Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakiego kija wybrać???? Nowy czy używany???


Ropa-25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i mam taki problem przez zime odlozyłem troche

kasy(450zł )i chce kupic bata. Łowic będe przewaznie na Warcie na wyskokosci

Skwierzyny(koło Gorzowa Wlkp) Co do firmy to najprawdopodobniej Mikado(albo jaka

polecicie), chciałbym 8-9m. Co sadzicie? A do kasy, co mi zostanie jeszcze cos

uzbieram i chce kupic federa. Ale jeszcze mam mozliwosc kupienia tyczk 11m ale

przechodzaną juz troche (klejona ze 3 razy) za 100zł. Czy warto? Nigdy nie

łowiłem tyczką. Do nauki chyba dobra. No to sytułacja wyglada mniej

wiecej tak.

pozdr Ropa-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Ropa-25 bata 9m? Nie słyszałem o takim. Chyba chodzi Ci o tyczkę?!

Co do tyczki to po 10 wypadach już mniej więcej będziesz umiał ją operować. Łowienie "zwyczajne" nie jest trudne samo w sobie. Ale już zawodnictwo to wyższa szkoła jazdy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi gosc w sklepie mowil ze w piatek bedzie miał baty i bedzie miał 9m moze kłamał zobacze. Ale chyba zdecyduje sie na nowego bata ta tyczke czyba sobie odpuszcze. Bata jakiej firmy polecicie :?::?::?:

pozdr Ropa-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler są baty 9m ja sam łowiłem jedynie na "ósemkę" . Ropa musisz zobaczyć w jakim stanie jest ta tyczka, pamiętaj że nie każdą tyczką jesteś w stanie łowić na rzece. tu chodzi o jej sztywność. wg mnie łowić można obiema typami wędek ale to głównie chodzi o twój komfort łowienia a jeżeli nie masz dodatkowego sprzętu to bardziej bym skłaniał się za batem natomiast jeżeli łowisz w dzikim miejscu gdzie jest dużo drzew przy brzegu to będziesz mieć problem z operowaniem tak długą wędką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta tyczka łowiono na rzece bo gosc jest z mojego miasta a ja osobiscie jakos bardzej jestem przekonany do bata tyzka nigdy nie łowiłem a na bata od małego no i kolejnym argumentem za batem moze byc stan tyczki który no nie jest taki super co sie spodziewcac po cenie 100zł klejona wazy z kilogram itp. A co do sprzetu tojeszcze za wiele go nie mam tylko bat 6 i stary feder no i jakas gruntówka. ale bat 6 to zakrótki na Warte w mojej okolicy takze chyba wybiore bat albo 8 albo 9 m

pozdr Ropa-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiłe szostka od jakis 4lat i wibitnego sprzetu nie potrzebowałem przez prawie cały czas trzymam bat w rece albo siedzac opieram na nodze no i jedna podporka zwykła(nie jakies rolki, tulipany itp) do okdładania wedki przy odchaczaniu ryby albo nabijaniu rabaka, no i podbierak wiadomo. Tak wiec wydaje mi sie ze nie jest to bardzo kosztowna metoda bo kazdy wedkaz ma podporke.... :wink:

pozdr Ropa-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy gdzie bedziesz łowic ale no mogłby byc dłuzszy ale jesli nie stac cie na nowy to i takim dasz sobie rade ja przez cały czas uzywałem takiego ponad 2m i to samodzielnie zrobionego ze starej wedki i dawał rade dopiero na ten sezon kupuje 3,20 no bo bat bedzie dłuzszy...

pozdr Ropa-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wystarczy podbierak 190cm do 6m bata? To najdłuższy jaki posiadam.

słuchaj podebrać rybę możesz prawie każdym podbierakiem tyle że chodzi o komfort tej czynności im dłuższy tym przyjemniej się to robi( ale nie popadajmy w skrajność :wink: ) ja osobiście mam chyba 3,20 ale czasem łowie bez ostatniej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.