Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeki koło Krakowa


Michcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów po fachu.

Ten temat zakładam z prośbą do ludzi którzy łowili ryby w okolicah Krakowa. Poszukuje rzek, rzeczek w których można łowić na spinning. Od ubiegłęgo odkrywam Rudawę ( odcinek od Mydlnik do ujścia do Wisły) z mniejszym czy większym sukcesem. Jedno czego naparwde pragne to na wiosne pochodzić za pstrągiem. Na Rudawie jest go naparwde mało, na odcinku PZW, a na odcinek płatny ( powyżej Mydlnik) mnie nie stać. Jak wiemy wiele odcinków dużych rzek (Raba 2,5) są w większoci muchowe. Szukam czegoś takiego jak ww Rudawa oraz Szreniawa, gdzie moge łowić na spinning i spodziewać się kropkowanego przyjaciela.

z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Aaa too ja coś wreszcie napisze na tym forum bo nic nie pisałem od wakacji- czekałem aż się zrobi wreszcie miła atmoswera :wink: Zachęcam Cie szczerze do odwiedzenia naszej rzeczki Skawinki ;) Są w niej pstrągi i lipienie jednak nie na odcinku miejskim ale wyżej wyżej na wysokości radziszowa- dokładniej koło boiska radziszowianki;P dokładnie popatrz na mapke a wszystko sie wyjaśni :smile: Wielkich okazów sie nie spodziewaj ale jesli jestes dobrym spiningistom i potrafisz wypracować rybe to możesz liczyc nawet na czterdziestke :grin: I nie zdziw się jak na kotwicy zawiśnie brzana... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość wobler129

Z pewnością są rzeki, bo znajomy tam wędkuję - jeśli nie zapomnę, to popytam się na GG i odpowiem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na muszke nie lapie (narazie:P)

Tylko spining :)

Teraz glownie nastawiam sie na pstraga, przyznam sie ze jeszcze nigdy nie zlapalem kropkowanego :( i chce to szybko zmienic !! Jezeli znacie jakies ciekawe rzeki blisko krakowa dajcie znac gdzie go szukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Co do pstrągów to polecam Dłubnię lub Szreniawę niewielki rzeczki w okolicach Słomnik . Na Dłubni pstrągi są niewielkie największy złapany na moją wędkę miał ok 30 cm więc wielki nie był (ale zawsze miałem 5 sztuk) , na Szreniawie podobnie ale słyszałem o pstrągach naprawdę sporych w tej rzece ale niestety napaleńcy wykosili co było większego , rzeka się powoli odradza organizowane są wszelkiego rodzaju akcje mające na celu przywrócenie tej rzeki do normalnego (cywilizowanego) wyglądu zarówno nad brzegami jak i w samym nurcie więcej można poczytać na : www.przyjacieleszreniawy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Kolego też spininguje i polecam tylko i wyłącznie Dłubnie. Okolice Iwanowic są tam miejsca co można pare pięknych okazów złapac po 35.45 cm

Są odcinki rzeki na przedziale 100 metrów co codziennie mozna wyciagnac kilka okazów. Pstrag tam bierze tylko na jedną przynete dlatego jest go tam tak duzo i mało komu udaje go się złowic. Pozdrawiam i zycze sukcesów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

A dlaczego maja cicho siedziec? Ja jestem z Krka i lowie na muszke :)

To moj pierwszy post tutaj i mam nadzieje ze nie ostatni Druch moj serdeczny Czapla Siwa polecil mi to forum

Jako muszkaz lowie glownie na Rabie W tym roku musze sprobowac na Skawince

Bo to jedyna rzeka obok Raby gdzie da sie posmigac muchowka Na Rudawie w kilku Ląkowych miejscach tez sie da ale to nie jest to co lubia tygrysy Rudawe bardzo lubie ale ze spinningiem

Na mojej stronce jest sporo opowiadan wlasnie z nad Rudawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

Lowca Jelczykow, Witaj w Krakowskim gronie . Jak będziesz sie wybierał na Skawinke to daj znać chętnie dołącze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.