Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ciekawe obserwacje


Jarosław

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę do Ślesina, piękne okolice. Nie łowiłem na kanałach bo tam za każde łowisko trzeba płacić osobno a przebywam tam tylko 10 dni. Napisz coś o tych kanałach jakie masz spostrzeżenia odnośnie rybostanu i połowów w różnych porach roku. Łatwiej mi będzie zaplanować coś na przyszłość. Nigdzie nie znalazłem opisu jak się nastawić na ryby na tych kanałach, i które są dostępne.

Witajcie

Hmm duzo tu nie wniose poniewaz mimo bliskiego polozenia to z racji mego mlodego wieku i tego ze nikt z mojej najlblizszej rodziny nie wedkuje to czesto tam nie bywam. Staram sie jak najczesciej zabrac z ojcem mego kumpla z klasy no i czasem to wypala :smile: Co do wody i ryb. Ryb jeszcze jest troche ale sa bardzo chimeryczne potrafia w jeden dzien brac jak glupie a na nastepne nie wezmie nawet krapik. Ojciec kumpla z reguly lowi na koszyczek lub sprezyne na hak kukurydza lub robaki najczescij trafiaja mu sie karpiki rozmiru wigilijnego ale zlowil 2-3 sztuki powyzej 5 w tym jeden kolo 10. Na splawik jak sie podneci to leszcze i plotki podchodza z reguly. Za to straszy syn walsnie tego faceta na rosowke wyjol suma prawie 20kg. Ja lowile na koszyczek. Na drapeizniki z reguly sie nie nastawiamy ale widac wedkarzy ktorzy wyciagaja wlasnie sumy i sandacze raczej na trupa choc i spinningisci sa widoczni. Czesto trafia sie na dzien kiedy biora amurki po 30 cm :cool: Co do dostepnosci to najewniej jest sie zapytac przy wykupywaniau zezwolen. Pory roku hmm nie chce nikogo wprowadzac w blad i duzo nie napisze bo nie mam porownania. mysle ze kazdy czas procz okresu tarla i bardzo goracego lata bedzie ok.Zdaje sobie sprawe z epewnie duzo nie wnsolem ale w miare mozliwosci jezli ktos bedzie mial jakies pytania postaram sie odp. sa lub kogos dopytac. I na koniec przestroga jezeli nie jest sie w kilku to moze byc goraco. Chodzi o pewna grupe spoleczna To juz nie sa zwykli klusole tylko bandyci. Cigna siaty wala prodem zabieraja wszystko a i zbic kogos potrafia. Kanaly sa jeszcze piekne i rybne ale jezli nie ukruci sie tego procederu to bedzie tylko gorzej. Pozdrawaim

P.S Jarosłam moglbys cos napisac o jeziorze slesińskim bo chyba tam lowisz, ja czesto tam przejerzdzam ale nie mialem jeszcze okazji wedkowac. Powod prosty brak czasu i nie moznosc samemu dostsnie sie tam. Zreszta gdzie by mnie matula puscila samego :lol: Mam tu tyle wody ze nie wiem od czego zaczac hehe z jednaj strony jeziora i kanaly koninskie za drugiej pojezierze kujawskie, z 8 km ode mnie koljne dwa jeziora a w dodatku kawalek drogi i mam warte :razz: Oj w dobrym miejscyu przyszlo mi mieszkac :smile: SZKODA tylko ze do zadnej dobrej wody nie mam blizej niz 5 km :sad: Nrzie zglabiam tajmenice jeziora Brdowskiego z prostego wzgledu prawie nad nim samy mam rodzine i na walkacje se jade a wtedy tyko nad wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja jeżdżę do Ślesina czerwiec-lipiec. Mieszkam u znajomego który ma prywatny pomost i łódź ale nie nad Jeź. Ślesińskim tylko Mikorzyńskim. Dobrze jest ponieważ jest wtedy najdłuższy dzień i przeważnie zaczynam o godz trzeciej i do śniadania do dziewiątej. Potem żona mi czas zagospodarowuje :wink: Wieczorem przeważnie są imprezki bo gospodarz myśliwy i bardzo rozrywkowy facet. Często prosto z imprezy na pomost. Tak, że po urlopie trzeba dopiero odpoczywać :lol: Ryby niestety wysieciowane i wykłusowane, przeważnie szczupaki które wchodzą sobie specjalnie wykopanymi kanałami wiosną na prywatne posesje do stawików. Wszystkie zbiorniki i kanały są własnościa GR Gosławice i na każdy akwen osobna licencja. Nastawiam się tam wyłącznie na lina i okonia, bo pomost jest w takiej zarośniętej zatoczce, gdzie sieci się nie zastawi. Nałowiłem dużo linów, ładne wzdręgi, leszcze i kilka sandaczy. Trzeba było jednak dużo zachodu z zanętami :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaobserwowałem dzisiaj takie ciekawe coś
Pewnie ekipa "morsów"trenuje :mrgreen:
To juz nie sa zwykli klusole tylko bandyci.
Co racja to racja ,moja relacja też to potwierdza ,co bardzo ciekawe dotyczące kanałów z ciepłą wodą ,Szczeżuje wielkości sporego talerza obiadowego :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok był wogóle nie ciekawy.Popieram zdanie więkrzości,wszystko przez te anomalja pogodowe.
I to jest najpiękniejsze w wędkarstwie, nic nie ma pewnego.

A czy ten sezon był taki zły, no nie wiem.

Może na ilość był kiepski ale na jakość nie najgorzej.

Całe szczęście że jeszcze dwa miesiące wędkowania, aby tylko mi za mocno lodem nie zcieło :cool:

Byłem dzisiaj na rybkach w Zagórzu koło Wałbrzycha. Wielka lipa. Siedziało kikunasto wędkarzy bez brań. Co ciekawe, tydzień temu wrzucili koło 3 ton ryby. :sad:.

Keri - skąd jesteś? Ja z Wałbrzycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.