Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Najladniejszy kolowrotek.


stu6-60

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum chwalimy lub krytykujemy sprzet wedkarski. Oceniamy jego atrybuty pod katem przydatnosci. A moze raz (tak na luzie :smile: ) popatrzmy na nasze "mlynki" oczami laikow. Ocenmy tylko wyglad :!: . Ktory najladniejszy :!: . Bez uprzedzen, kalkulacji cenowych itp. Ciekaw jestem Waszych propozycji. Sam takze mam paru :smile: faworytow! Jesli podeprzecie propozycje fotkami to super :!: . Aha, moze przy okazji wybrac "najbrzydszy" :grin::?: . Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dla mnie najłdniejszy jest mój shimano catana 2500ra. Chociaż robinson g-force też jest ładny :lol::wink: również taki posiadam. A z tych najtańszych to konger primax, jego również mam ale nie używam (wygrałem na mistrzostwach koła)ogólnie mi nie pasił pod względem parametrów :wink: , szkoda tylko że w całości prawie wykonany z utwardzanego grafitu. Do tego dodam jeszcze mikado metallica i metalbody. Są naprawde ładne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najładniejszymi kołowrotkami były zawsze Cardinale ze złotych lat ABU. Wiem że dla wielu taka kanciata emaliowana skrzynka może być odrażająca, dla mnie jest piękna, tak samo jak Volvo 850 i LR Defender. :mrgreen:

1403_Abu%20Cardinal%20Trofej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma zarabiasta stylistyke :shock: . Calkiem jak maszyny z filmu "Wild Wild West" :smile: . I jeszcze to ze szpula "wchodzi" w rotor :!: . calkiem jak w mlynkach z lat 70-siatych. Pamietam ze byly wtedy jaja bo zylka lubila nawijac sie na osi :!: . Ale dzis pewnie amerykanske precyzja i jakis tam temperament :wink: .Pozdro_Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe - coś w tym jest co piszesz ;)

Zauważ też że kołowrotki VS nie mają pałąka (na głównej stronie jest video jak rzucać i zakładać linke na rolkę "ręcznie") Są to też jedne z najdroższych i najbardziej prestiżowych kołowrotków. No więc jeśli ktoś mówi że multiplikator jest wytrzymalszy i trwalszy od kołowrotka o stałej szpuli to odpowiedź powinna brzmieć: Van Staal :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za jednym zamachem, jeszcze jedna piękność.

Tak jak porshe, bentley czy ferrari często są poddawane tunningowi przez specjalizujące się w tym firmy, tak i V$ doczekał się tuningu.

Zadania podjęli się Duńczycy z firmy Zee Baas

http://www.striped-bass.com/Stripertalk/showthread.php?t=29656

bazą był VS model 100 - wprowadzili kilka ulepszeń i nieco podnieśli cenę :mrgreen:

Ale co to jest marne $1400 dla kogoś kto kocha piękno (kołowrotka) :lol::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołowrotki VS nie mają pałąka (na głównej stronie jest video jak rzucać i zakładać linke na rolkę "ręcznie")

Czyli wyeliminowany jest najsłabszy i najbardziej awaryjny element. Kabłąk nieraz sam się zamykał powodując zerwanie żyłki podczas rzutu. Zamykać też należy go ręcznie a nie zatrzaskiwać aby sprężyna się nie uszkadzała, więc nałożenie żyłki na rolkę to niewielka różnica. Myślę, że niedługo potanieją jak wszelkie nowości, bo za samo piękno 1400 nie chce mi się wycalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław, tak jak ferrari nie tanieje z wiekiem (tylko staje się kolekcjonerskim przedmiotem porządania) tak i ten kręcioł nie będzie raczej taniał. Zwłaszcza że wielu ich nie wyprodukowano - więc idę o zakład że z czasem będzie się stawał coraz większym rarytasem. Tym bardziej że jakiś spektakularnych nowości raczej nie da się wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy nie podpisali konwencji o patentach wiec może, a raczej na pewno nie dorównają oryginałowi ale rozwiązanie może być upowszechnione, a to w tej nowości jest rewelacją. Zresztą nie wiadomo czy sama firma nie zostanie przeniesiona do Chin jak to teraz jest bardzo modne. A wystarczy że potanieje połowę to już będą mieli potencjalnego klienta na dwie sztuki. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - obie firmy nigdy nie nastawiały się na sprzedaż wielkoskalową. To jest towar ekskluzywny i obniżanie jego ceny nie jest zgodne ze strategią biznesową - no wiesz - to tak jak by Mercedes rekalmował że teraz Maybach będzie tańszy :lol: Odrazu stracili by kilentów ;) Wiesz o co chodzi... Schaffhausen, Breitling czy Patek - nie przenoszą raczej produkcji do Chin żeby obniżyć ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Coco Schanell i Patka można dostać na Stadionie Dziesięciolecia o czym przekonałem się z telewizji. :lol: Ja nie mówię może o podróbce kołowrotka ale bardziej o idei tego rozwiązania. Czy ma on wolny bieg i hamulec walki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma on wolny bieg i hamulec walki?

Raczej nie ma :lol:

Poczytaj zresztą na www.vanstaal.com

Co z Zee Baas-a to nie udało mi się znaleźć ich strony :???: Jedyne info na forum do którego link wkleiłem - napisz do eelslinger-a skoro gadał z tym duńczykiem to pewnie ma jakieś świerze info. Można je natomiast kupić - zobacz jakie ładne pudełko dają + komplet narzędzi

http://www.alltackle.com/zeebaas.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jest towar ekskluzywny i obniżanie jego ceny nie jest zgodne ze strategią biznesową - no wiesz - to tak jak by Mercedes rekalmował że teraz Maybach będzie tańszy :lol: Odrazu stracili by kilentów

Znany z ekonomii efekt (paradoks) snoba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany z ekonomii efekt (paradoks) snoba

Masz rację, mój kolega z dawnych lat postanowił, że będzie miał żonę z największym biustem. I miał ale teraz po latach ma żonę z najdłuższym biustem. To samo jest ze sprzętem nie tylko wędkarskim. W bardzo niedługim czasie nowości przestają być nowościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie tu szykuje aby zobaczyc "dziwaka" na zywo, kaske zbieram , scieme szykuje dla zonki jak wytlumaczyc ubytek miekkich a tu sie okazuje ze musze wrocic do kraju bo dystrybutora w IRE nie ma. A w Warszawie jest :!: . To chyba zaczekam z kupnem :mrgreen: . Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stu6-60, kup w Bass Pro

http://www.basspro.com/webapp/wcs/stores/servlet/SearchResults?searchOption=products&hvarSearchString=Van+Staal&storeId=10151&catalogId=10001&langId=-1&CMID=TOP_SEARCH_GO

Polecam ten sklep - jest już przez nas sprawdzony.

DODANE:

Eeee, chyba jednak nie - z tego co widzę V$ jest dostarczane prosto od producenta i tylko w obrębie 48 stanów :( Musisz więc szukac dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem ze zamiast tego "nieladnego" kolowrotka, watpliwej amerykanskiej jakosci :wink: zaplace road -tax, czym ulagodze lokalna wzGARDE :smile: , zaplace mandat za nieposiadanie tegoz taxu :!: , kupia zonie jakis ciuszek czym ulagodze ja za koniecznosc zaplacenia mandatu i zostanie mi na wypad na zachodnie wybrzeze, czym ulagodze swoj bol spowodowany poprzednimi wydatkami :shock: .

p.s. sprawdze jeszcze raz oferty konkurencji :mrgreen: .Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.