Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PIWO


SzczepanM1986

Rekomendowane odpowiedzi

robcio, kwestia gustu i smaku. Jeden woli teściową a drugi córkę :mrgreen:

Ja napisałem tylko co ja sądzę na temat spożywania browarów. A wiadomo że o gustach się nie dyskutuje bo nie ma to najmniejszego sensu. Co innego wymiana poglądów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 360
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość FALUBAZ_ZG
FALUBAZ_ZG, trzeba będzie kiedyś zgrać się nad wodą żeby chociaż symbolicznie fedeerując po jednym schłodzonym czerwońcu strzelić :mrgreen:

Juz w innym miejscu zlozylem propozycje.

Moge nawet rowerem podjechac to sie machnie wiecej niz 1, w razie czego rowerek droge do domu zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą. Im zimniejszy browarek tym lepszy.
Pewnie, po pierwszym łyku już nie czuć co za siuśki się pije :twisted:

Ostatnio miałem przyjemność popróbować piwa w Starej Komendzie . Całkiem przyjemny lokal, sprzedają tylko piwo przez siebie ważone w trzech rodzajach: jasne, bursztynowe i pszeniczne. Najbardziej podeszło mi bursztynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może smaczne ale mocne piwo?,

Gusta w tym smak raczej nie podlegają dyskusji ale możesz spróbować Heweliusz Kaper Puszka/Butelka

10010160.jpg

Ps Prawie każde mocne Piwo, zwłaszcza ciepłe i rozgazowane wali spirytem na kilometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocnych to jeszcze

FAXE 10% i 18%

WOJAK 9%

Amsterdam 11,6%

Ciemne

Primator 10,5%

Porter warmiński 9%

Możesz próbować do woli :mrgreen: ,ja nie znam dobrego piwa jak na mój gust to wszystkie są niedobre a niektóre tylko zdatne do picia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robcio, może Ty mi wytłumaczysz co daje picie bardzo zimnego piwa bo jakoś nie mogę tego pojąć. Nie jest to żadna złośliwość tylko zwykłe pytanie które nurtuje mnie w czasie spożywania tego trunku. Kilka razy próbowałem pić zlodowaciałe piwo jak moi koledzy i kończyło się to tym że czekałem aż zrobi się chłodne. I nie ma tu znaczenie pora roku bo w upały jak i zimą mam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zależy to od właśnie gustu, czyli jak bardzo lubi dana osoba smak piwa. Ja jestem piwoszem i uwielbiam smak piwa, podobnie do kocura wolę jak czuć dobrze smak, chłodny najlepszy. Nawet lekko chłodne mi smakuje, niezbyt smacze robi się dopiero ciepłe.

Moja dziewczyna nie przepada już za smakiem piwa tak jak ja i woli zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robcio, może Ty mi wytłumaczysz co daje picie bardzo zimnego piwa bo jakoś nie mogę tego pojąć. Nie jest to żadna złośliwość tylko zwykłe pytanie które nurtuje mnie w czasie spożywania tego trunku. Kilka razy próbowałem pić zlodowaciałe piwo jak moi koledzy i kończyło się to tym że czekałem aż zrobi się chłodne. I nie ma tu znaczenie pora roku bo w upały jak i zimą mam tak samo.

Ja to ci powiem a raczej napisze bo piwo to piję albo zlodowaciałe albo grzańca najlepiej z imbirem, miodem, cynamonem i rumem a wszystko po to tylko żeby nie czuć smaku piwa.

I to tylko niektóre piwa jestem w stanie wypić w ten sposób bo pozostałych to nieumię nawet pod nos podłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo to piję albo zlodowaciałe

Czyli po to żeby nie czuć "smaku" piwa? Chodzi o % żeby w copke pizgało :?::mrgreen:

Kiedyś wciągnąłem 12 puszek zwykłego tyskiego i na drugi dzień byłem chory a żeby było śmieszniej po 14 dębowych mocnych miałem o wiele znośniejszego kaca.

Grzańca też sobie lubię takiego strzelić ale to tylko jak mam wychodne i jest bardzo zimno więc w trakcie spaceru i po jest pokusa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kaca ma wpływ wiele warunków, czy jadłeś, ile, czy piłeś, czy jadłeś w nocy, czy piłeś wieczorem, czy piłeś ( oczywiście wodę ) w nocy, jak długo spałeś itd. ;)

Mi piwo smakuje nawet lekko ciepłe ( od dawna już wcale nie chłodzę w lodówce, jedynie w gorące dni ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi z kaca mam chyba z 600 fakultetów i żeby było śmieszniej nie przeszkadza mi ten stan następnego dnia. Skoro świt wstaję i jem, jem i jem, tłusto, gorąco i kwaśno no i bez żadnych klinów. Jakoś nie zdarzyło się żebym tak mocno cierpiał po whisky albo czystej jak po piwie. Może za delikatny jestem do takich wyrobów. Ale np po piwach z browarów niszowych nie choruję. Dzisiaj lecę na czeskie piwa bo czas się przewietrzyć, posiedzieć z kumplem nad kuflem i poopowiadać sobie wędkarskie bajki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę Ci, choć nie wiem czy to takie chwalebne :P zgodzisz się więc, że na kaca ma wpływ wiele warunków.

Ja po piwie nie mam praktycznie wcale kaca, może to kwestia wprawy :P. Za to np. wódki nie trawię wcale, a kolorowe to już killer dla mnie, kac nawet jak jem podczas picia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam właśnie odwrotnie. Po białych, kolorowych, whisky (tylko z lodem) nie cierpię za mocno. A po radosnej twórczości home made w wykonaniu pasjonatów bimbrownictwa nie dolega mi nic :mrgreen: Dobra zagrycha w czasie spożycia to podstawa. U mnie zawsze jest sałatka albo i dwie, wędliny (tłuścitkie najlepsze) ogórasy kiszone, jajco w majonezie itd Chleba nie używam bo ma za dużo mąki :razz: A do piwka to różne rzeczy do podgryzania biorę. I to raczej dlatego że piwo niby jest sycące to zawsze mam po nim takie ssanie że muszę coś uczciwego wrzucić. Szczególnie jak wracam z miasta to obowiązkowy jest kebab :mrgreen:

Dzisiaj mam nadzieję że uda się i na tapetę pójdzie ciemny i jasny kozel :twisted: do tego wyprażany syr i przypomną się praskie klimaty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam jakiegos Swojego piwa ulubionego...nie powiem ze lubie piwa smakowe...nie redsa itp. ale np: Desperadosa, ale niestety ten ostatnio troche sie popsuł

:evil:

Na pewno trudno dostać u nas piwo nalewane które nie smakuje wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś lubię zimne piwo, ot tak po prostu...

po 14 dębowych mocnych miałem o wiele znośniejszego kaca

kocur szacunek :mrgreen:

Po takiej ilości dębowego następnego ranka żałowałbym, że żyję :mrgreen: Chociaż raz nawet przekroczyłem tą liczbę (przynajmniej tak kumple mówili) ale niechętnie wracam pamięcią do tamtego dnia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.