Skocz do zawartości
tokarex pontony

Klub Wędkarski "Mostki"


7218

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niestety nie.Za trzeciego właściciela ode mnie były próby wpuszczania go ale nie widuje się go w połowach.

Zastanawiałem się nad wpuszczeniem sandacza ale nie wiem czy nie byłoby konkurencji ze szczupakiem

a poza tym coraz więcej problemów jest ze znalezieniem podchodowanego drapieżnika

dno jest w przeważającej mierze muliste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

7218 sorki za niedowiare ale juz taki jeste teraz po tych relacjach jestem za .

Czyżby róża na pastwisku POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy- miło że teraz napisałeś kilka ciepłych słów

Myslę że w naszych czasach lepiej być niedowiarkiem. Osobiście też bym na początku nie ufał.

A z tą różą to trzeba ostrożnie .... bo się ukłuć można :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam

właśnie jestem po 14 dniach nęcenia i łowienia na jzeiorze Mostki.

1. Jeżeli chodzi o rybostan - to jest całkiem nieźle . Pod dostatkiem jest wzdręgi,płoci,karasia,karpia - pojawiły się te którymi zarybiałem w maju - teraz mają o 5 cm więcej ; leszcza i lina - ostatniego dnia udało mi się złowić ich 12 o wymiarach 25 - 35 cm , miałem na haku jednego giganta ale sięgając po podbierak urwał się. Gorzej jeżeli chodzi o drapieżniki jest dużo okonia takiego po 30 -40 cm, a szczupaki sporadyczne - dwa które złowiłem pochodziły z zarybienia majowego. Innych nie ma.

2. Jeżeli chodzi o kłusownictwo - ustało bicie ryby prądem. Sieciarze wychodzą tylko na 3 - 4 godziny w nocy. Ale z relacji miejscowych wędkarzy wynika że nie zamierzają zaprzestać. Chyba że wyłapie ich Państwowa Straż Rybacka

3. Przeprowadziłem też rozmowę z komendantem PSR - postanowił zrobić w przyszłych miesiącach zasiadki nocne aby ich nakryć na gorącym uczynku. Prosił o nadanie informacji jak kłusole wyjdą . W chwili obecnej jest kilkunastu informatorów któryz mają reagować na każdą kradzież.

4. Rozwój klubu - większość klubowiczów chętnie współpracuje i działa . Kilka dni temu zaczaili się w trzcinach w miejscu gdzie kłusownicy wychodzą ale dwa razy ich spłoszyli. jeden z nich w sierpniu zamierza zrobić stronę www neszego klubu.

5. Zarybienia - będą w październiku i to głównie drapieżnikiem. Bo jak wspomniałem "bielizny" jest aż nadto

6. Kilka osób które ni dają znaku życia i nic nie robią będą zastąpione nowymi członkami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

I jak tam klub :?: Udały się jesiene zarybienia :?: Śledzę ten temat od samego początku, na długo przed tym jak się zarejestrowałem na tym forum :razz: Jest juz strona www :?:

Jeśli mógłbyś mi przesłać jakieś foty, regulamin itp. na maila to byłbym wdzięczny. Trzymam kciuki za ten klub i życzę powodzenia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrybienia udały się znakomicie, wpusiliśmy kilkaset szczupaków (200 - 300 ) o wymiarach 30 -45cm więc w tym roku już bedzie co połowić. O ile kłusownicy nie wytrzepią tego za wczasu.

Nie mogę zdobyć sandacza. W wielu miejscach pytałem ale jest z nim generalnie kłopot. Na wiosnę mam mieć dostarczone kilkanaście tarlaków. Jeżeli chodzi o zmainy w regulaminie. Sporo nowego wniósł p.Roman Pietrzak - ichtiolog z którym współpracujemy. Wiem na pewno że nigdy do jeziora nie trafią - karpie,amury i inne ryby "obce" bo jest to niekorzystne i zabronione prawnie.

Fundusze na zarybianie są ! z wpłat klubowych dobrowolnych jest to rocznie kwota ok 2500 - 3500 zł co jak na 30 ha wody i przy zasadzie "no kill" jest wystarczające. A jest na pokrycie szkód wyrządzoanych przez kłusowników.

Jest z nimi sporo problemu bo nie przyzwyczili się jeszcze że woda ma gospodarza z planami długofalowymi.

Jezioro będzie budowane jako akwen naturalny z pierwotnym rybostanem - żadnych karpii czy też karasia srebrzystego - te gatunki bedziemy po złowieniu zabierać. Kłopot jest natomiast z właścicielem stawów karpiowych kilka kilometrów dalej. jak spuszcza wodę to ryby niepotrzebne ( karaś i niewyrośniety karp ) i uciekinerzy karpiowi wiekszych rozmiarów dostają się do jeziora.

Jak wspomniałem wcześniej jezioro jest wolne od odłowów sieciowych. I deklaruję że się to nie zminie.

nadal buduje grupe ludzi którzy chcą aktywnie działać.

Jak w sierpniu była głośna akcja na wodzie - jednym z członków klubu jest policjant + kilka osób to na dwa miesiące był zupełny spokój. Jeżeli uda nam sie takie akcej robić dwa razy w miesiącu to kłusownicy też będą bardziej uważać i mniej chętnie nad wodę się wybierać.

Kupiłem noktowizor co poprawia obserwacje nocne. Muszę przyznać że jest to dość zabawne patrolownie wody w nocy po całym tygodniu w biurze.

Jak będą nowi chętni do klubu którzy:

- wykarzą się aktywnością

- zaakceptują zasadę "no kill"

- będą chcieli zminić tragiczny obraz wód polskich

- zaakceptują regulamin

- dorzucą się do zrybiania

to nasz klub czeka na nich z otwartymi rękoma

a na maila prezej czy później odpiszę ..... raczj później bo mam masę roboty.... chociażby trójka dzieci które potrzebują taty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Czego ja sie tu dowiaduje, o boże.... :grin: mieszkam w malej wiosce Babiak,ktora oddalona jest od mostek jakies 5km, ale z racji mojego wieku pewnie nie będe mogł do niego przystapic a bardzo bym chcial moze jak bede starszy ale czy wtedy bedzie jeszcze ten club, mam nadzieje hehe. A tak poztym to pierszy raz w zyciu zaluje ze nie jestem dorosły :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Jejus ile bym dał zeby takie cos było u mnie.

Zazdroszcze i winszuje ci 7218 .

Cholera szkoda ze mnie tam nie ma ,pomugł bym ci w rozprawie z kłusolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

7218, naprawde świetna robota.

Jestem nowym użytkownikiem forum. Natknąłem sie na twój post, prześledziłem.. Gratuluje pomysłu, samozaparcia, i realizacji. Wiem jakim ciężkim zajęciem jest organizacja, a co dopiero takiego wielkiego przedsiewziecia.

Życzę powodzenia w dalszym rozwiązywaniu problemów i działaniu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za słowa wsparcia

jakoś idzie to wszystko do przodu

zarybienia jesienne zostały dokonane

a kłusownicy przywykli ze jest gospodarz i trochę przystopowali

jak bedzie strona internetowa to nie omieszkam podać jej na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

witajcie

podaję adres strony internetowej naszego klubu

www.jezioromostki.pl

strona wymaga jeszcze dopracowania ponieważ tekst jest chaotyczny

i nie wszystko jest zamieszczone ale już można sobie poczytać

a klub rozwija się fantastycznie

ryby przybywa , a kłusownictwo maleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem wątek i przeczytałem "od dechy do dechy".Jestem pełen zachwytu, podziwu,i nie wiem czego jeszcze, dla założyciela, i klubowiczów za pomysł, realizacje, i wytrwałość. Wielkie brawa i gratulacje.

Myśle, że to może być zalążek nowoczesnego i przede wszystkim dojrzałego wędkarstwa w Polsce. Piękna idea niemal utopijna, a jednak się udało. Jeszcze raz wielkie gratulacje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronę już uporządkowałem i jest w pełni działająca

Wpisujcie proszę opinie na forum zamieszczonego na stronie.

Jeżeli uznasz że warto poinformuj o tej stronie znajomych.

W ten sposób będziemy budować nowy styl wędkarastwa w Polsce !

pozdrawiam

wojciech domińczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.