Skocz do zawartości
tokarex pontony

WASZE "ULUBIONE" ZESTAWY KOŃCOWE


galuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum nie ma nic na temat jw.

Bardzo ciekawi mnie jakich zestawów używacie.

Czy różnicujecie zestawy w zależności od tego w jakiej wodzie łowicie?

Czy macie swoje "ulubione" tzn. najbardziej łowne zestawy?

Czy są to gotowe do użycia zestawy (np.firmy TB-przepraszam że ciągle się do niej odnoszę ale jestem najbardziej zorientowany w produktach tej firmy), elementy bądź jakieś samoróbki?

Bardzo miło jak byście podali firmy z podaniem zalet i wad tych produktów.

Zdjęcia mile widziane.

Zacznę żeby nie było:P :oops:

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawów TB(półprzelotowy, przelotowy, bezpieczny samozacinający). Dlaczego akurat te?

1. Bo nie mam doświadczenia jak najlepiej wykonać je samemu, oraz najprawdopodobniej w różnej wodzie będą stosowane różne zestawy-poprostu muszę się dostosować jakoś do moich łowisk i w trakcie będę ewentualnie kombinował z czymś innym. Na początek mam nadzieję że będą dobre, ale to wyjdzie "w praniu".

2. Niska cena w porównaniu do innych marek karpiowych.

Może ktoś już je używał? Jeżeli tak, proszę o jakiś komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
Gość przem1978

ja na karpia używam zestaw:

- wędzisko i kołowrotek :)

- żyłka Robinson 0,31

- ciężarek gruntowy przelotowy 85-92 gramy z rurką przeciwsplataniową ok. 40 cm

- przypon włosowy tonący z krętlikiem wciśnietym w gumkę ciężarka

- na włosie bałwanek scopex 18mm i truskawka 18mm (pływająca)

- na haczyku wisi siatka PVA 15x6 cm (kulki zanętowe 16mm scopex i wanilia oraz pellet)

karp podpływa i... rwie Ci sprzęt :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Ja używam zarówno zestawów przelotowych z koszykiem do metody jak i zestawy samosacinalące.te także w dwóch wersjach c ciężarkiem montowanym centrycznie jak i na klipsie.Do klipsa używam miękkich rurek ,miękkie rurki są znacznie lepsze od rurek twardych gdyż znacznie rzadziej plącze sie przypon z miękkiej plecionki o klips i ciężarek.Mimo to jak zauważyłem dalej czasami się przypon plątał do czasu aż zakupiłem plecionkę w otulinie SUFIX "Camo skin"25 lbs i jak na razie wszystko jest bardzo dobrze i nic mi sie nie plącze.Niestety rurki miękkie mają tą wadę że dość ciężko sie je zakłada na żyłkę,trzeba użyć struny karpiowej dla tego chcę wypróbować wersji z Lead corem.

Witam kolegów karpiarzy,mam pytanie(ponieważ w tym roku chce używać lead coru),jak się wiąże laed core z żyłką główną oraz z krętlikiem?Gdzie to mogę zobaczyć?

Dzięki i pozdrawiam. :roll:

polecam ci obejrzeć film "na karpie z J Zawadą"tam jest to dość dokładnie pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan,dzięki.Film z Zawadą znałem,zgadzam się jest tam bardzo dobrze pokazany sposób robienia petelki na końcu lead cora,ale teraz połaczenie z żyłką główną(dośc grubą-0,35).Jeżeli zrobie pętle na żyłce i przewleke z lead corem to będzie to "ciężki kaliber ",z daleka będzie widać,że coś odstaje,no ale może coś wykombinuje.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam kolegów karpiarzy,mam pytanie(ponieważ w tym roku chce używać lead coru),jak się wiąże laed core z żyłką główną oraz z krętlikiem?Gdzie to mogę zobaczyć?

Dzięki i pozdrawiam. :roll:

Witam kolege. Metode wiązania lead coru z żyłką są pokazane bodajże w 3 części "Na karpie" z Jankiem Zawadą. Film do ściągnięcia jest z internetu za pomoc programu rapidshare. Wystarczy wpisac tytul i hasło rapidshare na google, a na pewno się pojawią ciekawe strony :] tam jest pokazane wiązanie lead coru który jest na szpuli, ale na interenecie (allegro.pl) lub w sklepach z asortymentem dla karpiarzy są dostępne gotowe przyponu z lead coru np firmy TB lub FOX :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lukasz87

Już zdązyłem obeznać się w temacie i nie ma problemu.Co do gotowców,o których piszesz,to im nie ufam i wolę robić sam.W zeszłym sezonie kumplowi rozwiązał się gotowiec-lead core- na konkretnym karpiu,więc nasłuchałem się troche słówek na te "gotowce".Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam pytanie do kolegów karpiarzy w sierpniu jadę na 2 tygodnie nad dosyć głębokie i mocno zarośnięte jeziorko ale podobno karp jest i to duży:) Jakie przypony do kulek pop up i do tonących byście zastosowali na takie dno? i z jakiego materiału? i tak poza tym to co myślicie o wygrabieniu np kwadratu metr na metr i tam regularnie nęcić jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim ulubionym zestawem jest Metoda. Po niej może być typowy zestaw bezpieczny TB.

Jestem ciekaw czy ktoś nastawia się na karpie TYLKO ze spławikiem? (pomijam mojego kolegę kalina cośtam cośtam). Dla mnie osobiście to jest bez sensu, chyba, że biorą z opadu lub w toni. Jakie mam gwranację, że gdy karp bierze z dna to za każdym wyrzutem przynęta leży na dnie?

Maniek, jaką metodą łowisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ktoś nastawia się na karpie TYLKO ze spławikiem? Dla mnie osobiście to jest bez sensu, chyba, że biorą z opadu lub w toni. Jakie mam gwranację, że gdy karp bierze z dna to za każdym wyrzutem przynęta leży na dnie?
widać jesteś jeszcze bardzo ograniczony. jeśli łowię karpie( także liny i przeważnie karasie) na spławik to wylacznie z dna. przelotowy splawik, gdy obciążenie(lub jego część) leży na dnie to splawik wystaje nieco więcej niż był pierwotnie wyważony, żadna filozofia.

oczywiście łowi się tak głównie karpiki ze względu na czas oczekiwania i upierdliwość patrzenia na spalwik(kilkudniowe zasiadki/noc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.