Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pomocy :) wybór kołowrotka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

WItam chce kupić koowrotek shimano max do 200 zł i chciał bym aby było on z hamulcem walki :) doradzcie coś szybko :) pilne

pozdro Mati:P i oczywiście ma on być do spiningu :) na szczupaczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Anonymous

polecam CORMORANA np ANTERA PRO 5-AI OK.155,00 PLN LUB

ANTERA PRO-3AI OK.130,00 PLN MAJĄ PO 2 LATA GWARANCIJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupój tanich kołowrotków Shimano to nie jest najlepszy wybór, poza tym do 200 PLN nie dostaniesz Shimano z hamulcem walki, najtańszy z takim bajerem jest Exage RA, sam posiadam Exage 2500 FA i nie jestem zadowolony trzeszczy, stuka, puka za tą kasę poszukał bym czegoś w ofercie Spro, ale nie wiem czy mają coś z hamulcem walki.

obejrzyj tu: http://fishing-mart.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam chce kupić koowrotek shimano max do 200 zł i chciał bym aby było on z hamulcem walki :) doradzcie coś szybko :) pilne

pozdro Mati:P i oczywiście ma on być do spiningu :) na szczupaczki :)

A powiedz $z1omus$ ... do czego bedziesz uzywał ten hamulec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

witam, jestem w wędkowaniu zielony. Mój staruszek przeciwnie, jest zapaleńcem, lubi chodzić nad rzekę, wędkuje wyłącznie z lodki, często na przepływanke, przeważnie plotki, jazie, leszcze. Jednakże drapieżnikiem nie pogardzi, szczupak, okoń, ew. sandacz. Tylko wydaje mi się, iż na drapieżnika kołowrotka nie potrzebuje.(Łapie na szpulowy). Chodzi mi tutaj na rybki, które biorą na ziara), kij pewnie z 4,5-6m(choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Wiem,ze preferuje lekki sprzęt z czuciem.

Jaki wybrać kołowrotek za 400zl, ostatecznie za 500zl. To ma być prezent na gwiazdkę.(Wiem ze jeszcze daleko do gwiazdki, ale chciałbym mieć troszke rozeznania w temacie). Na podlodowe wędkowanie coś tam posiada, na Mazurki na lód tez się wybiera. A może tak kupić coś ciekawego właśnie z tego zakresu. Jak myślicie? Jestem otwarty na wszystkie Wasze sugestie. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

witam wszytskich jestem tutaj nowym i wogóle zaczynam swoja kariere połowu rybek .

łowie nad zalewem mam jedną wedke teleskopową raczej badziewna bo kosztowała około 50zł. łowie na grunt i czasem na blache i potrzebował bym wędki która kosztuje do 100 zł i jest dosyć dobra.

mam tutaj kołowrotek bardzo mnie zainteresował bo jako jedyny chyba na allegro ma 13 łozysk a jego cena nie jest duża co myślicie o tym sprzecie.

Jeżeli to tylko jak ładnie pisze a innaczej sprawdza sie to jak możecie pomóc to wybierzci mi zestawić wędka plus kołowrotek tak do 200 zł.

Z góry dziekuje i przepraszam zamieszczenie tego tematu tutaj ale jest pełno stron i nie wiedziałem gdzie mam napisać a nie chciałem osobno tego pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego padi188, jeżeli kołowrotek ma 13 łożyska i kosztuje poniżej stówki to policz ile jest warte takie łożysko... wychodzi jakieś 7zł gdyby pozostałe części nie kosztowały nic, a co za tym idzie jaka jest jakość takiego kołowrotka :roll:

nie licz że za 100zł kupisz solidny sprzęt, to raczej kwestia kompromisu między ceną i jakością... za ok. 100 poszukaj czegoś z oferty okumy (bardzo chwalonej na forum) ewentualnie shimano catana (również zbiera pochlebne recenzje) wielkość kołowrotka dobierz do metody - piszesz o gruncie czyli pewnie 4000. taki wybór powinien wystarczyć na kilka sezonów, o ile nie zamierzasz sprzętu katować, czy też popełniać błędów początkujących wędkarzy (tj. np. holować kołowrotkiem)

do spinningu w/w kołowrotki pewnie też się nadają, ale ich żywotność będzie relatywnie mniejsza...

być może inni forumowicze doradzą ci coś innego (jakiś dragon)

warto poszukać na allegro, bo często można znaleźć fajne promocje.

ps. zapoznaj się z regulaminem oraz opcją "szukaj" - tobie ułatwi to znajdowanie interesujących cię informacji, nam moderatorom oszczędzi to sprzątania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
koledy wedkarze powiedzcie co myslicie o tych kolowrotkach

Ja to myślę że mogą się rozwalić zanim zdążysz nawinąć na nie żyłkę, przynajmniej u mnie tak było jak kupiłem ten z lewej na bazarze dla syna :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jest to raczej kupowanie w ciemno, kołowrotki są używane, zapewne nieźle wyjechane, w dodatku z awariami, ja bym nie ryzykował. Chociaż czasem taki tandetny kręcioł okazuje się być niezniszczalny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hm, kołowrotek do 100 zł to polecam Okuma Safina Pro, jest 4 czy 5 wielkości kołowrotka, łatwo coś dobierzesz w wielkości. Miałem w rękach ten kołowrotek, całkiem przyzwoity, no i w końcu to Okuma, 5 lat gwarancji.

Tu masz link do aukcji Allegro z kołowrotkiem Safina Pro - klikaj obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

:)Witam serdecznie i pozdrawiam:)Jestem tu nowy i trochę zielony.Mam problem jaki kołowrotek wybrać do wędki Dragon Mystery XT Pro Carp 3.90 2.5 lbs.Tak myślałem nad takimi-DRAGON Kołowrotek VIPER RD830/DRAGON Kołowrotek EXPRESS RD 730iT/Cormoran Corcast 8Pi /Shimano CATANA 4000RB/lub ten Jaxon Ayrton RD 400/Bardzo proszę o podpowiedz,dodam że u nas rybki są w stawach i jeziorze takie spore duże leszcze,linki i karpie.Bardzo proszę doradzić mi bo sam nie jestem aż takim asem wędkowania a porada od kogoś zawsze uczy.Bardzo dziękuje z góry i pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, potrzebujesz coś niezbyt drogiego a wytrzymałego, proponuję obejrzyj sprawdzony kołowrotek Okuma Travertine tutaj masz link do obejrzenia kołowrotek Travertine katalog

Drugim, bardzo dobrym kołowrotkiem, droższym, jest Maxima FR, z biegiem wolnej szpuli - tutaj masz link kołowrotek Maxima FR Katalog

Te kołowrotki utrzymają ci lekką i cięższą rybę i posłużą lata. No i 5 lat gwarancji dostajesz, jak zapewnia Dragon. Ludziska sobie chwalą te kołowrotki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę najodpowiedniejszym kołowrotkiem w tym przypadku będzie Okuma Trawertine, ale rozmiar 45 lub 55, niższych nie kupuj ze względu na wysokie przełożenie, które jest dyskwalifikujące przy "ciężkim" gruncie, oraz małą poj. szpul w niższych (mniejszych) modelach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.