Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Germina


tit_num

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Znalazłem niedawno starą wędkę mojego wujka. Jest to Germina 2700mm 70g. Pisze na jednej z naklejek fortuna 270. Ktoś kojarzy co to za wędka? Ma korkową rączkę. Mam pytanie czy da się nią łowić? Innymi słowy czy jest ona do tego dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jesli jest zielona,ma druciane przelotki i czarna(z metalowymi nasowkami +pierscien)czesc do osadzenia kolowrotka to dokladnie wiem o czym piszesz.Co do koloru to w pewnym okresie wychodzily tez w kolorze czarnym!Wedzisko to spiner produkcji NRD.Przedmiot marzen i westchnien wedkarzy w latach70-80.Sam mialem taka(zielona)!Patyk jest z wlokna szklanego ma wiec "swoja" waga ale za to jest praktycznie "niezniszczalny".Smialo mozesz go stosowac do wszelkich gruntowek-wytrzymuje naprawde duze obciazenia.Niemniej pamietaj ze dzis jest raczej "historia".

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru to w pewnym okresie wychodzily tez w kolorze czarnym
Byly tez sporadzycznie ale w kolorze "burgundu" z nazwą Fifa ,ale tylko chyba dłuższe powyzej 2,4m ,fakt kije nie zniszczalne ,mam jednego do dzis ,a zaczynalem nauke spina na nim ,więc zdarzało sie nie raz i nie dwa "przywalenie" o drzewo lub konar,a wędka cala do tej pory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly tez sporadzycznie ale w kolorze "burgundu" z nazwą F

Tu dales ognia :!::smile:,spotkalem tylko zielone i czarne.Potem "niemiaszki" przeskoczyli na kolor "slomkowy-braz" i ostatecznie niebieski.Ale te to juz byl hit :!:.Puste w srodku :!: ,calkiem jak "zachodnie" :smile:.A o burgunda -nie spieram sie wszak Ty masz blizej do granicy :!::mrgreen:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dales ognia
Kolego stu6-60 ,a czy napewno ,ty znasz tylko wedki Germiny co szły na "demoludy",a nie wiem czy widziales co produkowala Germina na "zachód" ,takze zanim coś mi zarzucisz to sprawdz .Wędziska na "demoludy" nie były zbytnio starannie wykonane ,choć nam się wydawało że to luksus i dla niektórych tak bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadalem czerwona germine
I o takiej pisalem ,aczkolwiek nie nazwał bym ją czerwona ,ale w podobnym kolorze.
bylo w kontekscie -jestem zaskoczony
Spoko Radek ,jestem do tego przyzwyczajony ,a aspekt bliskosci granicy ,jest jak najbardziej sluszny ,sporo ludzi w tamtych czasach pracowalo w NRD lub Czechosłowcji i przy okazji robilo prywatny import sprzętu wedkarskiego ,a jedynym miejscem zbytu był bazar .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pełne kije germiny 2.70 miały cw do 100 gramów za cieżkie nawet na gruntówke, ale te niebieskie do 70 gramów puste w srodku to super wędki pomimo upływu czasu.

Sprawdzały sie doskonale jako gruntówki pozwalały rzucać na blisko 100 metrów.

Sprzęt marzenie w latach 80 tych do połowu sandaczy z brzegu na zalewie sulejowskim.

Póxniej sie pkazały podobne czarne z rękojeścią z pianki i ceramicznymi przelotkami trzyskładowe o długości nieco ponad 3 metry ale jakość tego czarnego była juz dużo gorsza.

Do tego trzeba wspomnieć o rileh rexie kołowrotku pancernym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba wspomnieć o rileh rexie kołowrotku pancernym
eeeeeee tam pancerny, w moich rękach rozpadły się trzy, te brązowe bo czarne rzeczywiście były nie do zajechania, poza kabłąkiem, który to bardzo szybko przestawał działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Da się - właśnie o przelotki chodzi najbardziej, bo po 30stu latach są na nich ogniska rdzy i przecierać się będzie tam żyłka. O ile z dobrym skutkiem taką wędką (mam oczywiście zieloną garminę, jak i kilka rexów :razz: ) można łowić z gruntu np. węgorze, o tyle praca tego wędziska jako lekkiego spinningu, to niebo a ziemia w porównaniu do współczesnych kijków - o komforcie machania ciężkim kijem nie wspomnę.

Ale kto Ci zabroni. Najważniejsza jest praktyka.

Pamiętam jak nad Postomię do Słońska przyjechaliśmy z tatą z właśnie wędkami szklanymi typu garmina, lokalesi nosili się z zamiarem inwestowania w wędki bambusowe, a jak przyszło co do czego, to łoili wszystkich (najlepszy sprzęt mieli ślązacy (górnicy) łowiąc na świeżo ścięte gałęzie leszczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta wędka o której wspomniałem ma taki kolor słomy bym powiedział i owszem właśnie przelotki będę wymieniał. Zieloną też mam i również w niej zastanawiam się nad wymianą przelotek. Ma 1.65m i także 15g maksymalny wyrzut. Tymi wędkami łowić z gruntu?? Nie mają za małej gramatury wyrzutu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
WIem że to będzie bardzo mocne odgrzanie tematu ale trudno. Właśnie postanowiłem odnowić wędkę GERMINA STANDARD o długości 1,95 m i wyrzucie do 15g. Wiem że to niesamowity relikt ale planuje założyć nowe przelotki i używać jej jako spinningu.

Właśnie zakupiłem podobnego kija GERMINA EXQUISIT bis 15 g.

I także mam zamiar wędkę przezbroić i używać do spinna ,jednak nie wiem czego użyć do zaklejenia omotki więc jeśli Możesz napisz co Ty zastosowałeś (zakładam że wędka już przerobiona :mrgreen: )

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.