Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kłusownicy w centrum miasta...


Supersobi

Rekomendowane odpowiedzi

Sam niczego nie będę załatwiał bo nie chcę ruszać g...na i iść siedzieć za człowieka.

Tu właściwie masz racje ale myśle ,ze była by to dobra nauczka bo jak widać policji i

PSR nie bardzo sie boją

z policjantami albo innymi mundurowymi byli ludzie z SSR.

Ztego co piszecie wynika ,że grasuje tu nie mała grupka asów , patrol tu mało zdziała ,albo nic.

Przydało by sie parę ostrych akcji policji , bez ceregieli.

Kilka lat temu widziałem na wiśle interwencję PSR i policji.

Niebo było jasne od rac a na Wisle pościg łodziami .

Wasz policja właśnie tak powinna reagować a nie jakies patrole SSr z jednym mundurowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

desperado, chodzi o to ze te barany wiedzą że policjanci nie znają się za bardzo i poza stanem formalno-prawym nie mogą nic zrobić. Nie są przeszkoleni a sami z siebie tego nie zrobią bo PZW na tym widocznie nie zależy żeby do nich wystąpić z taką propozycją.

Jak pisałem wyżej chodzi mi o to że strażnik SSR ma być dla policjantów wsparciem w postaci znajomości terenu, problemu, metod i RAPR itd.

Te cymbały co szarpią boją się policjantów i czują przed nimi respekt. A zwykły patrol poradzi sobie z nimi doskonale. Często ci złodzieje mają karty wędkarskie i opłaty na wodę więc dla zwykłego policjanta laika są legalnie nad wodą. potrafią wykiwać nawet PSR tłumacząc się połowem na fileta który właśnie spadł, zaczepem i dlatego szarpią. Palą też peta i w razie kontroli przepalają żyłkę :evil:

A w temacie indywidualnego wymierzania sprawiedliwości to nie polecam tej formy bo to kłusole w razie takiej sytuacji będą pierwszymi którzy zadzwonią po policję i wszyscy jednogłośnie będą świadczyli na korzyść swoich :evil:

Dla mnie rozwiązaniem jest zmuszenie PZW do zabezpieczenia wody przed kłusolami przy współpracy wszystkich służb uprawnionych do tego. Niestety wędkarze tylko płacą i narzekają. Odpowiedzmy sobie tak szczerze: który z nas zgłosił w okręgu lub kole ten problem i żądał reakcji?

-A może zamiast wydawać kasę na zarybianie karpiami i innym obcym ścierwem dać te pieniądze policjantom na paliwo żeby mieli jak dojechać/dopłynąć na akcję?

-Może te pieniądze dać tym najaktywniejszym w formie nagrody za walkę z kłusolami? -Może wystarczy zgłosić problem radzie miasta?

-Może nasłać media na PSR i ZO PZW?

Nie wiem czy modzi nie powinni dołączyć tego wątku do głównego o kłusownictwie bo częściej idziemy w ogólniki a rozmijamy się z problemem szczecińskich kłusoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłusownicy - sadyści łowili ryby "na szarpaka"

- Okaleczaliśmy ryby, bo inaczej trudno jest je złowić – takie było tłumaczenie kłusowników zatrzymanych przez policję. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokuratura.

W czwartek po południu policjanci w cywilu patrolowali nadbrzeże Odry Zachodniej. W pewnym momencie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wędkowali gwałtownie opuszczając wędzisko. Policjanci przypuszczali, że są to kłusownicy i łowią na tzw. szarpaka.

Metoda ta polega na tym, że łowione ryby zahaczane są w miejscach innych niż okolice pyska. Jest bardzo drastyczna, powoduje zranienia ryb, które nie zostały wyłowione z wody.

- W trakcie obserwacji wyłowili w ten sposób kilka ryb - opowiada Mirosława Rudzińska z komendy wojewódzkiej. - Później ukrywali je w różnych miejscach. Gdy skończyli wędkowanie, pozbierali wszystkie, włożyli do plecaka i skierowali się w ul. Wyszyńskiego.

Kłusownicy zostali zatrzymani przy Moście Długim. Okazali się nimi 23- i 32-latek.

- Złowili cztery sandacze. Miały poranione grzbiety i podbrzusza. Zapytani, dlaczego łowią metodą tak kaleczącą ryby stwierdzili, że w inny sposób ciężko jest je złapać - kontynuuje Rudzińska.

Kłusownicy zostali dowiezieni do komisariatu na Śródmieściu. Tam zostali przesłuchani, a przyrządy wędkarskie zostały zabezpieczone. Sprawa zostanie skierowana do prokuratury, gdzie zapadnie decyzja o ewentualnych zarzutach.

http://www.mmszczecin.pl/29475/2009/10/23/klusownicy--sadysci-lowili-ryby-na-szarpaka?districtChanged=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo jak miło się takie newsy czyta.

Głupie pytanie - ale jak poznać szarpaka? :oops:

Hmmm może nie takiego newsa bo kilka dni już ma no ale lepsze to niż nic. Po prostu ma to coś w sobie. Przeczytaj temat od początku. Czerwony nos i flaszka za pazuchą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście o projekcie: "Społeczna ochrona ryb i ekosystemów wód płynących", który będzie u was realizowany?:

http://haczyk.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=146&Itemid=1

Projekt zapewne zaciekawi także użytkowników z innych województw, stąd utworzyłem temat ogólny i zapraszam do dyskusji:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=143322#143322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dwóch kłusowników: 28-letniego Pawła D. oraz 26-letniego Krzysztofa R., mieszkańców okolic Trzebiatowa, zatrzymali 18 listopada 2009 roku w Mirosławicach funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki SG w Rewalu. Jeden z nich za to samo przestępstwo był już zatrzymany przez Straż Graniczną kilka dni wcześniej. Jeszcze nie zdążył zostać osądzony, a już kolejny został na tym procederze przyłapany i zatrzymany.

Tym razem mężczyźni na rzece Rega dokonywali nielegalnego połowy ryb łososiowatych w okresie objętym ochroną tego gatunku. Posiadali drut zakończony hakiem, to za pomocą tego ościenia kłusowali. Zresztą Paweł D. miał w tym już wprawę, bo 11 listopada, za pomocą tak zwanego szarpaka, kłusował na tej samej rzece , też w rejonie Mirosławic. Kłusowników przekazano do policji w Trzebiatowie.

Źródło: http://eswinoujscie.pl/component/content/article/4090.html

Oby tak dałej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś z tydzień temu wysłałem maile w/w sprawie do następujących organów

- policja w szczecinie

- psr w szczecinie

- psr w wawie

- straż miejska

Najciekawsze jest to ,że dostałem tylko odpowiedź z wawy : ... że niestety cięzko im wnikać w to co się dzieje w danym regonie ale bez słowa powinno się tym zająć nasze szczecińskie psr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artone, od ponad tygodnia czekam na odp z PZW Szczecin. Mam taki pomysł abyśmy wszyscy na raz wysłali maila o tej samej treści do PZW z pytaniem co zamierzają zrobić z tym procederem w przyszłym sezonie, bo ten na naszym szczecińskim podwórku dobiegł już końca. A potem trzeba wybrać się na jakieś zebranko i to większą grupą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jak najbardziej za tym popieram twój pomysł ... wiadomo jakie są realia złodzieje potrafią kraść w biały dzień na oczach ludzi bo ludzie boją się interweniować - nie zachowujmy się podobnie ... wiadomo jakie są realia PSR ma ograniczone środki ale wystarczyłoby par dni pod rząd wysłać tajniaków i co niektórzy odpuściliby temat

artech podejmiesz się ułożenia treści ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarząd Okręgu PZW w Szczecinie przypomina, że od 1 grudnia do 30 kwietnia obowiązuje zakaz spinningowania, na niektórych odcinkach obwodu rybackiego rzeki Odry Nr 5 wprowadzony Uchwałą Zarządu Nr 76/07 z dnia 10.09.2007r.

Zakaz dotyczy następujących odcinków:

a/ Odra Zachodnia – od Wyspy Zielonej do granicy obwodu na Trasie Zamkowej.

b/ Kanał Parnicki w granicach obwodu.

c/ Odra Zachodnia – od ujścia Kanału Leśnego /Odyniec/ i Kanału Kurowskiego do linii wysokiego napięcia w odległości o k. 300m. poniżej mostu drogowo-kolejowego przy Dziewokliczu.

d/ Odra Zachodnia – od mostu na Autostradzie Berlin-Szczecin do śluzy Kanału Żeglińskiego przekop na wysokości Siadło Dolne.

e/ Odra Wschodnia i Cegielinka – od mostu Cłowego do mostu kolejowego w Podjuchach.

Zakaz spinningowania na tych odcinakach wprowadzony został, aby ograniczyć połów ryb tzw. „metodą SZARPAKA”.

Ze względu na liczne propozycje etycznych wędkarzy oraz doświadczenia z tego sezonu rozważa się wydłużenie tego okresu: ma on obowiązywać w roku 2010 już od 1 listopada.

Za Zarząd

Dyrektor Biura OPZW w Szczecinie Emilian Pilch

Miło że mają zrobić coś aby ograniczyć Kosiarski proceder od 2010roku, szkoda że zamiast wziąć się za kontrole chcą zrobić to naszym kosztem :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś widziałem dwóch kolesi którzy machali kijami - szkoda ,że tak bardzo się spieszyłem ... czują się bez karni ponieważ zimno się zrobiło i wiedzą ,że żaden patrol do nich nie podpłynie ani nie podejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.