Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś wieczorem wybrałem się sprawdzić czy ojciec i teść faktycznie łowią od ponad tygodnia po kilka karpików dziennie (prawie wszystko z powrotem :wink: )

Rewelacji nie było (zmiana pogody :roll: ) ale jakiegoś ogona zaliczyłem :mrgreen:

f0828d3b63013211m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze niedługo zacznie się już prawdziwe łowienie

Nie wszyscy wiedzą, że teraz jest jeden z lepszych okresów na karpika. :mrgreen: Są wygłodzone, chodzą stadem blisko miejsca zimowego postoju.

Są oczywiście pewne warunki- trzeba znaleźć ich zimowisko, łowić po zmroku na delikatne zestawy z małym hakiem.

Cała ta bajka nie dotyczy tych wielkich kabanów a raczej kilkukilowców no i oczywiście woda musi być okresowo zarybiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeka Sztoła :

zdjcie0221yu0.th.jpg

Pogoda z rana bardzo ładna, choć za ciepło nie było. Rzeka dość mętna, co optymizmem nie napawło. Jak sie jednak okazało było całkiem normalnie - średnio. Rezultat to dwa pstrgi. Jeden maluszek, drugi koło wymiaru. Rzeka ta słynie z bardzo widowskowych wyjść dzięki swej bardzo przejżystej wodzie. Dziś było troche gorzej, zaobserwowałem dwa wyjścia brzdąców nie dużo wiekszych od woblerka :smile:

zdjcie0212ea6.th.jpg

zdjcie0225rs0.th.jpg

ładnie poprosiłem by pradzidka przyprowadził i znów zrobił mnie w balona :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest jeden z lepszych okresów na karpika

To prawda,że najwięcej karpików pada właśnie na przedwiośniu. Na naszym jeziorze już zaczęła się rywalizacja o karpiowe mięso. Osobiście tego nie widziałem (brat i znajomi widzieli) i nie ciągnie mnie do łowienia czegoś co powinno się łowić w cieplejsze miesiące. Teraz to rozumiem: płotkę, klenia, leszcza, miętusa itp ale by szarpać zeszłoroczne głupie zarybienie - to nie zabawa dla mnie. Potem się wiara dziwi, że latem oprócz gapiora nic nie idzie złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie ciągnie mnie do łowienia czegoś co powinno się łowić w cieplejsze miesiące.
A to dlaczego uważasz, że powinno się łapać karpia w cieplejsze dni :?: Oczywiście nie mówię tu o rybach wpószczonych przed dwoma tygodniami bo to jasna sprawa, ale zapolować na karpia który jest jakiś czas na zbiorniku to już coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze biorą głównie karpie około wymiarowe (u nas właśnie tak jest) i polują na nie i zabierają je ci, którzy chcą być pierwsi przed innymi i twierdzą, że trzeba jak można swoje odebrać. Nie mam nic do tych, którzy szanują ryby, ale prawdą jest, iż wielu wędkarzy łowi właśnie teraz karpie i zabiera ile wlezie tylko dlatego - bo później nie idzie już ich złowić. Jak się patrzy to siedzą ciągle ci sami ludzie, w tych samych miejscach, socze w wodzie, samochód nie daleko i sieką karpiki od pól kila do półtora kila. Czy to jest atrakcja?.

Osobiście wolę teraz łowić gatunki wcześniej wymienione zwłaszcza miętusa a latem wygodnie zrobić zasiadkę na karpia choć niestety kończy się nie na karpiu tylko na relaksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

macias czy uważasz że ludzie którzy teraz zasiadają za karpiem to miesiarze ? :evil:

Niektórzy specjalnie teraz jeżdza, bo w lato nie każdy ma czas na ryby (praca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uważasz że ludzie którzy teraz zasiadają za karpiem to miesiarze ? :evil:
Nie mówię, że wszyscy łowiący teraz karpie to mięsiarze, ale duża grupa właśnie na gwizdek "karp bierze" siedzą i łowią i łowią itd. Osobiście rozmawiałem kiedyś z pewnym gościem, który opowiadał mi, iż łowi głównie wiosną jak karp bierze a latem jak ryba przestaje brać to na ryby jeździ sporadycznie. Takich wędkarzy na pewno nie tylko u mnie nie brakuje ale i w całym kraju. Karp ze zeszłorocznego zarybienia jest dość głupi i jak się trafi na stado to można siec go jak płotki jeden za drugim. Fajnie by było gdyby wszyscy szanowaliby ryby, ale wielu wykorzystuje to co roku zapełniając zamrażalkę zapasami na wiele miesięcy. Dlatego wcale nie cieszy mnie w moich okolicach to jak karp bierze tuż po zimie, bo mało co z niego zostaje na późniejsze wędkowanie. To właśnie chciałem powiedzieć w powyższych postach, a nie chciałem nikogo teraz łowiącego karpie nazwać łagodnie ujmując głodomorem :smile: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej porze biorą głównie karpie około wymiarowe (u nas właśnie tak jest) i polują na nie i zabierają je ci, którzy chcą być pierwsi przed innymi i twierdzą, że trzeba jak można swoje odebrać

Znam takich którzy przeliczają ryby na pieniążki (czy to już zwruciła im się opłacona karta czyjeszcze nie :cry: )

Wracajmy do tematu "Jak było dziś na rybach" bo zdanie które napisałem powyżej to temat na osobną historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini nie mow ze wymieklas

Jak to kiedys napisal Kaczor pogoda na ryby jest tylko dobra albo bardzo dobra

Ty mialas dobra

o wymiękłam, bo buty mi przemakają :roll:

mea maxima culpa :P

trini, nie przejmuj się u mnie to samo ale to tylko chwilowe

mam nadzieję, jutro ma być pięknie - życzyłabym sobie znaczy :cool:

a wszystko przez zepsuty telewizor Tomka, tak krakał, że wykrakał :P Telewizor nie Tomek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadzaliśmy się już na miśki. Ale bez skutku na razie. Z tego co wiem, to u nas w okolicy jeszcze cisza - nawet na łowiskach specjalnych jeszcze nie biorą, nawet te małe.

A spokoju sobie nie dam, nie ma mowy :)

Gdy tylko zacznie się coś ruszać w przyrodzie, ze zdwojoną energią ruszymy na podbój okolicznych wód, w poszukiwaniu cyprinusów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, i wróciłem do domu :lol:

Pojechalem na ryby ok 15 po rozłożeniu zorientowałem się, że nie mam przyponów( :roll::oops: ) więc szybka decyzja i kilka minut pozniej tata przyjechał z pomocą :smile:

Pozniej zaneta laduje w wodzie kilka minut i ładna płotka jest na brzegu. Kilka minut i leszczyk jest w mojej ręce, pozniej jeszcze kilka ladnych rybek i ... ostatnie niezapomniane branie :roll: spławik pod wodę ja zacinam chwila walki dosc agresywnej i... rybka spadla. Do godziny 18 kilka płotek poniżej 20 cm jeszcze :neutral: Ale dzisiaj byłem wypróbować nowy skladnik zanęty i sprawdził się w 100%, tylko rybka ktora spadla chyba wyploszyla wszystko bo nic juz nie bralo wiekszego...

A dzisiaj jeszcze spotkałem kolejną kontrolę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.