą !!!!!!!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Bzurę straż się nie zapuszcza bo pewnie boja się kłusoli.

Łowię na Bzurze od prawie 20 lat i nigdy nie miałem kontroli i nie widziałem PSR ani SSR

A zapędy kłusownicze widziałem wielokrotnie.

W tym roku miałem kontrolę na Rydwanie i na mazurach(w nocy na pewnych jeziorach nie można łowić-upiekło mi się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.