Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

CB Radio


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Zastanawiam się nad tym zakupem. Tylko jedna sprawa. Chcę to zrobić jak najmniejszym kosztem, czyli kupić z najniższej półki. Ma to "jako tako" działać. I tu jest właśnie pytanie. Czy sprzęt z najniższej półki będzie "jako tako" działał? Czy warto? Jeśli tak to poproszę o propozycje radia i anteny. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

witam.Co powiesz o sprzęcie TAKIM no chyba ze wolisz cos z President-ów ale za duzo wieksza kasę :roll: W kwesti antenki zobacz TU krótka zgrabna i ma dobre opinie.Sam osobiscie mam Turbo 2001 ale ona ma 2m długosci i troszku jest zaczepna np. most o wys 2,3 m :wink:

Wszystkie wydatki tego typu są zależne od stanu naszego portfela ale myślę ze kupowanie jakiegokolwiek szumofonu typu Onwa mija się z celem.Warto równiez zapoznac się z TYM tematem.

Pozdrawiam MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze wolisz cos z President-ów ale za duzo wieksza kasę

e tam własnie sprzedałam presidenta za 500 zeta, fakt stary model i miał zepsuty potencjometr (brak części niestety)

grunt że dobre można kupić choć używane ;)

no i każdy facet powinien mieć długiego bata do radyjka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Dzięki mariush4! Co do radyjka to właśnie o tym myślałem, ale nie chciałem nic sugerować :wink: Co do antenki natomiast to zbyt drogo jak dla mnie :sad: . Możesz coś powiedzieć o antenie Hustler IC-100? Podobno nie jest taka najgorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, taką antene hustlera ma mój tata w aucie. Narazie spisuje się ok. Przynajmniej na nasze potrzeby. Polecam

Zobacz na inne aukcję tego sprzedawcy http://www.allegro.pl/item241024384_antena_cb_hustler_ic_100_nowa_f_vat.html

Tata i jego koledzy zamawiali u niego. Podobno w pożądku facet. No i dostawa i wszystko tak jak powinno być.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i każdy facet powinien mieć długiego bata do radyjka :mrgreen:
nio trini to juz zalezy od propagacji fal miedzy użytkownikiem a odbiorczynią :grin: i współczynnika fali odbitej (czytac zapotrzebowania) :wink:
Możesz coś powiedzieć o antenie Hustler IC-100? Podobno nie jest taka najgorsza.

Antena CB na podstawie magnetycznej Hustler IC-100

Długość 990mm

Zysk 4 dBi

SWR 1,1 - 1,5

Częstotliwość 26,5 - 27,5

kabel RG-58 = 500cm z wtyczką

Zasięg do uzyskania ok 9 km

Znajomy ma taka i chwali sobie :smile: i do tego radia tez będzie ok,Wydatek ok 90 zeta

A co sądzicie o radyjku COBRA 19 DX IV lub CB radio ALAN 199-A

Myslę że model CB TTI TCB-770 jest jednak lepszy mimo wszystko i tylko 30 zeta droższy.Wybór należy do Ciebie

Pozdrawiam MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zleciłem robotę (strojenie i montaż) do odpowiedniej firmy. Zakupiłem u nich radio TTI TCB-770 i antenę Hustler IC-100. Wszystko po dobrym nastrojeniu i montażu w odpowiednim miejscu śmiga głośno i wyraźnie. Nie robię syfu na innych kanałach i słychać mnie dość dobrze. Myślę, że zakup udany! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Temat stary jak ropa, ale mam pytanie do posiadaczy TTI 880. Zastanawiam sie nad zakupem takiego radia. Warto, czy lepiej poszukać czegoś innego w podobnej kasie. Posiadam Alana 42 multi, ale on nie daje rady. Jako ręczniak oki, ale po podłączeniu w zestaw samochodowy tragedia. Szumy, trzaski i takie tam. Co radzicie?? Może uniden 520?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o radyjku COBRA 19 DX IV lub CB radio ALAN 199-A lub tych firm w niskim przedziale cenowym. Cenowo taż są ok. i jest ich sporo na necie.

Miałem kiedyś Cobrę, spisywało się to bardzo dobrze, daleko niosło trasie. Antena Wilson ( w miejsce wadliwego Hustlera).

Teraz mam Harry'ego i Sirio, i jakoś różnicy wielkiej nie widzę, ale ja laik jestem ;) Zresztą zwykle jeżdżę po mieście i rzadko podłączam CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cb za 200zeta + antena za 150zeta na 15km ściąga o wiele więcej.żadnych tam remonowanych firm spisuje się bardzo dobrze żadnych zakłóceń można spokojnie radia posłuchać i cb też na pewno zwróciła się już kilka razy. i bez cb nie wyobrażam sobie jazdy samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Ok. Po namyśle przeczytaniu za i przeciw na różnych forach zakupiłem radio TTI 771 oraz antenę Sirio Omega 27 na podstawie magnetycznej. W czasie świąt i po nich przejechałem ok 1000 km w trasie i radyjko sprawowało się super. Z doświadczenia wynika że na trasie Poznań - Łódź słyszałem głośno i wyraźnie na ok 15 km. Maksymalny zasięg jaki zaobserwowałem to 20 km jednakże były problemy ze zrozumieniem informacji przekazywanej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.