Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowiska w łodzi


ckm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko ostatnio dwa razy z synem byłem na Pacyfiku, bez rewelacji :cry: jeden karpik około 700 gram i dwa karasie. Może ktos zna specyfikę tekgo łowiska jak tam jest głeboko na co najlepej biora ryby, czym zanęcac ( o ile wogóle zanęcać) dodam iz łowilismy na dwa spławiki i j na cięzko z koszyczkiem ( na niego ten karpik :mrgreen: ). Z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znajomy lowi na tym lowisku na wlasnorecznie zagniatane ciasto. Na noc do zamrazarki wklada chalke, rano ja wyciaga i na lowisku klei w palacach z tego ciacho.

Jak ostatnio bylismy ladne karpiki i karaski na splawik ciagnal :)

P.S. Ladniej wyglada jak pierwszego posta na forum wysyla sie w watku "powitalnym" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACooL dzięki za infoa a propo twojej uwag na końcu masz 100% racji sorry :oops: a jeśli juz tałm łowiłes to może możesz podac charakterystyke tego zbiornika jak tam jest głeboko jak ustawic grunt ma sie unosic czy zestaw ma być przegruntowany :?: . wracam do mojego stargo Hobby wędkarstwa po długej przerwie i szczeże mówiąc dużo się pozmieniałoi i czuje się jak zupełny nowicjusz :roll: a tu jescze presja 9-latka który jak narazie starsznie sie napalił na łowienie rybek i trzeba sprostać temu wyzwaniu i nie dac plamy :razz: tak więc kazda pomoc jest na wage złota. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze prawie wszystkie lowiska komercyjne sa nieglebokie i "zamulone", wiec ciezkie koszyki beda wciagaly przypon z haczykiem w mul. Czyli albo wygruntowac i na splawik, albo koszyczki bez obciazenia. Osobiscie, jezeli mam wybierac, wole pojechac na Ciosny. Lowisko jest spore - latwiej znalezc wolne miejsce. Dodatkowo jest tam zrodelko, ktore zasila zbiornik w czysta wode - ryby sa smaczniejsze (sam nie przepadam za miesem ryb slodkowodnych, ale tak mowia domownicy). Jezeli masz duze parcie na zlowienie ryby - sa tam 2 stawy z "pewniakami". W wiekszym (za mlynem) sa pstragi, w mniejszym (przy parkingu) sumy, jesiotry, liny, karpie. Ryb zlowionych w tych stawach nie mozna wypuszczac. W najwiekszym stawie jest b.duzo gatunkow ryb, lacznie z drapieznikami: okon, szczupak, sandacz, sum, wegorz. Kilka razy w tym roku bylem z qmplem nad stawem w okolicach Kazimierza, ale nie polecam - poza jazgarkami i mikro plotkami nie mielismy efektow - powodz wyczyscila podobno lowisko z ryb. Znajomy byl kilka razy na Kontrewersie i tam bylo roznie, troche polowili, ale byly tez dni ze nawet nie skubalo. Dawno nie bylem w Beldowie - kiedys czesto tam lowilem i bylo niezle, ale teraz - nie mam pojecia, chociaz przejezdzajac obok stawow, zawsze kilku moczykijow siedzialo :)

Jezeli cos moge jeszcze dodac - nie przesadzaj z zaneta, lepiej dac mniej ale lepszej gatunkowo + troche robactwa, lowiska komercyjne zazwyczaj sa niestety przekarmione. Staw hodowlany to nie rzeka do ktorej czesto trzeba czesto i grubo necic ;)

Powodzenia i napisz jakie bedziecie mieli efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam presję łowienia rybki ale nie konieczne zabierania jej do domu, a niestety w Bełdowie trzeba zabierać rybki, a nad propozycja Ciosn muszę się zastanowić ale tylko ten wiekszy staw. Na Pacyfkik wybieramy sie w piątek bo faktycznie w soboty i niedziele za przeproszeniem du....sza przy duszy i nie ma gdzie sie ustawic a w tygodniu ostatnio jak bylismy to może w sumie było z 8 osób cisza i spokój :lol: A co do wyników na pewno sie pochwale jeśli będzie czym :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze cos :)

Mozesz sprawdzic jak sie zachowaja ryby jak do zanety dodasz jockersa (do kupienia w wedkarskim). Jezeli nie lowiles jeszcze na ryz preparowany (rowniez w wedkarskim kupisz), to polecam sprawdzic na lowisku. Ryz taki suchy z torebki bedzie niestety spadal szybko z haczyka, ale mozesz troche odsypac do mniejszej torebki i dodac kilka kropli oleju - bedzie sie lepiej trzymal + mala pinka. Ryzu troche mozesz tez dodac do zanety, bedzie ja rozpraszal i unosil z mulistego dna. Do podnoszenia przynety z dna, sprawdzaja sie rowniez kuleczki styropianu, ktore zaklada sie na haczyk razem z przyneta. Takie male sztuczki na zamulone stawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzisaj bylismy na Pacyfiku fajnie było mało ludzi i niestety ryb też mało na 7 godzin na 3 kije udało sie tylko dwa karpie wycholować na brzeg jeden około 1,5 kg a drugi 4,7 :razz: he he i wycholował go mój 9 letni syn ubaw miał po pachy i jaki dumny ale stary zapomiał aparatu i dostał za to po głowie od młodego ale co tam on już napewno złapał bagcyla i to mnie cieszy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większy skusił sie na kukurydze miodowo waniliową plus mały kawałeczek styropianu aby podnieścć to z dna, jako zaneta traper na karpie rozrabiany w wodzie w której moczyła sie kukurydza czyli miód+wanilia, ogólnie oba wzieły na to samo tylko ten mnieszy na spławik wiekszy z gruntu, na spławiku oczywiscie bez styropianu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

proponuje zajrzeć na łowisko we wsi Piorunów k/Kwwiatkowic około 30km od Łodzi.Latem piękne grążele blisko brzegu.Ryba wyśmienita gdyż karmiona odpadami z młyna.POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gdzies czytalem juz o tym lowisku...

Mozesz napisac Swoje doswiadczenia z wedkowania ? i jakies szczegoly $

5 złotych wstęp ryby mozna wypuszczać.

W tym roku nie byłem a w zeszłym karp bodajże 11pln/kg

Łowisko typowo spławikowo-gruntowe.Drapieżnika brak poza pojedyńczymi duzymi sumami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebek nie ukrywam, ze liczylem na dokladniejszy opis, ale dzieki za ten :)

ZBIG@SON wlasciciele lowiska Ciosenka, sa moimi klientami. W ub.tygodniu jak pytalem lowisko, to w odpowiedzi uslyszalem, ze sandacze ostatnio wedkarze ciagna :grin: Domyslam sie tylko, ze o lowieniu sportowym (wypuszczanie ryb) w tym przypadku mowy nie ma... chociaz moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Nie wiem na ile aktualny jest ten telefon (042)7155598 to jest na lowisko Ciosenka. Sam nie bylem, ale wiem ze juz cos tam z wody udawalo sie wyciagac. Zawsze zaplecze pstragowe masz, jak inne rybki nie beda chcialy wspolpracowac ;)

Znajomy byl 2 razy na Kontrewersie, ale bez szalu - jeden mini karpik i troszke drobnicy. Mysle, ze na week majowy wszystkie lowiska komercyjne sa juz przygotowane i woda do konca tygodnia bedzie na tyle ciepla, ze rybki powinny zagryzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy tam byles i co "odwaliles", ze masz takie zdanie ?

Spotykam sie na lowiskach z roznymi wlascicielami, a ze jestem troche gadula ;) wiec czesto albo przed, albo po wedkowaniu poswiecam troszke czasu na rozmowe.

Jak sie poslucha opowiesci o "wedkarzach" to rece i nogi czasem opadaja.

Nie chcialbym, zebys odebral to jak jakis atak na Ciebie, ale czesto tak bywa, ze sami jestesmy winni - swoim zachowaniem prowokujemy rozne reakcje innych ludzi. Jak to w zyciu jeden woli kupowac chleb u Pani Zosi, inny u Pana Zdzisia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam kilka razy. Co odwaliłem? Nic po prostu sobie siedziałem ale właściciel chodził do okola wędkarzy jakby każdy przyjechał go okraść. Jade nad wodę się pobawić a nie po to by ktoś traktował mnie jak potencjalnego złodzieja. Mnie to nie odpowiada dlatego nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem - przesadzasz ....

Ale, jak to mowia: gdzie Polakow dwoch, tam trzy zdania, wiec nie bede Cie przekonywal do swoich racji :)

Wedkowanie ma byc przyjemnym odpoczynkiem, przynajmniej ja to tak odbieram - polamania kija wiec Ci zycze i do milego spotkania gdzies nad woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do łowisk komercyjnych sam od kilku lat zasiadam na http://www.aturex-lowisko.yoyo.pl/ łowisko jak dla mnie super luzik na maxa jak jade z rodzinką i znajomymi atmosfera rodzinna właściciel spoko gość bardzo polecam rybostan standard jak na komercji ceny też - wejście 10zl ogólnie zaje..... ! Polecam !!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.