Skocz do zawartości
tokarex pontony

PYTANIE DO KARPIARZY


galuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Wybieram sie na tydzień(dwa) na ryby(karpie) nad staw (wyrobisko pożwirowe). Mam duży problem a mianowicie jest to specyficzny zbiornik: średnia głebokość to około 7-8m. Staw dość duży na oko kilometr na kilometr(powierzchni nie znam). Dno piaszczyste (czasem żwirowe) bez jakiejkolwiek roślinności. Najwiekszym problemem jest brak płycizn!!! Dno w każdym miejscu schodzi pod kątem 45 st (czasem stromiej) wiec 5 m od brzegu mamy 4-6m głębokości!!!! Czasami można znaleźć wypłycenia ok 8-10m od brzegu jest 4m głebokości. 1 klasa czystości wody (z brzegu dno widać na 3-4m).

Jak sie można domyśleć bardzo cieżko zlokalizować karpie, a są one napewno gdyż staw jest zarybiany od wielu lat. Mam zamiar nęcić kulkami, pelletem i kukurydzą(+gruba zanęta Trapera Big Carp Series). Plan jest taki żeby na wypłyceniu 4-5m(o jakim wczesniej pisalem) necic i rzucac ale wzdłuż brzegu na ok 50m(jest taka możliwość!).

I teraz moje pytanie:

1.Co zrobić żeby nie wrzucać na darmo zanęty??? Plan jest ale nie jest do końca dobry bo rzucam zanęte na oślep nie wiedząc w którym dokładnie miejscu karpie żerują.(czy ktoś na moim miejscu by zaryzykował???pieniędzmi to ja sienie podcieram:))

2. Czy zaryzykować może nęcenie 100-150m od brzegu na głębokości 7-8m???

Dodam może jeszcze że nie licze na jakieś medalowe sztuki ponieważ dopiero zaczynam zabawy z włosem (jedna 4kg sztuka i bede naprawde happy).

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Niestety nic ci niepomoge , nieorientuje sie juz na tych zwirowniach. Lowilem tam kiedy byly to wody PZW, Moze ktos da tu rady ogolne jak lowic na takich glebokosciach.

Albo poszukaj maniek juz tyle pisal i jest to naprawde konkretna wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Co zrobić żeby nie wrzucać na darmo zanęty??? Plan jest ale nie jest do końca dobry bo rzucam zanęte na oślep nie wiedząc w którym dokładnie miejscu karpie żerują.(czy ktoś na moim miejscu by zaryzykował???pieniędzmi to ja sienie podcieram:))
Odrazu napisze ci ze nikt tu kasą się nie podciera,podrugie to jest wędkarstwo i nie ma 100% pewnosci ,troche dziwnie brzmi twój post szczeże powiem ,czytam między wierszami że "musi mi się opłacić " ,może się myle,radze poczytaj tematy okolokarpiowe ,jeśli nie znajdziesz nic choć wątpie bo pisałem otym ,to daj znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Drodzy koledzy mam zamiar się wybrać nad jez. Będgoszcz piękne jezioro ale jak z karpiem na tym zbiorniku? :?:

Polecam poczytać ten temat może nie typowo o karpiach, ale ogólnie zawiera dużo cennych informacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.