Skocz do zawartości
tokarex pontony

splawikowka na karpia


marbo30

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam, może tez sie przyłącze do tego świeżo odgrzewanego tematu :wink: moja propozycja to Shimano Catana Float BX 3,60 10-30g

Na wiosnę kosztowała około 250zł, mi udało się ją kupić za 180.

Super patyk w klasie ekono , trzy czesciowy, akcja pomiedzy semi-parabolik - przechodząca w 3/4 paraboli. Mozna sie przyczepić do mocowania kołowrotka / uchwytu, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Złowiłem na nią sporo karpi 1.5 -5 kg spławik/ kula woda

Moim zdanie to udany model o ile nie jeden z lepszych w swojej klasie cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jeszcze na co zwrócić uwagę przy kupnie splawikowki na karpia

Nie jestem ekspertem ale może zastanówmy się wspólnie:

Ciężar wyrzutu to pierwsza rzecz która różni wędkę spławikową od gruntówki 30 - 40g to chyba górna granica.

Druga sprawa to rękojeść raczej nie taka jak w karpiówkach gruntowych trochę pianki i dużo łysego blanku, ty często przy spławiku będziesz trzymał kijek w reku a więc rękojeść pokryta całościowo (fajnie gdyby to był korek choć nie koniecznie)

Kolejna sprawa by kij był jako tako wyważony.

No i co jeszcze ..... może nie kupuj kija który jest nowością tego sezonu tylko coś co już jest od roku na rynku (przede wszystkim ma to wpływ na fajną cenę) no i kij nie jest całkiem zły bo gdyby była jakaś większa wpadka (felerna seria ) sprzedawcy nie trzymali by go na sklepie, a poza tym mozna zawsze zapytać kogoś kto już taki ma.

Sztywność ,długość (12 czy 13 stóp) i akcja to już twoje prywatne preferencje i gusta i przyzwyczajenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.