Skocz do zawartości
tokarex pontony

Nasiona - proporcje mieszania?


Kris83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zainspirowal mnie post Mańka o nasionach, za tydzien mam zamiar wybrac sie nad zalew na 4-5 dni. Przewaznie jak jezdze to lapie leszczyki d0 30cm i ani razu karpika tylko japonca 38cm.Chce sie nastawic na cos wiekszego a wim ze sa tam ladne sztuki

1) Wybrałem nasiona czy moglbyscie mi pomoc w jakich proporcjach je zmieszczac (procz tego jeszcze dochodzi osobno zaneta) Nastawiam sie na duzego leszcza ,karpia

1. kukurydza

2. konopie

3. peczak

4. lubin

5. soja

2) Czy mozna na jeden hak włozyc np. 3rodzaje nasion(kuku,peczak,lubin)

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A napewno dostaniesz wymienione ziarna ,bo jak nie to proporcje do ,kichy .

Czy mozna na jeden hak włozyc np. 3rodzaje nasion(kuku,peczak,lubin)
No można ale ryby preferują danego dnia np. tylko kuku lub łubin ,najlepiej sprawdzac pojedynczo .
nad zalew na 4-5 dni.
Obawiam się że to za krótko abyś przyzwyczaił ryby do ziaren ,chyba że wiesz napewno ze tam używa się ziaren jako zanety i przynety.

Jeśli mjałbym ci ,doradzić to zamiast tych ziaren kup makaron kolanka na 4-5 dni jakieś 10kg ,dwa opakowania melasy ,10 opakowań przyprawy do piernika ,lub wanilia .5szt kurkumy ale nie koniecznie jak nie dostanieszto trudno.Cenowo wyjdzie ci taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kurkuma barwi ,ale ma też gorzki smak co leszczom zwłaszcza większym wybitnie pasuje zwłaszcza z melasa.

kuku,peczak i konopie sa napewno tylko co do lubina i soji nie jestem pewny
Tym bardziej ,proponuje makaron jest troche niedoceniany przez wędkarzy ,daje szybki skutek latem i na początku jesieni ,szybko się przygotowuje ,doskonale się barwi i aromatyzuje.Makaronem można skutecznie nęcić nawet na 40-50m od brzegu ,oczywiscie prawdą też jest że są wody gdzie ziarna przynoszą o wiele

lepszy skutek nie tylko w połowie leszczy czy karpi ,ale i wielkich ploci kleni jazi.Więc wybór pozostawiam tobie.Dodam ze obecnie nece na Odrze i ziarnami i makaronem oczywiście dwie miejscówki i narazie wynik mizerny ,ale narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko przez to drogi mańku, że się pojawiasz i znikasz
Przygotowania na zasiadke sumowa nr4 w pelnym toku ,zmiana żyłek ,nowe przypony więc troche w sprzęcie siedze i troche na kompie. :mrgreen:

Ale wracając do tematu.Wstawie fotki nęcenia makaronem ,tylko gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko przez to drogi mańku, że się pojawiasz i znikasz
Przygotowania na zasiadke sumowa nr4 w pelnym toku ,zmiana żyłek ,nowe przypony więc troche w sprzęcie siedze i troche na kompie. :mrgreen:

Ale wracając do tematu.Wstawie fotki nęcenia makaronem ,tylko gdzie.

To czekam na relacje i zdjęcia. Duuuuużo zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do makaronu to po prostu ugotowac z paczki i wsypac ostudzony do zanety??czy dodac jeszcze jakiegos zapaszku?a jak tak to jaki??oczywiscie na leszcza, nie wiem co jest lepsze w koncu na lato, wanilia, zapachy i smaki slodkie (miod, karmel, melasa), czy czosnek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.