Skocz do zawartości
tokarex pontony

CB Radio


Gość Bartosz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz

Zastanawiam się nad tym zakupem. Tylko jedna sprawa. Chcę to zrobić jak najmniejszym kosztem, czyli kupić z najniższej półki. Ma to "jako tako" działać. I tu jest właśnie pytanie. Czy sprzęt z najniższej półki będzie "jako tako" działał? Czy warto? Jeśli tak to poproszę o propozycje radia i anteny. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

witam.Co powiesz o sprzęcie TAKIM no chyba ze wolisz cos z President-ów ale za duzo wieksza kasę :roll: W kwesti antenki zobacz TU krótka zgrabna i ma dobre opinie.Sam osobiscie mam Turbo 2001 ale ona ma 2m długosci i troszku jest zaczepna np. most o wys 2,3 m :wink:

Wszystkie wydatki tego typu są zależne od stanu naszego portfela ale myślę ze kupowanie jakiegokolwiek szumofonu typu Onwa mija się z celem.Warto równiez zapoznac się z TYM tematem.

Pozdrawiam MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze wolisz cos z President-ów ale za duzo wieksza kasę

e tam własnie sprzedałam presidenta za 500 zeta, fakt stary model i miał zepsuty potencjometr (brak części niestety)

grunt że dobre można kupić choć używane ;)

no i każdy facet powinien mieć długiego bata do radyjka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Dzięki mariush4! Co do radyjka to właśnie o tym myślałem, ale nie chciałem nic sugerować :wink: Co do antenki natomiast to zbyt drogo jak dla mnie :sad: . Możesz coś powiedzieć o antenie Hustler IC-100? Podobno nie jest taka najgorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, taką antene hustlera ma mój tata w aucie. Narazie spisuje się ok. Przynajmniej na nasze potrzeby. Polecam

Zobacz na inne aukcję tego sprzedawcy http://www.allegro.pl/item241024384_antena_cb_hustler_ic_100_nowa_f_vat.html

Tata i jego koledzy zamawiali u niego. Podobno w pożądku facet. No i dostawa i wszystko tak jak powinno być.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i każdy facet powinien mieć długiego bata do radyjka :mrgreen:
nio trini to juz zalezy od propagacji fal miedzy użytkownikiem a odbiorczynią :grin: i współczynnika fali odbitej (czytac zapotrzebowania) :wink:
Możesz coś powiedzieć o antenie Hustler IC-100? Podobno nie jest taka najgorsza.

Antena CB na podstawie magnetycznej Hustler IC-100

Długość 990mm

Zysk 4 dBi

SWR 1,1 - 1,5

Częstotliwość 26,5 - 27,5

kabel RG-58 = 500cm z wtyczką

Zasięg do uzyskania ok 9 km

Znajomy ma taka i chwali sobie :smile: i do tego radia tez będzie ok,Wydatek ok 90 zeta

A co sądzicie o radyjku COBRA 19 DX IV lub CB radio ALAN 199-A

Myslę że model CB TTI TCB-770 jest jednak lepszy mimo wszystko i tylko 30 zeta droższy.Wybór należy do Ciebie

Pozdrawiam MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zleciłem robotę (strojenie i montaż) do odpowiedniej firmy. Zakupiłem u nich radio TTI TCB-770 i antenę Hustler IC-100. Wszystko po dobrym nastrojeniu i montażu w odpowiednim miejscu śmiga głośno i wyraźnie. Nie robię syfu na innych kanałach i słychać mnie dość dobrze. Myślę, że zakup udany! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Temat stary jak ropa, ale mam pytanie do posiadaczy TTI 880. Zastanawiam sie nad zakupem takiego radia. Warto, czy lepiej poszukać czegoś innego w podobnej kasie. Posiadam Alana 42 multi, ale on nie daje rady. Jako ręczniak oki, ale po podłączeniu w zestaw samochodowy tragedia. Szumy, trzaski i takie tam. Co radzicie?? Może uniden 520?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o radyjku COBRA 19 DX IV lub CB radio ALAN 199-A lub tych firm w niskim przedziale cenowym. Cenowo taż są ok. i jest ich sporo na necie.

Miałem kiedyś Cobrę, spisywało się to bardzo dobrze, daleko niosło trasie. Antena Wilson ( w miejsce wadliwego Hustlera).

Teraz mam Harry'ego i Sirio, i jakoś różnicy wielkiej nie widzę, ale ja laik jestem ;) Zresztą zwykle jeżdżę po mieście i rzadko podłączam CB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cb za 200zeta + antena za 150zeta na 15km ściąga o wiele więcej.żadnych tam remonowanych firm spisuje się bardzo dobrze żadnych zakłóceń można spokojnie radia posłuchać i cb też na pewno zwróciła się już kilka razy. i bez cb nie wyobrażam sobie jazdy samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Ok. Po namyśle przeczytaniu za i przeciw na różnych forach zakupiłem radio TTI 771 oraz antenę Sirio Omega 27 na podstawie magnetycznej. W czasie świąt i po nich przejechałem ok 1000 km w trasie i radyjko sprawowało się super. Z doświadczenia wynika że na trasie Poznań - Łódź słyszałem głośno i wyraźnie na ok 15 km. Maksymalny zasięg jaki zaobserwowałem to 20 km jednakże były problemy ze zrozumieniem informacji przekazywanej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.