Skocz do zawartości
tokarex pontony

Metoda włosowa na feederze.


Isandel

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu łowię na stawie hodowlanym obfitym w bardzo ładne okazy karpia.

Do tej pory jednak na hak (nr.4) nakładałem kukurydzę+białego robaka,brania były i to częste ryby jednak (pod względem wagowym) nie satysfakcjonujące (2.5kg maks)

Staw jest bardzo bogato zarybiony karasiem,karpiem,amurem i szczupakiem. Skoro tyle w nim rodziny karpiowych chciałbym spróbować swych sił z kulkami proteinowymi.

Przeczytałem tematy dotyczące metody włosowej, szykuje się do dokonania zakupu całego potrzebnego asortymentu (kulki,dippy) jednak pojawia się problem...

Nigdy nie gruntowym zestawem z ciężarkiem, moje wędkowanie ograniczyło się tylko do feedera i spinningu,tu moje pytanie,czy łowiąc na kulkę na włos muszę używać ciężarka czy może być feeder (a w nim np.jeszcze zanęta na karpia)

Ratujcie koledzy karpiarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129
Ratujcie koledzy karpiarze

Karpiarzem nie jestem ale może pomogę ;)

moje pytanie,czy łowiąc na kulkę na włos muszę używać ciężarka czy może być feeder (a w nim np.jeszcze zanęta na karpia)

Jak łowisz na stawie i jest tam możliwość próbowania to radziłbym samemu zacząć produkcję kulek. Maniek bardzo ładnie to opisał. Wejdź w dział zanęty i tam znajdziesz wszystko :cool: A jeśli miałbyś więcej kulek to mógłbyś karpie do nich przyzwyczaić no i nie musiałbyś mieć zanęty w koszyku. Gdybyś zarzucał zestaw w miejsce, w którym wcześniej karmiłeś kulaskami, a przynętę namoczył byś w dipie efekt byłby na pewno. I to bez zanęty w koszyku. :grin:

Sam łowiłem feederem na kulaska. Tylko feederem jako wędką bez koszyka - z ciężarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koszyk (pusty) więc może mi posłużyć jako zwykły ciężarek i czy gdy będzie w nim karpiowa zanęta to się nic strasznego nie stanie? ;)

I jeszcze,czy istniałaby opcja "rozkruszenia" kulki i dodania jej do zanęty.

I...wiem,wiem upierdliwy jestem,czy z kulką na włosie mogę zarzucać "pewnie" czy delikatniej w obawie przed spadnięciem kulki.

Chciałbym też się dowiedzieć jak kulka "działa' w wodzie,czy jej konsystencja po 30 min. w wodzie nie "rozluźni się" i nie zrobi się klapa? Czy kulkę co zarzut trzeba zmieniać ? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Czy koszyk (pusty) więc może mi posłużyć jako zwykły ciężarek i czy gdy będzie w nim karpiowa zanęta to się nic strasznego nie stanie?

Do końca nie jestem przekonany.

I...wiem,wiem upierdliwy jestem,czy z kulką na włosie mogę zarzucać "pewnie" czy delikatniej w obawie przed spadnięciem kulki.

Nie musisz się o to martwić jak zrobisz dobre kulki to nic się im nie stanie :)

Chciałbym też się dowiedzieć jak kulka "działa' w wodzie,czy jej konsystencja po 30 min. w wodzie nie "rozluźni się" i nie zrobi się klapa? Czy kulkę co zarzut trzeba zmieniać ? :|

Nie... pomyśl jak łowią karpiarze i zestawy stoją po parę-parenaście h. Jeśli miały by się rozpadać to na pewno karpiarze by ich nie używali. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.