Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

profesionalne,dobre zestawy


Gość lin

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
może masz starą zleżałą tą żyłkę ? wyregulowanie hamulca to raczej podstawa, choć zestaw masz raczej mocny. dziś na zestawie linowym z 0,16(trochę grubiej ze wzgl na częsty przyłów karpia w tym miejscu) wyciągałem karpiki ok 2kg praktycznie bez wybierania z żyłki z hamulca (może ze 3 razy mi wybrało z 40-50cm) hol raczej siłowy.

Damian21 a gdzie to łowisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłka kupiona w marcu, podobno ze świeżej dostawy. To Siglon W Magic Soft od Balzera. Hamulec tak wyregulowany, że mogę żyłkę wyciągnąć kiedy pociągnę mocniej za żyłke. Ale na pickerku też dwudziestka i przypon osiemnastka i udało mi się wyciągnąć amura 3,5 kilogramowego. A żyłka ze spławikówki podobno bardzo dobra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaxon Adventure Tele Roach 3,60 m 1-15 g c.w. Wędka bardzo lekka, to najprawdopodobniej wina żyłki, bo z 0.16 (oczywiście proporcjonalnie mniejsze ryby) tak się nie dzieje. A ktoś kija używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wg mnie to trochę dziwne że pękała żyłka główna a nie przypon. Najlepiej używać tych samych firm żyłek do przyponów i głównych. A jeżeli żyłka jest do bani i nie posiada swojej rozciągliwości to wystarczy mocniejszy zryw rybki i żyłka strzela. Ostatnio gdy łowiłem karpie tyczką i miałem mocno naciągnięty amortyzator, zestaw zrobiony na żyłce Maver SLR (główna 0,12 przypon 0,10 ) rozciągnął się o 4cm, ale nie strzelił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.