Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj wygospodarowałem trochę czasu na spacer nad wodą z wędką.

Wybrałem się nad wodę pstrągową ale brały ryby te co nie powinny :evil:

Ach te szczupaki, zamiast amory to jedzenie im w głowie i to jedzenie typowo świąteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyłem dziś na pogorie IV z kumplem na okonka ale wiatr był taki ze nie było opcji pomachac paproszkami, szybka decyzja jedziemy na pogorie II, tam już lepiej zatoczki bez wiatru i fali, i tyle dobrego, rybki nie współpracowały, kumpel miał jedne pobicie na maleńką cykade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonki były dzisiaj średnie:

Takie; 8cfe04a158ae528bm.jpg

szczupaczek 62cm 6f3ffa7d83016706m.jpg

i trochę większy z dziwnymi ranami: 5791d7a5bc8a8549m.jpg

Ciekawe jak będą współpracować od maja :?: na razie szczupaki biją we wszystko :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biją bo są przed tarłem
Nie jest to reguła, każdy dzień jest trochę inny. Muszą się najeść przed tarłem ale w ostatnich dniach bija nawet w przysłowiową gumkę od majtek.

Boję się o dalsze losy szczupaków bo coraz więcej słyszę o amatorach marcowych szczupaków :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta rada- zakaz spinningu do 1 maja na wodach gdzie występują :roll:
To chyba jeden z najgłupszych pomysłów jakie mogły paść na forum.

Jak nie będziemy chodzić w tym czasie ze spinningami to pewnie wielu kłusoli posiedzi z żywcem.

A szczupak występuje pewnie w jakiś 95% naszych wód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma racje taki zakaz eliminuje każdy rodzaj połwu na spining. Nie ma tłumaczenia typu - łowie okonie.. itp.

PSR miało by ułatwione zadanie, bo łowiący w tym okresie na spining to potencjalny kłusol. Ja dodatkowo włączyłbym w to jeszcze sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jeden z najgłupszych pomysłów jakie mogły paść na forum.

Może głupi, może nie. Przeanalizuj wpisy choćby w tym temacie. Ile szczupaków już zostało złowionych w tym miesiącu jako przyłów do okonia, pstrąga i czego tam jeszcze? A ile poszło z kotwicami w pysku?

Czy miesiąc przerwy w spinningu na wodzie gdzie szczupak mocno żeruje przed tarłem to aż taki wielki problem :?:

Jak nie będziemy chodzić w tym czasie ze spinningami to pewnie wielu kłusoli posiedzi z żywcem.

A szczupak występuje pewnie w jakiś 95% naszych wód.

Nie mówię, że wszędzie i bezwarunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voivod, masz bardzo głupi sposób rozumowania , tymi słowami obrażasz wszystkich spinningistów . pomyśl trochę czy fajnie by było jak oni by tak mówili o spławokowcach .A po drugie mam takie powiedzenie każdy sądzi po sobie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja zawsze leży po środku.

Szczupaków pada sporo i pewnie sporo odpływa z kotwicami w pysku.

Mój dzisiejszy przyłów był na "wodzie górskiej" czyli tam gdzie ma królować pstrąg. Dlaczego pstrąg dzisiaj nie królował na mojej wędce?? Może nie umiem wędkować a może to inna sprawa. Kilka lat temu nie miałem problemy ze złowieniem pstrąga na tej wodzie a szczupak był baaaardzo okazjonalnie. Dlaczego tak było?? wiedzą wszyscy co znają przepisy przed nowelizacją regulaminu PZW.

Czy było to rozwiązanie lepsze, nie potrafię odpowiedzieć ale ryby były i były tam gdzie być powinny.

Całej opisywanej przeze mnie sprawy nie nazywam po imieniu bo wielu młodych kolegów nie zna przepisów jakie były kilka-kilkanaście lat temu i boję sie że za chwilę będzie mała wojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja zawsze leży po środku.

I to też prawda :roll: Może przesadzam, może powinienem bardziej wierzyć w uczciwość polskich wędkarzy :roll: Mam z tym pewien problem, bo zbyt wiele już widziałem w swoim dość krótkim życiu :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym okręgu toruńskim obowiązuje do 1 maja zakaz połowu spinningiem i na żywca. Przepis jest rozsądny i nie ma chowania niby przypadkowo łowionych szczupaków po trzcinach, co zdarzało mi się obserwować w przeszłości. A tak w ogóle, to nie rozumiem, po co pstrykać zdjęcia rybom, które powinny bezzwłocznie znaleźć się z powrotem w wodzie, a nie służyć za obiekt fotograficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym okręgu toruńskim obowiązuje do 1 maja zakaz połowu spinningiem i na żywca.

U mnie w stowarzyszeniu jest podobnie, tyle że do 1 czerwca :wink:

A tak w ogóle, to nie rozumiem, po co pstrykać zdjęcia rybom, które powinny bezzwłocznie znaleźć się z powrotem w wodzie, a nie służyć za obiekt fotograficzny.

Dajmy spokój Panowie, wróćmy do tematu i świątecznej atmosfery :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym okręgu toruńskim obowiązuje do 1 maja zakaz połowu spinningiem
Ile jest wód Górskich w tym okręgu??

Kiedy w tym okręgu łowi się pstrągi??

po co pstrykać zdjęcia rybom, które powinny bezzwłocznie znaleźć się z powrotem w wodzie,
.

Pewnie po to aby padały takie pytania :???:

Więcej już nie będę, wybacz Lesio, że musiałeś patrzeć na te ryby :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg37
Racja zawsze leży po środku.

I to też prawda :roll: Może przesadzam, może powinienem bardziej wierzyć w uczciwość polskich wędkarzy :roll: Mam z tym pewien problem, bo zbyt wiele już widziałem w swoim dość krótkim życiu :???:

Nie tylko Ty masz z tym problem. Ja się tyle nawidziałem w ciągu ostatniego miesiąca, że zastanawiam się, kim my właściwie jesteśmy? Chyba tylko nawiedzonymi idealistami wśród bandy mięsarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri nie wiem dokładnie, nie łowię w rzekach, być może wody górskie są wyłączone z tego zakazu.

Więcej już nie będę, wybacz Lesio, że musiałeś patrzeć na te ryby
Moje wrażenia estetyczne nie zostały naruszone, lubię oglądać ryby, jedynie brakowało mi elementu niezwłoczności przy wypuszczaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem na rybkach nad wodą o 7.30. Przed 8 zanęta rozrobiona wędka zarzucona i po pięciu minutach piękne uderzenie na DS. Węda wygieła się do wody i ... po kilku sekundach holu wyciągam rozgięty hak:( Myślę ładnie na początek podeszły karpie. Za kilkanaście minut branie u kolegi i wyciąga karpika 31 cm. U mnie coś tam skubie ale dalej nic. I znowu branie u kolegi i karp bliźniak. U mnie niefart dalej. Zerwałem na podwodnych drzewach chyba z 3 zestawy. Łapaliśmy w tzw. patykach, czyli miejscu na gliniankach gdzie kiedyś rosły drzewa a potem zostały zatopione. Oczywiście gałęzie obrośnięte są malutkimi małżami ostrymi jak brzytwa. Najmocniejsze plecionki przecinają się jak nitka. Po godzinie śmiech:) Złapałem 20 cm karpika. Potem drugi też 20cm! Kolega też łapie ale podeszły maluchy. U mnie znowu piękne branie i czuję że to nie karp. Za chwilę pęka plecionka na przyponie. Najprawdopodobniej pobrał szczupak na białe robaki. Potem jeszcze kilka brań ale znowu maluchy. Koło dwunastej już mieliśmy dość. Wymiana przyponu graniczy z cudem. Palce chodzą jak u pianisty. Zimno, wiatr w twarz, śnieg wali po oczach, nos robi za żagiel. Błoto że nie można wyciągnąć nogi bo się zasysa. Ślisko jak diabli. Totalny hardcore.

Ogólnie nie było źle. Coś się działo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę większy z dziwnymi ranami:

keri,gdyby nie rozstaw(troszke za waski) i brak sladow na bokach i grzbiecie to wygladal jak trafiony przez "starszego brata".Ciekawe czy podobne uklucia mial "po drugiej stronie", zwlaszcza te podobne do sladow po "zebach trzonowych" :?: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym okręgu toruńskim obowiązuje do 1 maja zakaz połowu spinningiem

Serio :?::shock:

Pierwszy raz o tym slysze :roll:

Choc przyznaje ze tegorocznego regulaminu nie widzialem bo jeszcze nie wykupowalem karty (wiadomo na co czekam :lol: )

W całym okręgu toruńskim obowiązuje do 1 maja zakaz połowu spinningiem
Ile jest wód Górskich w tym okręgu??

Kiedy w tym okręgu łowi się pstrągi??

Z wiekszych rzek mamy Drwece i Wel (wraz z doplywami)

Pewnie o tej pierwszej wiekszosc slyszala :wink:

Sa jeszcze mniejsze ciurki typu Zielonka (zielona Struga) i chyba cos tam jeszcze ale musialbym poszukac :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P - sprawdziłem, zakaz o którym pisałem dot. jezior, wyrobisk i stawów. Na górskim odcinku Drwęcy obowiązuje od 1.04. do 15.05. oraz od 1.10. do 31.12, na pozostałych wodach górskich są szczególne uregulowania zawarte w jakimś informatorze. Na Wiśle - zakaz spinningowania w okresie od 1 stycznia do 31 maja dotyczy tylko po 100 m prawego brzegu Wisły w dół i górę rzeki przy ujściu szyjek Portu Zimowego oraz Portu Drzewnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.