Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Mol40 pozdrawiam serdecznie rybki są i mają się dobrze,8 linkow z tego wyjazdu wróciło do wody plus karasie i kilka wzdreg. Na wcześniejszym wypadzie ,zszedł mi po krótkim holu piękny karas, więc jest ok z rybkami, co cieszy,połamania i do zobaczenia między Orłowem a Sobota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Witam, miały się odbyć zawody spławikowe o mistrzostwo koła z Żychlina, w kwietniu, niestety treningi wypadły....słabo, to mało powiedziane, same małe rybki i to po kilka. Ja pitolę, już od kilku lat na Bzurze szczupłych nie połowiłem. Przemek51....rozwalasz system. Brawo. Zdecydowanie masz patent na te wody, super👋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, patent był taki , że szczupaki wjezdzaly na miejsca , gdzie stała wzdrega, jak na stołówkę, branie było co godzinę, razem 9 brań na żywca, 5 zepsulem a 4 wyciągnolem, do tego szczupak na kopyto, 2 okonie na czerwonego, okonie i 2 szczupaki wróciły do wody, 3szczuple zabrałem,razem lowilem  12 godzin ,pozdrawiam serdecznie.

Photo0349.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad Bzurke, linki się obudziły no w koncu, 5 linków, 4 karasie ,kilka okoni na czerwone ,masa wzdregi jeden szczupak, wszystko pływa,oprócz szczupaka ,straszny cwaniak był z niego, wciągał żywce w krzaki i tam je pałaszował, oj napsul mi zestawów w niedzielę, pozdrawiam.  Zapomnialem , jeden szczupły spadł z kopytka.

Photo0352.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za cynk, fajnie że Bzurka odpaliła bo było licho. Jak zwykle , wielkie gratki za połowy . Mnie czas ogranicza, jak tylko uda mi się wyskoczyć, i jeszcze , może  połowić, napiszę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam, 12.06 odbyły się zawody o mistrzostwo koła Pzw z Żychlina, kurcze, woda idealna, przezroczysta, podniesiona ale uciąg na 3gr, Łowiło 14-tu wędkarzy, przez 5 godzin, i tu kończy się ...fajnie..wygrał świetny wędkarz z wynikiem nawet nie 1500gr... masakra, padały tylko małe i malutkie ryby. Ukleje, krąpiki, małe płotki, okonie, kiełb , jazgarze, wzdręgi.... Kilka lat temu takie zawody wygrywało się wynikiem w okolicach 5000gr, i to nie 5 godzinne ale 3-4-ro. Łowiono w okolicach, Dąbrówka- Gosławice. Dodam jeszcze że nie mieliśmy żadnej dużej, ba średniej ryby na kiju... nie padła żadna powyżej 25cm.... Atmosfera na zawodach super i woda śliczna niestety....ryb jak na lekarstwo, gdzie ta nasza Bzura...?😭

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Łowię na odcinku, ujście Ochni Przezwiska, łowię to raczej przesada, próbuję coś złowić, raczej m się nie udaje, może poza narybkiem płoci, wzdrążek i innego drobiazgu, na spina to już nie pamiętam jak drapieżnik z Bzury wygląda☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, nie dane mi było połowić jesienią... Podobno szczupak się ,,ruszył" późną jesienią. Słyszałem o rybach ponad 90cm. Mam nadzieję że w nowym 2023 roku rybki ,, odpalą" tego Wam i sobie życzę. Szczęśliwego Nowego Roku. Bzurze pełnego koryta wody przez cały sezon👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Przemek51, jak łowienie?, ja jeszcze karty nie opłaciłem , może w tym tygodniu, podobno coś się dzieje na Bzurze, mimo sporej wody w górnym biegu... kurde ale to okręg mazowiecki, już raczej w tym roku sobie odpuszczę...tylko skierniewicki, bo już trochę sporo innych opłat☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, w ostatni weekend nad Bzurą odbyły się zawody spiningowe, jednego z kół Pzw, na start stawiło się kilku wędkarzy. Łowiono w okolicach Gosławic. Kilka godzin łowienia i ...złowiono kilka okoni, w tym jednego fajnego 38cm, kilka mniejszych, kilka niemiarowych szczupaczków. Ogólnie słabo. Jak u Was sezon? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Wędkarzem który łowił na starorzeczu w Przezwiskach, ostatnie dni kwietnia i pierwsze maja, białoryb zero, drapieżnik również☹️. Nad Bzurą w Gosławicach łowił Wędkarz, tyczką, każde wpuszczenie zestawu, ryba, niestety, tylko mikro płotki, żadnej nawet średniej wielkości, kurde normalnie samo ,, przedszkole" gdzie się podziały te grube piękne ryby z przed kilku, kilkunastu lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś z wizytą nad Bzurą, okolice Gosławic, woda w rzece, niska, ziele jest ale te kilka miejsc się znajdzie, rozmawiałem z wędkującym. Z ryb trafiają się fajne płocie, wczesną wiosną leszcze, z rzadka lin, karaś srebrzysty. Wędkarzy mało bo i miejsc co ,,kot napłakał", Niżej zamieszczę kilka zdjęć z rekonesansu. Kilku wędkarzy siedziało ,, pod wierzbami", ale ta nie doszedłem. Niestety widziałem miejsce gdzie wydra ma swoje ,,żerowisko", świeże ślady i dróżkę którą pokonuje z rzeki w kierunku łąki i rowów. Zmora tej rzeki....natura kur....cze... Pozdrawiam miłośników.

354488456_209867358172534_9178121983306255634_n.jpg

354735879_829307504734857_49398001880358556_n(1).jpg

 

354586456_1634312280381764_5685214746050164050_n.jpg

354867863_772272221038232_5072207211570604734_n.jpg

354105571_998747434634134_7179449619353790093_n.jpg353358566_636752195142361_5363033901246843929_n.thumb.jpg.3644adb10e7c90c35acb4bb7be94b191.jpg

354937704_611720944060515_1375184638310454778_n.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.