Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Powłoki lakierowe nowoczesnych wędzisk


jaxon

Rekomendowane odpowiedzi

:mrgreen: Kupiłem niedawno nowe wędzisko do spławika. Jestem z niego ogólnie zadowolony, bo jest lekkie ,dobrze wyważone.I w ogóle standard korkowa ręnkojeść, przelotki sic itp.

Niestety już po paru wyprawach zauważyłem ryski na lakierze składów. Wiem co jest ich powodem , to wszech obecny piasek ! :evil:

Jednak moje pytanie do was czy wszystkie wędziska są tak podatne na porysowanie? czy macie jakieś rady spostrzeżenia co do jakości wyrobów poszczególnych firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Moim zdaniem nie ma co się obawiać rys na wędziskach, nie zmienia to faktu że lepiej nie doprowadzać do sytuacji by takowe powstawały. Nie ma chyba prawidłowości że dane wędziska łatwiej porysować drugie trudniej. Faktem jest że bardziej niebezpieczne są wgniecenia szczególnie u węglówek bo to grozi złamaniem wędki (doświadczenie na własnej skórze, znaczy sie wędce :???: ). Najlepiej więc stosować pokrowiec na wędki, nie doprowadzać by piach dostawał się w łączenia sekcji jak i zwracanie uwagi na to by wędka nie lądowała w piachu. Jak to mówią "gdzie drwa rąbią tam wióry leca" wiec nie unikniesz drobnych zarysowań, prędzej czy później zawsze się jakieś znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.