Skocz do zawartości
tokarex pontony

Długowieczność ryb ?


gaca

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Po pierwsze gratulacje gaca, że wreszcie zebrałeś się na odwagę i napisałeś posta.

Po drugie, jak zwykle gratulacje dla tomika za niezłomne gnębienie nowych użytkowników forum ostrzeżeniami - eehh - władza kręci jednak jeszcze lepiej niż pieniądze - nawet jeśli jest malusia jak brudu za paznokciem.

Po trzecie, jeśli chodzi o suma europejskiego to dożywa około 30 lat.

co do jesiotra to jesiotr syberyjski żyje około 60 lat

jesiotr ostronosy żyje około 35 lat

popularny na stawach hodowlanych sterlet - wiadomo że osiąga dojżałość około 10 roku życia - z oczywistych względów nikt nie zadawał sobie trudu żeby sprawdzić jak długo żyje - bo to by była czysta strata.

jeśli chodzoi o 100 lat to takiego wieku może dożyć jedynie jesiort biały zwant też amerykańskim.

Całkiem niezłe wyniki osiąga również dorsz, który może żyć nawet ponad 20 lat

Europejskie bassy morskie czyli labraksy które z takim zapałem łowię prawie codziennie aby dorosnąć do siedemdziesięciu kilku centumetrów potrzebują 25 lat tak wiec niespełna 80-cio centymetrowy bass którego nie tak dawno złowiłem być może był moim rówieśnikiem lub był nawet starszy - nic dziwnego że z ostrożnością zwróciłem mu wolność

Pozdrawiam, dobranoc i wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że zawiera dużo błędnych informacji , np: że okoń dorasta do 35 cm :roll:

No właśnie, a sandacz do 100cm :shock:

co was pokręciło :?::shock: sandała metrówy nie miałem jeszcze, ale mój rekord okonia

wynosi 42cm. :grin:

chyba że oboje myślicie o tej górnej granicy jeśli tak to zwracam honor :mrgreen::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.