Skocz do zawartości
tokarex pontony

Notebook


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie jestem w fazie kupna Notebooka. Chciałbym aby wypowiedzieli sie w tym temacie użytkownicy takowych sprzętów. Potrzebuje go tylko do pisania i wyswietlania filmików, zdjęć. Nie musi to być super wypas. Cena to ok 2500 plus minus. Na jakie szczegóły powinienem zwrócic uwagę wiem że w notebookach ciężko jest wymienić później niektóre części. Może konkretne modele. Na które podzespoły zwrócić szczególną uwagę. Acha i jak z bateriami (wolał bym taki które trochę będą wytrzymywały)W necie jest dużo procesorów pentium3,pentium4, pentium M,celeron M. Kompletnie sie nie orientuję. Jakich firm przede wszystkim unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam.Mam ten sam problem :roll: Co prawda mam drugi komputer no ale do walizki się nie zmieści :lol: Zastanawiam sie nad T A K I M sprzęcikiem. U nas jest w promocji za 2240 zeta + mysz i torba gratis.Ogólnie przeglądając oferty,to w takiej cenie o tych parametrach nic nie kupisz :?: Znajomy ma sklep komputerowy i mówi że schodzą jak świeże bułeczki.Myślę że sie zdecyduję na ten zakup :cool:

Pozdrawiam MARIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad półtora roku użytkuję Toshibę serii Satellite L20 -182 (procesor 1,6 celronM, 512 RAM, 40GB dysk, Nagrywarka DVD, grafika ATI) dałem wtedy coś nieco ponad 3tys. Obecnie w cenie do 2500 kupisz laptopa ze znacznie lepszymi parametrami, (a napewno następcę mojego) więc jeżeli na moim filmy śmigają aż miło, da się komfortowo pracować a tymbardziej dzięki dyskowi i nagrywarce magazynować zdjęcia to przy obecnych parametrach jakie mają laptopy w tej cenie tymbardziej będzie to możliwe. :cool: Ja jestem zadowolony. Jedyne co w tej cenie będziesz miał z głowy ze względu na kartę graficzną to najnowsze gry. Będą wolno działać lub przy najsłabszych detalach.

Osobiście przy kupnie mając określoną kwotę i wiedząc jakie parametry laptopa potrzebuję i jakie będę za to miał, brałem pod uwagę warunki gwaranyjne i serwis, jakość wykonania, wygląd, wagę, markę, baterię i co dla mnie było bardzo ważne jakość matrycy i jak najlepszą możliwą grafikę w tej cenie oraz oryginalny system operacyjny już "na pokładzie".

I właśnie mając wtedy do wyboru laptopy o podobnych głównych parametrach konfiguracyjnych wybrałem Toshibę ze względu na najlepszą matrycę (odwzorowanie barw, kolory, ustawienia, i przede wszystkim kąty widzenia) oraz grafikę ATi oraz bardziej mnie przekonującą markę niż np: ACER a także jakość wykonania, wagę i dobrą baterię. Zastanawiałem się też wtedy nad HP (bardzo solidnie wykonane) ale własnie matrycę i grafikę miał według mnie słabszą.

Oczywiście standardowo zacząłem od przeglądnięcia testów różnych laptopów gdzieś tam w jakiś gazetach komputerowych, internecie, poczytania później opinii użytkowników itp.

Co prawda mocno nie ma co się sugerować tylko jakimś zestawieniem, czy testem np: w jakiejś gazecie i tylko na podstawie tego kupować, ale jeżeli z kilku źródeł oraz opinii użytkowników wynika, że coś może być dobre, warto się temu przyjrzeć a przynajmniej mieć wzór do samodzielnego porównywania. Tak więc jak jakiś - jakieś te same modele się gdzieś przewijają i mają dobrą opinię, spisz sobie je.

Następnie śmignij do jakiegoś większego marketu elektronicznego czy sklepu z laptopami obejrzyj, zobacz jak są wykonane, postaw obok siebie, jeżeli będzie możliwość włączenia, zobacz jak działają.

Dobrze jak jest możliwość włączenia laptopa na 30 minut i po rozgrzaniu matrycy sprawdzenie , czy nie ma wypalonych pikseli, lub przebarwień, czy jest równo podświetlana (ustawiasz tło na czarno lub biało i porównujesz na całości) dlatego też niekupowałem przez internet, czy w dużym markecie elekronicznym, choć być może mogłem zapłacić trochę taniej tylko poszedłem do sklepu gdzie była możliwość włączenia, zobaczenia jak działa i spokojnego obejrzenia.

Kupowałem w sieci KAREN, mają duży wybór i spokojnie można sobie włączyć i obejrzeć, można również chyba w Vobisach i innych podobnych. Ceny też są konkurencyjne do marketów, czy internetu.

W każdym razie niewiem czy dziś bym akurat kupił Toshibę, czy może akurat teraz HP a moze nawet Acera lub mniej znanej marki. Przez 1,5 roku napewno wiele się zmieniło.

Mam przed sobą gazetkę: "Nie dla [...]!" :wink: jest Toshiba za 2499 (1,73, 1GB, Dysk 120, nagrywarka - ale jest też BenQ za 1899 z podobnymi, ciut słabszymi niektórymi parametrami, ale w sumie też by mi wystarczył.

Niemniej przy takich podobnych głównych parametrach (a napeno są to takie, które ci znakomicie wystarczą), zwróć większą uwagę na matrycę i obraz, kartę graficzną, wagę, baterię, gwarancję i serwis oraz jakość wykonania laptopa i oprogramowanie.

Komunikacja: Lan 10/100, Modem 55,6kbps WiFi 802.11 b/g, oraz gniazdo PCMCIA ze trzy wejścia USB też muszą być w standardzie.

Jakiś czytnik kart, czy kamerka to już przy okazji i nie najważniejsze.

Ps.

niektóre Laptopy mają matrycę taką podobną do telewizora (jakby szyba jeszcze dodatkowo na matrycy) mi się to niepodoba. Podobno ma polepszać obraz - być może, ale dla mnie odbija wszystko jak lustro. Wolę osobiście więc normalne takie "matowe" ale jest to kwestia gustu W każdym razie zwróć uwagę.

Polecam do poczytania forum o laptopach:

http://forum.karen.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary napisał/a:

Jakich firm przede wszystkim unikać.

Toshiby

Bo to drewno :lol::lol::lol:

W 2001 roku kupiłem Toshibę, która jest sprawna do dziś, w lutym tego roku kupiłem ... Toshibę i jeśli miałbym ponownie kupić, to ... Toshibę, to "drewno". Dla czego? Bo nie miałem najmniejszych problemów z tym "drewnem" i to "drewno" ma najmniej reklamacji w punktach sprzedaży.

W pracy mam trzeciego z kolei Dell-a i jakoś na kolana mnie nie powalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Ja posiadam Fujitsu Siemensa Amilo Pro 3515, 1,73 Celeron M, 512 RAM, 80 GB, zintegrowana karta na podzespołach VIA. Prawie rok temu kosztował mnie 2200zł, obecnie kupisz go za 1750zł. Stosuję go właśnie do tych czynności które wymieniłeś. Z gier już nie korzystam więc na dobrą sprawę ten sprzęt w zupełności mi wystarcza. Do 2500zł kupisz już lepszy sprzęt, mimo wszystko nie brałbym Acera (zwłaszcza najtańszych modeli) z uwagi na jego awaryjność. Co do HP to myślę, że firma ta trochę zbyt się ceni. Popatrz na firmę Benq, fajny sprzęt. Co wybrałbym dziś? To samo, z tym że poszukałbym czegoś z wyjściem na kabelek do telewizora, bo tego niestety u mnie brakuje... :???: Poza tym jest GIT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi napisał/a:

Tomaszek napisał/a:

Lary napisał/a:

Jakich firm przede wszystkim unikać.

Toshiby

Bo to drewno :lol: :lol: :lol:

To był z mojej strony tylko żart, odnośnie manii drewna na forum :wink:

Na poważnie chyba najbardziej popularnymi i najchętniej kupowanymi markami są właśnie: Toshiba, Fujitsu i HP bynajmniej w moich stronach. Oczywiście znana marka lepiej się sprzeda niż dopiero wchodząca na rynek, co nie zawsze oznacza jej wysoką jakość itp.

Jak pisał tomik najlepiej "pomacać" w sklepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz: na to jak głośny/cichy jest komp. Ja z reguły pracowałem na Toshibach min z tego powodu. Raz zdarzyło mi się robić coś na pożyczonym Fujitsu Siemens i po dwóch godzinach miałem dość. Być może był to tylko taki egzemplarz/model, ale jego brzęczenie doprowadzało mnie do pasji. Podobnie wkurzał mnie kilka lat temu mój Compaq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz: na to jak głośny/cichy jest komp. Ja z reguły pracowałem na Toshibach min z tego powodu. Raz zdarzyło mi się robić coś na pożyczonym Fujitsu Siemens i po dwóch godzinach miałem dość. Być może był to tylko taki egzemplarz/model, ale jego brzęczenie doprowadzało mnie do pasji. Podobnie wkurzał mnie kilka lat temu mój Compaq.

Bardzo ważny szczegół o którym zapomniałem, może właśnie dlatego, że mój jest bardzo cichy :cool:

Niemniej pamiętam, że przy zakupie brałem także głośność pracy pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Już zamówiłem tą Toshibę, opinie na temat serii A300 są bardzo pochlebne. Zobaczymy czy się to potwierdzi.

Słyszałem też bardzo dobre opinie na temat Samsunga, ale na pierwszego w życiu laptoka wolałem wybrać sprawdzoną firmę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie, Ja mam Acera i jestem niesamowicie zadowolony. Wszystko zależy czego oczekujesz od laptopa, jeżeli fajnego design i dobrego wykonania, to napewno Toshiba spełni twoje oczekiwania, natomaist jesli szukasz wydajnego kompa i nie zależy Ci tak bardzo na estetyce to napewno trafnym wyborem będzie acer, mam 3 acery i musze przyznać że są super. Jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemów, no ale wiesz, przyciski touchpada pracują głośno, średniej jakości wykonanie klawiatury. Porównywałem laptopa mojej kuzynki Toshiba satelite , nie pamietam modelu ale cena jakies 2700zł i pod wzgledem wizualnym 100 razy lepszy anizeli moj , niemniej jednak... parametry duzo gorsze.. Samsung = Szajsung .... Pracuje w autoryzowanym serwisie samsunga to cos wiem na ten temat... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypią się jak choinka na Trzech Króli :roll:

Mam juz 2 della i mi sie nie sypie,pierwszego sprzedałem i tez by działał gdyby właściciel nie wyłamał monitora.

3 mam w pracy trochę starszego i tez jestem zadowolony.

Kupilem go po sowich przygodach z HP,to jest dopiero badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem go po sowich przygodach z HP,to jest dopiero badziewie.

he,he jak to w zyciu... moim pierwszym laptopem byl Acer i...do tej pory uzywa go moj syn :wink: W niecaly rok "cos" w nim padlo (na bialy kolor zaczal wchodzic roz), ale byl jeszcze na gwarancji i naprawili ( wymienili wszystko co im przyszlo do glowy :smile: ) Go w IRE. Tak po prawdzie to "mlody" przyznal sie ,ze zabieral Go do lozka a koldra uniemozliwiala nalezyte chlodzenie :!::smile: Nastepna miala byc Toshiba ale...wrocila do PC World-a po 2 tygodniach :!: . "Lazila" tak po woli ,ze nie dalo sie ...."haczykowac" :wink: .

Teraz mam HP-Compaq, niebawem minie poltora roku i...jest OK.

Takie wrazenie mam czytajac Wasze opinie ,ze z laptopami jest podobnie jak z...autami. Trafisz na ch...ze znanej firmy i sie do firmy zniechecasz a ktos inny kupi szczesliwie "no name-a" i bedzie chwalil producenta i produkt.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam problem z czytnikiem kart sd. Nagle przestał działać a Windows Vista ( :swir: ) pokazuje "kontroler hosta sd zgodny ze standardem sda" jako wyłączony i jakiś kod 22, próbuję włączyć ale ten głupi system nie chce włączyć tego urządzenia.

To samo jest z "kontrolerem hosta magistrali IEEE 1394" - z tym, że tu nawet nie wiem co to jest więc mi to średnio przeszkadza, ale ten czytnik kart :< :< :< :<

Wie ktoś może jak z tym walczyć ??????

AAAaa. Laptok to Thosiba Satellite A300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

od pol roku posiadam HP Pavilion dv5, lapek spisuje mi się bez zarzutów śmiało mogę go polecić.

procesor: intel core 2 duo cpu t5800 2,2GHz

Grafika NVIDIA GeForce 9600M GT

AutoCad i LabVIEV smiga na nim pieknie uzywam go głównie do szkoły ale filmy i najnowsze gry (nie gram ale testowałem) migaja bez zarzutu dzieki dobrej grafice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.