Skocz do zawartości
tokarex pontony

podstawowy zestaw na grunt


wojtas666

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym spróbować łowienia na grunt, jednak nie wiem co powinienem do tego mieć.

kto może i się zna na tym, niech napisze mi listę takich podstawowych rzeczy, które powinienem nabyć (pomijając wędkę, kołowrotek, żyłkę, haczyki i ciężarki :wink: ) i jeżeli się da jakieś łączne podliczenie kosztów :mrgreen:

i przydałby się też jakiś screen lub opis jak to złożyć :mrgreen:

mam zamiar łowić na niedużym stawku, także odległość do rzutu ok. 15-20m.

jakbym zapomniał podać jakichś informacji, to pytać :wink:

z góry dzięki.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

No to tak:

-Koszyczek na zanęte 2,2zł

-Jak koszyczek na zanete to zaneta :wink: 6zł

-Rurka antysplataniowa 1zł

-Własnego wyrobu widełki na wedke GRATIS :mrgreen:

P.S Wszystkie ceny są z Allegro, ale u Ciebie w okolicy w sklepie ceny beda podobne :cool:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że masz zamiar łowić z bombką a nie feederem to musisz nabyć następujące rzeczy:

Bombkę - sygnalizator brań który zakłada się na żyłkę, wyposażony jest w sznurek który dowiązuje sie do podpórki dzięki czemu po zacięciu spada z żyłki. - ok. 2zł

Sprężyny dociążone na rurce - na odległość na której masz zamiar łowić wystarczą 10g, są tańsze niż koszyki do których musisz dokupić jeszcze rurki antysplątaniowe. - ok. 2zł za szt

Koraliki - najlepiej gumowe, musisz założyć je przed sprężyną - ok. 1.50zł za opakowanie 10szt

Krętliki - to chyba nie trzeba tłumaczyć :wink: - ok. 2zł za opakowanie.

a tak wygląda zestaw:

7ecc0a7049.jpg

tak wygląda zamocowanie bombki:

f99e5cd593.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zestaw feederka i gruntówki z koszyczkiem jest ten sam? Tylko sposób sygnalizowania brań jest inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zestaw feederka i gruntówki z koszyczkiem jest ten sam? Tylko sposób sygnalizowania brań jest inny

Tak ...

Ja bym tylko zasugerował Ci jeszcze jedna rzecz, mianowicie jesli zamierzasz uzywac bąbki ( do tego wiecej kijow sie nadaje ) to podporke ta blizej wody ustawial bym miedzy 2 a 3 przelotka lub dalej liczac od kolowrotka w ten sposob minimalizujesz opor zylki na podporce a majac odpowiednia podorke eleminujesz go calkowicie.

Mowiac odpowiednia podporka mam na mysli taka na ktorej wedka lezy nie blokujac zylki. Innymi słowy w ksztalcie litery V ( lub Y ) a nie U(bo tu istnie ryzyko przyblokowania ).

Aha no i niech ta babka wisi conajmniej 20 cm ponizej wedki bo w przeciwnym razie rybka moze poczuc wiekszy opor dosc szybko. Fakt ze brania sa wtedy nieco lepiej widoczne... jednak ja z powodzeniem stosuje "duze zwisy" i tez widze drobne brania.

Oczywiscie zestaw taki jest raczej na wody stojace ( Twoj staw ) bo na rzeki to juz chyba tylko feederek i szczytowka ( ale moge sie mylic - bo zawsze mozna dac ciezka babke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurka antysplataniowa w sprezynie szczerze mowiac nie wiem po co jest...ja nigdy jej nie uzywalem lowiac na grunt z bombka... i tak wole koszyczek z dociazeniem :) zaneta latwiej wypada na dnie i szybciej wg. mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Ds jest bardziej skuteczny, tzn lepiej rozpoznać branie i odpowiedni moment zacięcia. żyłkę mamy cały czas napiętą i każde pociągnięcie przez rybę jest widoczne. Dobrze to ujął tomek1 w temacie Tani feeder z włókna dla początkującego DS-owca

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3637

uwierzył w jego skuteczność, jak siedzieliśmy obok siebie jemu tylko kiwało bombką a ja ciągnąłem karasia za karasiem

Tak więc proponuję zainteresować się DSem :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no, miałem mnóstwo brań, czasami nawet nie zdążyłem bombki założyć, a udało mi się zaciąć tylko 11 karasi, z czego 3 się odhaczyły przy wyciąganiu. nie wiem czy za szybko zacinałem, czy za późno :roll:

na co Wy łowicie karpie :?: ja dzisiaj próbowałem na ciasto i kukurydzę, no i karpia nie udało się złowić :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.