Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie na karpia z gruntu w okolicach Łodzi?


seba02121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak w temacie"Gdzie na karpia z gruntu w okolicach Łodzi?"

W dniu dzisiejszym zostałem członkiem PZW :razz:

Do chwili obecnej uprawiałem wędkarstwo komercyjne(hodowlane)Ale znudziły mi się ciągłe wypady nad tą samą wodę i połowy bark w bark z innymi wędkarzami.

Z tego powodu pytam was drodzy forumowicze gdzie połowić z gruntu-karp.leszcz.karaś itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ewentualnie gdzie w ogóle się wybrać na rybki do 50km od Łodzi?

Od razu mówię że łowiska komercyjne mnie nie interesują-te już dobrze znam :wink:

Podobno jest jakieś łowisko w Ldzaniu gdzieś za Pabianicami ale nie wiem nic o nim.Może ktoś udzieli mi jakichś informacji o nim?

A jak wygląda sytuacja na Krzywiu?Jest sens w ogóle tam jechać?

I jeszcze jedno;Zalew w Głownie.Na jaką rybę można tam liczyć?Czy jeśli mam opłacony okręg Łódzki to mogę tam wędkować,czy trzeba uiścić jakąś dopłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z rodzinką poglądowo na Krzywiu i na Kotlinach za Kurowicami.

Jeśli chodzi o Krzywie to fajna miejscówka i chociaż mieszkam w Łodzi to byłem tam dopiero pierwszy raz :shock: Wrażenie raczej pozytywne,sporo wędkarzy jak na tą porę roku.Ale w tym sezonie zima się nie popisała więc niema się co dziwić.Może ktoś z was mi podpowie na jaką rybkę tam można liczyć?I na którym stawie połowić z gruntu?Przechodząc widziałem jak facet obierał karpia około 1kg.

Kotliny-Fajny zalew,niewielu wędkarzy,ale wrażenie bardzo pozytywne!Zbiornik duży,ale nie wiem co w nim pływa więc liczę na waszą pomoc.Jeśli ktoś bywał na tym łowisku to proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję informacji o jeziorach okręt i rydwan w woj.łódzkim,to są okolice Głowna.Chciałbym się dowiedzieć czy opłacając łódzką składkę mogę tam łowić czy może są jakieś dopłaty.Intereuje mnie co można tam złowic i czy warto się tam wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam byłem na jednym z tych jezior (mniejszym) łódzka składka jest wazna bo rozmawiałem z działkowiczem z tamtąd,tyłko jakaś część jest wydzielona dla jakiegoś koła.Mi osobiscie się tam podoba brzeg zalesiony,łowiłem ładne płocie prawie z 6m.na spining garbuski brały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w tamtym roku,łowiłem na federka i widziałem ze inni tez łowią,dno nie jest zarośniete.podobno głębokosci dochodzą tam do 30m,kiedyś chyba wydobywali tam żwir.Myslę że jak pogoda się utrzyma jaka jest tez tam się wybiorę.pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Byłem dzisiaj z rodzinką poglądowo na Krzywiu i na Kotlinach za Kurowicami.

Jeśli chodzi o Krzywie to fajna miejscówka i chociaż mieszkam w Łodzi to byłem tam dopiero pierwszy raz :shock: Wrażenie raczej pozytywne,sporo wędkarzy jak na tą porę roku.Ale w tym sezonie zima się nie popisała więc niema się co dziwić.Może ktoś z was mi podpowie na jaką rybkę tam można liczyć?I na którym stawie połowić z gruntu?Przechodząc widziałem jak facet obierał karpia około 1kg.

Kotliny-Fajny zalew,niewielu wędkarzy,ale wrażenie bardzo pozytywne!Zbiornik duży,ale nie wiem co w nim pływa więc liczę na waszą pomoc.Jeśli ktoś bywał na tym łowisku to proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam.

A gdzie dokladnie są te kotliny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotliny---Wyjeżdżasz z Łodzi w stronę Tomszowa Maz-Andrespola.Dojeżdżasz do Kurowic-kościół na wprost.Na rondku w lewo i zaraz za rondkiem jakieś 300m w prawo.Cały czas prosto,aż dojedziesz do skrzyżowania.Na skrzyżowaniu w lewo i za jakieś 600m masz zalew.

Mam nadzieje że trafisz.W tą Niedziele 30.03,jeśli pogoda dopisze będę tam na sto procent.Białe Mondeo Kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ja jezdze na Zofiówke to miejscowość za Lutomierskiem.Dwa zalewy jeden za drugim podobno zarybiona w tym roku karpiem. Ale to łowisko należy do Sieradza

w zeszłym roku było slabo ale po zarybieniu kto wie.

Autko trzeba zostawić na parkingu a sprzet na plecki i nad wode.

Jest wyspa i można sie latem kąpać a wszystko otoczone zielenią z małym laskiem.

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opłacam karte w SIERADZU ale mieszkam w Łodzi nie jeżdze tam specjalnie tylko płace za karte w sklepie na Dąbrowie na ul DEOTYMY.Polecam to lowisko szczegulnie

dla karpiarzy i dwa lata wstecz udało ma sie tam złowić kilka ładnych leszczyków ,karasi i amura 4.50 kg ,tylko jak wszedzie są i kłusole jak bedziemy czesto jeżdzili to sie beda bali kłusować. Szczgulnie polecam miejsce na przeciwko wyspy tak z jednej jak i drugiej strony zalewu a na mniejszym zalewie czesciowo zarosnietym są spore karasie i na wiosne bardzo dobrze biorą.

Dobrze jest jechać wieczorem około 5tej i do 8mej rano maxmalnie.

Do zobaczenia nad woda Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Kotlin (wyjazd rekraacyjny ok jednej godziny) , rozmawiałem z wędkarzami efekty marne , woda bardzo ładna , mało ludzi ale jednak jutro wyprawa na Krzywie .2 dni temu bral karp .karaś i płoć cos się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opłacam karte w SIERADZU ale mieszkam w Łodzi nie jeżdze tam specjalnie tylko płace za karte w sklepie na Dąbrowie na ul DEOTYMY.Polecam to lowisko szczegulnie

dla karpiarzy i dwa lata wstecz udało ma sie tam złowić kilka ładnych leszczyków ,karasi i amura 4.50 kg ,tylko jak wszedzie są i kłusole jak bedziemy czesto jeżdzili to sie beda bali kłusować. Szczgulnie polecam miejsce na przeciwko wyspy tak z jednej jak i drugiej strony zalewu a na mniejszym zalewie czesciowo zarosnietym są spore karasie i na wiosne bardzo dobrze biorą.

Dobrze jest jechać wieczorem około 5tej i do 8mej rano maxmalnie.

Do zobaczenia nad woda Edmund

Jak wspominałem znam łowisko jak mało które , spędziłem na nim 10 lat jak jeszcze odpowiednio było zarybiane był spory amur , karp około 6 kg max pojedyńcze sztuki, sandacz ( mój miał 7,60 kg) i było sporo węgorza i jako ciekawostkę podam iż brał w okolicach godzin południowych.

Jeżeli chodzi o miejsce to najlepsze bylo za cypelkiem ( dawniej wyznaczał koniec kapieliska )

około 25 metrów bo woda jest tam najgłębsza ok 1,8m . Ale najciekawiej było rzucając gruntówkę ma odległość ok 60 m w kierunku końca pola namiotowego na przeciwległym brzegu bo tam przechodzi rów łączacyupusty wody pomiędzy dwoma stawami i tam zawsza bylo najlepiej natomiast drugi staw zawsze byl mało użytkowany z powodu głębokośći 1,20 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to wreszcie...Jak opłaciłem kartę na okręg Łódzki to muszę jeszcze dopłacać do tej Zofiówki,czy mogę wędkować bez żadnych dopłat?

W tym roku"CHYBA"mamy porozumienie z Sieradzem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszanowice byłem tydzień w zeszłym roku pod namiotem.

Też dużo kłusoli w nocy z siadkami i pupami.

Ale dobra strona tego łowiska nie ma opłat za pole namiotowe.

A na wiosne dobre miejsca na Luciaży wpływającej do zalewu.

Ja sie wybieram we czwartek na Warte za tamą na Jeżiorsku,

ale to jeszcze termin odległy i pogoda ma sie naprawić .

A co na Krzywiu.

DO zobaczenia nad wodą Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Krzywiu pustka to znaczy ryby nie braly , złowiono jednego karpia ok 2 kg na 2 stawy. Nie bylo nawet jednego brania. Naliczyłem 43 samochody i kilka rowerów.

O 9 zaczely się zawody dla baciarzy na jednym brzegu i do 12:30 nawet jednej sztuki ba nawet brania nie mieli.

SEBA, a jak na Kotlinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kotlinach nieźle brała płoć 20cm na spławik jakieś 5-6 metrów od brzegu.A poza tym nikt przez cały wczorajszy dzionek nic oprócz płoci nie złapał.

edmund Ponawiam pytanie...

Czyli jak to wreszcie...Jak opłaciłem kartę na okręg Łódzki to muszę jeszcze dopłacać do tej Zofiówki,czy mogę wędkować bez żadnych dopłat?

W tym roku"CHYBA"mamy porozumienie z Sieradzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale jak Łódz ma podpisane porozumienie z Sieradzem to możesz łowić .

Sprawdz na swojej karcie z kim Łódz ma podpisane porozumienie.

nie wiem jak to bedzie z rejestrem polowów ,tu na forum gdzieś czytałem o tym.

a może nowy temat napisz na forum.

To piszecie że rybska sie budzą z zimowego letargu,a w tym roku przyrzekam że

bede cześciej nad wodą .

Edmund we czwartek tama za Jeżiorskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.