Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Toruniu


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie odcinek Wisły w okolicach Torunia.

Spędzę tam kilka dni na intensywnym spiningowaniu i ciekawi mnie jakie ryby są tam najliczniej występujące?

Jakie przynęty są najefektywniejsze?

Jak wygląda wogle Wisła tzn co dominuje /przelewy, górki czy może wysokie burty/

Mile widziane zdjęcia ciekawych i rybnych miejsc.

Za wszystkie inf serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Keri jesli to nie tajemnica to napisz gdzie dokladnie sa te okolice Torunia :cool:

Bo jesli chcesz wiedziec co dominuje na danym odcinku to bez dokladniejszej lokalizacji ciezko bedzie podpowiedziec :evil:

I napisz kiedy bedziesz to moze na jakas pianke sie zgadamy :wink:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P, dzieki za zainteresowanie tematem :grin: .

Nie znam dokładnej lokalizacji a i termin jest trochę odległy. Czasu jeszcze sporo ale z racji "wagi" tej imprezy dla mojej osoby jest ogromna, tak wiec przygotować się chcę jak najlepiej.

Będę tam dopiero w sierpniu i pewnie będzie spory kawałek Wisełki do obłowienia.

Mimo odległej daty wszystkie inf są dla mnie cenne już dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin faktycznie dosc odlegly :wink:

Ale czy nie sa to jakies zawody

Bo ostatnio jak pamietam zawody spinnigowe to byly gdzies kolo Grudziadza

Niby nasz okreg moze dla niektorych moze nawet okolice Torunia ale wzdluz Wisly to moze nawet kolo 100 km moze byc :evil:

Od razu mowie ze z Grudziadzem to ciezko bedzie bo nie bywa tam :evil:

Nie badz taki tajemniczy i napisz cos wiecej :lol:

I jesli maja to byc zawody to czy do czasu ich rozegrania jesli bede mial jakies materialy to publikowac na forum czy wysylac na priv (z publikacja po zawodach) :?::lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P, :lol::lol: rozgryzłeś mnie :cool:

Tak więc pytanie moje dotyczy daty 21-24.08 i chodzi o Klubowe Mistrzostwa Polski w spinningu które to na dzisiejszy stan wiedzy odbędą się w Okręgu PZW Toruń. Tyle wiem o lokalizacji.

Co do tajników łowiska, tajemniczych przynęt "kilerów" to pisz na priv :wink: resztę mniej tajemniczą pisz tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Keri co do miejsca to mimo wszystko obawiam sie ze bedzie to kolo Grudziadza

Niby nasz okreg ale popatrz na mape ile tam jest wzdluz Wisly od nas :roll:

Co do przynant skrobne ci cos na priv

Pozdr

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Odświeżę temat bo i dla mnie jest on coraz bardziej "ciepły".

Interesują mnie wieści z nad Wisły w okręgu Toruńskim koło Grudziądza.

Jakie ryby dominują tam w tym sezonie no i w poprzednich też oczywiście.

Chodzi mi o gatunki tylko "spinningowe" ; klenie? jazie? bolenie? okonie? szczupaki?

Czego jest tam najwięcej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam.

Zamierzam w tym roku sprawdzić odcinek Wisły w Złotori.

interesuje mnie :

> Jakie ryby są tam najbardziej łowne.

> Jakie przynęty są najefektywniejsze.

> i jakie miejsca czy w nurt czy koło brzegu.

Czy ktos z forumowiczow łowi w tamtych okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość jarek001

Mieszkam dosc krotko w Toruniu i chciałbym sie przejść i poszukać jakies kleniki i jazie czy bulwar bedzie dobrym miejscem z rana?? moze polecicie inne miejsca. No i drugie pytanko odnosi sie sandacza. Jak wygląda populacja na tym odcinku??

post-6016-14544972008633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulwar to faktycznie ciekawe i popularne lowisko w miescie :)

Od siebie jesli moge polecic cos z tych okolic to na sandacza to raczej bulwar od strony mostu kolejowego a nawet stara opaska przed bulwarem

Zawsze byl i jest tam silny nurcik ale tez sporo wedkarzy no i nie ma imprezowiczow popijajacych pod chmurka zbyt wielu

Na jazia i klenia polecalbym glowki miedzy bulwarem i portem zimowym

Ich szczyty :twisted:

Ja tam zawsze staram sie wedkowac o zmroku

Ogolnie miejsce fajne tylko radze zwrocic uwage na siebie aby jakies podchmielone towarzystwo nie szukalo zaczepki - wiadomo jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Czy ktoś z Torunia lub okolic, łowiący w okolicach Nieszawki lub Czerniewic złowił jakieś konkretne ryby na spinning od początku maja? Byłem w Nieszawce 1 i 4 maja nie mając nawet brania. 5 maja pojechałem do Czerniewic i jakimś cudem chyba, złowiłem jednego małego okonka na małą obrotóweczke. Ryby są widziałem kilka chlapiacych sie boleni i kleni, ale nic po za tym. Moze wpływ na ryby mają dosyc duze wachania wody?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

Chyba tak... ja dzis bylem na rybkach w okolicach torunia no i szalu nie bylo kilka okoni szczupaka nie widac... a okonie zlowilem na moje ulubione koguty... Te wachania wody powduja ze ciezko znalesc rybe w poniedzialek bylem na rybkach to 3 szczupaki zlowilem na nastepny dzien woda sie podniosla o dobre pol metra i nic nawet brania nie mialem. Jutro z rana lece.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kilka dni temu trafił sie pierwszy szczupły w sezonie 54 cm na obrotówke i kilka okonków, przedwczoraj na pikera ok. 10 krapi i leszczyków wszystkie wielkosci dłoni. Krąpie jeszcze pełne ikry, zero płotki.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

A jak tam jest z sandaczem na tym odcinku (powoli zaczyna sie sezon i chcialem sie dowiedziec co i jak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam ,

sandaczowy sezon rozpoczynam dziś w nocy. główki w okolicach portu drzewnego - moja stała miejscówka, ale również zamierzam w tym roku rozpracować odcinek osiek - złotoria.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyniki marne ale się nie poddaję. wina moja bo za póżno dotarłem na miejsce. odwiedziłem wszystkie stare miejsca i parę nowych. poziom wody ok, następnym razem pójdę po 21 i połowię do 2 , zawsze lepiej mi to wychodziło niż wstawanie w nocy .

zaznaczam że łowię tylko z opadu, a zestawy żywcowe dopiero kompletuję :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

pierwszy nocny spinning za mną, a własciwie tylko 2 godzinki... efekt ? 1 sandacz ok. 50 cm :mrgreen: mały a jednak cieszy. złowiony już o 22ej na woblera uklejopodobnego, czułem że bedzie dobrze. niestety o 24 załamała się pogoda . to że padało to nic. wiatr był nie do wytrzymania. szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnie dwa wieczory od 19 do 23:30 tez spedziłem nad Wisłą w poszukiwaniu metnookiego. Byłem w okolicach Nieszawki i przedwczoraj tylko szczupaczek a wczoraj boleń, sandacz gdzies wyszedł i niewiadomo kiedy wróci. Moze miejscówka kiepska nie wiem ale za to zawału prawie dostałem jak na jednej główce na która wszedłem siedziało sobie 7 bobrów ładne lorbaski i tylko dziwnie na mnie patrzyły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kolejny wypad od 21 do 2 . sandacze z nas zadrwiły :wink: łowiliśmy na woblery i gumy zrobiliśmy z pięć główek. u mnie nawet puknięcia. a koledze ok 24 zaraz po zacięciu w nurcie "coś" odgryzło woblera na plecionce .

chyba muszę zacząć jakąś lepszą statystykę warunków prowadzić . może wyeliminuję część pustych wypadów.

jarek001nigdy tam nie łowiłem . zawsze staram się pojechać za miasto - większy spokój. próbuj tak jak ja :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.