Skocz do zawartości
tokarex pontony

Z gruntu na żywca- problem z zacięciem


Flashq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moze drodzy koledzy wedkarze mi pomozecie, mam maly problem.

Mianowicie, wedkuje z gruntu na zywca, brania sa rozne, raz lepiej raz gorzej. lecz mam ogromny problem z zacieciem czego kolwiek, udalo mi sie i zlapalem sumika oraz szczupaka. lecz wciaz mam problem. Uzywalem kotwic, teraz haków. wedkuje przy pomocy spiningu, obciazenie 40g, i jak jest branie nie zacinam odrazu, odczekuje jakis czas, obserwuje co sie dzieje, lecz czesto gdy zacinam to pusto, a ukejka poszarpana, z czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

wiec, uzywam haczyków 4 bodajze, wegorzowych, wraz z 25cm przyponem stalowym, nastepne jakies 30cm odstepu i obciążenie

a ukleje zakladam w nastepujacy sposob:

haczyk przez pysk do skrzela, i skrzelem wyciagam grat na wierzch i chowam grot zaraz za skrzelami pod łuska lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie krępowało ruchów rybce daje zawsze przypon z 70 cm z plecionki :) grot haka powinien wystawać w strone ogona ... ja daje za głową niedaleko płetwy grzbietowe i przeszywam ją całą ... tylko robie to delikatnie pod skórą żeby ciągle żyła ... i haków używam 1/0 z mustada jak się nie myle :) tak więc na ten zestaw w tym roku złapałem dużo sandaczy a także suma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haczyk przez pysk do skrzela, i skrzelem wyciagam grat na wierzch i chowam grot zaraz za skrzelami pod łuska lekko
To jest właśnie przyczyna twoich klopotów zle zbroisz,pomyśl teraz co się dzieje z haczykiem w momęcie zacięcia ,wyrywasz drapieżnikowi rybke razem z haczykiem,pamiętaj że większości wąskoszczękowców połyka rybke od głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie przyczyna twoich klopotów zle zbroisz

Tego się właśnie obawiałem prosząc o szczegóły :lol:

Flashq,dodatkowo zrezygnuj ze stalowego przyponu, załóż wolfram jak najdłuższy i większy hak np 1/0 :wink:

Poszukaj opisów na forum jak zbroić rybkę, jak pisze Maniek to nie mniej ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej uzywalem kotwic, i ukleje zaczepialem za pyszczek i bylo ok, 2 sumiki sie trafily jeden cos ok 3kg, drugi troszke mniejszy, no i szczupaczek

wiec powinienem wrocic do starej sprawdzonej metody czy probowac czegos nowego?

slyszalem od kolegi starszego ze lepiej z hakami poniewaz sandacza sie raczej nie ukuje jak w przypadku kotwicy, a lapia w malej zatoczce, przy mulistym dnie, i czesto mam brania dosc slabe, 2 pukniecia szczytówka i koniec, wyciagam a zywca nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zesto mam brania dosc slabe, 2 pukniecia szczytówka i koniec, wyciagam a zywca nie ma
łowisz na sztywno czy dajesz luz ,podobnymi braniami do szczupako-sandaczowego na zywca jest sprawcą okoń.O czym osobiście się przekonałem :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz rozumiem bląd, powinienem luzno miec ;)

a co do zestawu na jaki lapie, moze panowie cos doradzicie

z gruntu na zywca 1 raz zaczolem lapac jakis miesiac temu, zawsze spiningowalem co robie juz ok 9lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.