Skocz do zawartości
tokarex pontony

jak uzbroić spining


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jestem począdkującą wędkarką i mam pytanie czy na tych stronach mogę znależć instrukcję jak krok po kroku uzbroić spining do połowu powierzchniowego ? Z góry dziękuję Ania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Sposób na uzbrojenie spinningu "powierzchniowego", moim zdaniem, nie różni się od uzbrojenia tradycyjnego a to w jakiej warstwie wody będzie się poruszała przynęta zależy od rodzaju użytej przynęty oraz od Ciebie, czyli od ułożenia wędziska lub/i szybkości z jaką będziesz prowadzić wabik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chciała bym łowić na wolber powierzchniowy lub płytko schodzący a to dlatego ,że będę łowić w morzu o skalistym dnie . Już straciłam kilka wabików w poprzednich latach a efekty były mierne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiele ci nie pomoge Aniu ,przy połowach w morzu jestem po prostu

cienki , ale sądze że przy spiningu zwłaszcza morskim ważny jest kołowrotek i linka czyli plecionka powinno być jej na maxa na kołowrotku.

Co się tyczy wabików to na morzu [ale jakim] woblery płytko tonące mogą nie dać pożądanych efektów takie jest moje zdanie ,ja bym jednak

prubował coś z gum , ośmiornice , sztuczne pijawki czy robale ale jest problem jak cięszkim zestawem łowić w skalistym dnie albo rafach , jest i nato rada po prostu powyżej wabika na lince zamontuj pływak czyli coś podobnego do wrzecionowatego spławika , może od biedy być to kula wodna ale ta podczas zarzucania stwarza za duży opur , pływak ten możesz ustawiać na głębokości jaką chcesz prowadzić wabik nad skalistym dnem .Pomysł ten jest zaczęrpnięty z książki amerykaniskich wędkarzy pt .Wędkarskie rady i sposoby G. Breining i D. Sternberg

naprawde polecam tę lekture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jadę do Chorwacji i mam zamiar łowić w Adriatyku . Do tej pory z Adriatyku wyciągałam takie małe rybki ,które nadawały się bardziej do akwarium niż na patelnię . A wiem że są tam makrele ,belony i jeszcze dużo innych drapierznych ryb . Miejscowi łowią na ugnieciony chleb ale też wyjmują drobnicę . Dziękuję za polecenie lektórki .Pozdrawiam Ania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Miejscowi łowią na ugnieciony chleb ale też wyjmują drobnicę.

No to jak miejscowi wyjmuja drobnicę,to nie wróżę olbrzymów.

Nawiasem mówiąc łowienie powierzchniowe ma morzy .... hmmm, dziwne to jakieś. Przy powierzchni chodzi zawsze dronica a grubsze sztuki podpływaja do powierzchni tylko na obiad.

A nawiasem mówiąc .... facet dla kobiety nawet doradzi ... jak łowić ryby :lol:

A przy okazji ... Aniu, masz duże wąsy i zarośniętą klatę :lol::lol::lol:8)

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.