Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kłusownicy w centrum miasta...


Supersobi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Byłem dziś z kolega w śluzie przy tamie, gdzie ryba ma zimowisko.

Szarpakowcy szaleli w najlepsze ciągnąc leszcza za leszczem ale kiedy jeden z nich wytargał za ogon sandaczyka (36cm) to nerwy nam puściły.Szarpakowców było około piętnastu na kilkunastometrowym odcinku a kumpel do niego na cały głos żeby wypuścił tego sandacza.Po chwili podeszliśmy z kumplem do gościa i wyciągnęliśmy mu siatkę z wody.Wyjelismy rybę, zmierzył go kumpel i wypuścił. Żaden kolega szarpakowca nie odezwał się nawet słowem choć kolega był już przygotowany na mordobicie.Ponieważ leszcze ciągnęli dalej, poszliśmy do samochodu i zadzwoniliśmy na Policję.Przyjechał radiowóz, wytłumaczyliśmy Panom co mają sprawdzać i czego szukać (nie byli z wodnej) i po chwili rozkoszowaliśmy się sprawiedliwością.

Dodam, że sprawę kolega będzie monitorował.Policja spisała nasze namiary i prawdopodobnie kolega bo on przy zgłoszeniu podawał dane będzie świadkiem w sprawie.

Odwagi Panowie nad wodą i do czynu.Chcę tu mieć więcej takich relacji :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Może nastepnym etapem byłyby artykuły w Kurierze, Głosie Szczecinskim - kto ma znajomości?? :grin:

Temat starałem się ruszyć drogą oficjalną - pismo do redakcji jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc chyba będzie trzeba poruszyć znajomości - postaram się ale nie obiecuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem!

Dzisiaj popelnilem małą "dywersję" antykłusowniczą. Lowilem sobie spokojnie na parnicy. Po jakims czase po drugiej stronie rzeki przyszedl dziadek i zaczal (wydawalo mi sie z poczatku) lowic na spining. Po krotkiej obserwacji zobaczylem, ze cos za ostre ruchy wedka wykonuje jak na lapanie kopytem. Po chwili wyciagnal okonka "za boczek", po jakis czasie plotke "za boczek", oczywiscie wszystko do wora.

Rzucal bardzo daleko, spokojnie przerzucal 3/4 szerokosci rzeki. Stwierdzilem ze sprawdze co ten dziad ma na koncu zylki. Wyjalem spinning i po paru probach przerzucilem jego zestaw. Oczywiscie zczepienie zestawow, po krotkim "przeciaganiu liony" dziadek zwolnil u siebie kablak i moglem wyciagnac na brzeg po swojej stronie oba zestawy. Wyciagnalem: hak 4.0 (na oko) z malusienka glowka, do tego kopytko z 4cm, 50cm przed tym olowiana bomba chyba powyzej 50g (b. ciezka), wszyskto na zylce ponad 0,3 (wszystko identyko jak na moscie dlugim u kosiarzy).

Odpialem mu ten zestaw z agrafki i zostawilem o siebie, a zylka do wody. Chwile sie darl z drugiego brzegu, ze mu odpialem zestaw. Za chwile przywiazal drugi, ale na tyle nieudolnie, ze meczyl sie z supłami chyba z godzine, w koncu zrezygnowal, oddal ryby jakiemus swojemu koledze, po czym odjechal. Zaczalem zwijac swoj sprzet, a dziad podjechal na druga strone rzeki(przed straz pozaarna) i do mnie, ze jak ja sie zachowuje, ze on kulturalnie popuscil zestaw, a ja mu odpialem.

To mowie mu, ze to kosa, a nie zestaw. On na mnie zaraz z morda ze co ja sobie wyobrazam, ze jaka kosa, ze mu ublizam, ze on 30 lat ryby lowi, zebym sobie sprawdzil w wedkarskim paragraf 50 punkt pierwszy "systemik na ciąganego", i ze tak mozna. No to ja sie go pytam jak to jest ze on kopytem lowi plotki za grzbiet. Oburzyl sie jeszcze bardziej, ze jakie plotki, jaki grzbiet, on na sandacza na spining. I ze mu ublizam tym ze nazwalem go glosno przy wszystkich wedkarzach naokolo kosiarzem (kilkukrotnie). Zaczal mi wyjezdzac z regulaminami i takie tam, oczywiscie twierdzil, ze nie istnieje zapis o tym, ze nie mozna dociazac zestawow spiningowych powyzej 20g i takie tam bzdety.

Kose odzyskal (moze moglem do wody wyrzucic, nie wiem), po czym chwile jeszcze poujadal i odjechal.

Oczywiscie wedkarze naokolo ani slowem sie nie odezwali :/ dobija mnie to ignorowanie przez ludzi(i to wedkarzy) nie tyle dzialanie przeciwko prawu, ale to, ze nie obchodzi ich to co sie dzieje nad rzeka z rybami, ktore sami przeciez lowia.

Mimo tego, ze kose odzyskal, to i tak jestem chociaz troche zadowolony, ze kosiarz sobie pojechal, a dodatkowo ma zepsuty dzien.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moglem do wody wyrzucic, albo gdzies na drzewo. czasami wolno mysle :P

Smuci mnie tylko to ze ten "dziad" mial niezly samochod i byl porzadnie ubrany :( rozumiem motywy pijaczkow co za flaszke rybe opchna, ale motywow tego dziada nie rozumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

U mnie panowie łowią sandacze na gniazdach w dzień w dzień przy tamie :cry: Nawet zgłoszenia kumpla na Policje nie pomogło bo jak podjechali wszyscy się tłumaczyli że okonki łowią ( na 15 cm gumy :evil: ) akurat pech sprawił ze ci co mieli ryby zdarzyli pójść przed zgłoszeniem mojego kolegi. U mnie sprawa wygląda tak. Na tarlisku stóji kilka typów i za bok lub normalnie wyciągają sandacze po czym typ który stój na obcince zanosi ryby do samochodu lub inny typ po złowieniu od razu puszcza typa z workiem schować gdzieś ryby albo kończy wędkowanie i zanosi rybę do domu. Proceder tra od grubych lat i każdy ma to gdzieś . Pamiętam kilka lat temu gdy siedziało może ze 40 spławikowców bo brały obok płocie. Typowi na spławik podczepił się sandacz taki 4 kg to wszyscy mu brawo bili bo duzą rybę złowił i nikt nic nie powiedział jak typ rybę wziął i zawinął się na chatę od razu każdy w niebo wzięty bo może im się trafi ( teksty typu mógł by mi taki się uwiesić ) :evil: Polskie wędkarstwo woła o pomstę do nieba bo robią to ludzie mający kartę i pieniądze ( maja prace , samochody ) a kłusują dla mięsa :evil: A najgorsze jest to ze to robią ci sami goście rok rok :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawdzoj82, zakaz spinningu jest jedynym rozwiązaniem. Ewentualnie całkowity zakaz połowu w takim miejscu.

Dopóki nie będzie dotkliwego narzędzia represji (np. dożywotnie odebranie karty wędkarskiej za kłusowniczą recydywę+duże grzywny) to nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawdzoj82, zakaz spinningu jest jedynym rozwiązaniem. Ewentualnie całkowity zakaz połowu w takim miejscu.
To fakt ale by była awantura w kołach straszna bo to jedyne miejsce ( śluza przy tamie fakt ma odcinek 200 metrów z zakazem połowu od lini do wrót śluzy a sandacze stoją obok tego miejsca i w miejscu zakazu ) gdzie przy tamie można łowić i są organizowane zawody wędkarskie . Wiec w takim miejscu zakazu nie wprowadzą :evil: Do 1 czerwca taki zakaz byłby idealnym rozwiązaniem :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.