Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinning klenio-jaź


Homegeon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czermin

W tym segmencie cenowym nie znalazłbym chyba odpowiedniego jaxona. Zastanawiałem się jeszcze nad destiny 270 2-14, ale chyba za sztywne jak dla mnie.

Daviid7, nie da się pogodzić kleni i okoni ze szczupakami. Te dwie ryby wymagają zupełnie innego sprzętu. Na szczupaka kijek o max wyrzucie 25 byłby okej, ale mógłbyś mieć problem z wyczuciem pracy mniejszych przynęt, a na takie te ryby biorą, niestety. Jeśli kloniki łowiłbyś na wobki powyżej powiedzmy 3 cm a szczupaczki (minimalnie ponad wymiar) na mniejsze przynęty na lekkich główkach mógłbym Ci polecić ten kijek który mam w tym momencie, czyli kongera black tiger 270/18g. Jest stosunkowo sztywny, zapas mocy teoretycznie jakiś jest więc jeśli na kołowrotku miałbyś 0,16 mógłbyś zapolować na kloniki i okonie, a mając nawiniętą tą 0,20 mógłbyś poszukać szczupaków. Ale nie zalecam jednak mimo wszystko taki hol nawet jeśli nie uszkodzisz sobie sprzętu to ryba (jeśli preferujesz wypuszczanie złowionych ryb) ma małe szanse na przeżycie po długim holu (stężenie kwasu mlekowego). Zalecałbym Ci jednak zakupić dwa kijki. Jeden do 15 ew. 18 g a drugi od 30 do 35 żebyś mógł bez ryzyka pocisnąć algą i miał czym przyciągnąć do siebie tą rybę. Szczupaki można łowić od maja, więc masz jeszcze miesiąc żeby uzbierać na dobry szczupakowy kij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 340
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość tom3hs

a jakie te szczupy duże łapiesz ?dragon te cw 2-15 to typowy paprochowy kijaszek na okonia ,mistral powinien sobie poradzić z każdą rybą do ok 80cm bo ma cw większe

ale proponuje Ci Dragona będziesz czuł każde stuknięcie i szarpnięcie na tym wędzisku a i szczupa do 65cm też wycholujesz druga sprawa też proponuje Ci pomachać chwile nawet na sucho w sklepie przed kupnem ja tak robię nie kupuj w ciemno z allegro najpierw zobacz czy ci leży w dłoni !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woblery 2-5g na klenia i blaszki do 6g, Myśle jednak ze ta wędka moze być przeznaczona tylko na klenia... Na szczupaka wedki bede pozyczać od brata. a więc myslicie ze ten ultra lite da rade na klenia? i dzieki chlopaki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom3hs

z tego ziomek coś tu napisał Woblery 2-5g na klenia i blaszki do 6g to ty potrzebujesz wędki w granicach cw 3-18gr bo wobler waży i daje opór a na klenia obławiasz bystrza przykosy tam duży uciąg jest to nie może być wklejaanika bo przy obrotówce 6gr czy woblerze będzie czi tylko szczytówka się uginać mocno potrzebujesz klasycznego spina ewentualnie dobrej wędki z dobrą wklejanką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom3hs

osobiście Ci tego nie polecam do łowienia kleni na woblera i obrotówkę to jest jgówka do jgowania po to ma ona wklejankę żeby czuć branie z opadu ,piszę że dolnik sztywniejszy ale szczytówka będzie ci się strasznie giąć przy prowadzeniu woblerów ok 5cm i obrotówek 6gr bo tu jest akcja szczytowa poczytaj recenzje producentów co oniej piszą i do czego polecają jeżeli kolega ma taką samą i mówi że dobrze sie mu łowi to sobie ją kup ale każdy ma inne oczekiwania i dosyć sporo waży bo ok 224gr może powiedz mu że chciałbyś ja potestować czy nie poszedł by z tobą i nie użyczył wędziska na 5min wtdy zobaczysz szukaj i testuj bo nie problem szybko kupić problem jest żeby wędka sprawiała przyjemność w łowieniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom3hs

chce Ci pomóż bo jak byłem młodszy to też miałem ogromny problem kupowałem wędziska a to zła akcja a to za miękkie za twarde ..

napisz dokładnie jakie to łowisko jest tzn rzeka staw duże małe płytkie głębokie ?jakie ryby chcesz łowić ewntualnie jaki może być przyłów jakie one duże są i czym będziesz łowić a jakie średnice żyłek stosujesz jaki rozmiar kręcioła chcesz pod to dopiąć napiszesz to wszystko dokłanie a ja ci wymienie z 3lub5 rodzaji wędzisk które sprostają twojemu łowisku,rybom i Tobie :) a i do ilu to ma być kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak:

Łowisko- rzeka o szerokości 5-7 m srednia glebokośc 50-100cm

Ryby które chce łowić to głównie klenie, ewentualny przyłów to okoń rzadko zdazaja sie wieksze niż 30cm i szczupak który wystepuje naprawde rzadko mysle ze takich powyżej 70cm w tym łowisku nie ma. kolowrotek ktory posiadam to shimano catana 2500fa łowie na żyłke 0.16mm na przynęty głownie woblery 2g do 4g sporadycznie 5g. i obrotówki mysle do 4g. na kijek powiedzmy moge wydać 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom3hs

To ja ci proponuje doskładać troszkę i kupić to :

Dragon Millenium HD X-Fine 2,70m / 2-12g wędzisko czułe a zarazem wytrzymałe i mała waga szybka akcja szybkie zacięcia

masz tu linka jak to wygląda:

http://www.allegro.pl/item975548886_dragon_millenium_hd_x_fine_2_70m_2_12g_nowosc.html

i to jest bardzo dobre na twoją małą rzeczkę podobno wędzisko wspaniałe na klenia jazia pstrąga

Berkley Lightinng Spin 2.40m 3-15g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos łowił team dragon 270 7-21g medfast. Do czego najlepij nada się ten kij. Myślałem o tym kiju z zamiarem łowienia kleni i jazi w rzece. Lub o millenium 5-25 x-fast. Ale raczej obstaję przy Team dragon . Wole kije które mają trochę wiecej mocy, czy to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos łowił team dragon 270 7-21g medfast. Do czego najlepij nada się ten kij. Myślałem o tym kiju z zamiarem łowienia kleni i jazi w rzece. Lub o millenium 5-25 x-fast. Ale raczej obstaję przy Team dragon . Wole kije które mają trochę wiecej mocy, czy to dobry wybór.

Bardzo dobry , powiem szczerze że dla mnie podstawowa sprawa to wędka którą można posłać niewielką przynęte na daleką odległość przy zachowaniu odpowiedniego zapasu mocy. Jestem pełen podziwu dla wędkarzy którzy na klenia mają kijki do 12-13g , fakt "sypniesz" tym ze 25 metrów małym woblerkiem ale gdy .....No właśnie ja łapie klenie a nie kleniki a to jest naprawdę rybka waleczna niczym pstrąg. Klenie powyżej 50cm muruja do dna często zmieniają kierunek holu a do tego trzepią pyskiem na wszystkie strony i co ważne rzadko kiedy zasysają przynęte do pyska, 90% kleni które złapałem miały wbity jeden grot kotwicy za sam koniuszek mordki.Sukcesem przy polowaniu na klenia jest jego dość szybkie wyjęcie z łowiska, klenie nie są samotnikami a często szybki hol pierwszego osobnika umożliwia złapanie następnych. Czego należy wymagać od wędziska przy połowie kleni ? Według mnie :

-daleki wyrzut przynety

-zapas mocy

-miękkość przy holu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori zgadzam się z tobą w zupełności. Pewny, szybki i miękki hol a jednocześnie odpowiednia moc bo i przyłow smukłego się zdarza. Czyli jednak TD 7-21, bo mniejszych cw jakoś nie bardzo widzę, no chyba że się mylę. Bo ostatnio oglądałem Mistralla olympic ale chyba jego odpuszczę chodz o tej firmie nie mam zdania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom3hs

Przestańcie z tym powermeshem teraz obecnie nie do nabycia a jak ktoś sprzedaje na allegro to po tyle idą że głowa mała :( to tak jak by ktoś pytał o dobrego kręcioła a ja bym mu polecił Stradicka FE made in Japan którego nie ma w ofertach sklepowych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie z tym powermeshem teraz obecnie nie do nabycia a jak ktoś sprzedaje na allegro to po tyle idą że głowa mała :( to tak jak by ktoś pytał o dobrego kręcioła a ja bym mu polecił Stradicka FE made in Japan którego nie ma w ofertach sklepowych :(

Nie rozumiem , mam kupić inną wędke bo Cie to drażni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.