Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędki na czystej macie węglowej...


daTeo00

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o skomentowanie pewnej kwestii...

W końcu zdecydowałem się na "typowo" okoniowy kijek...

Jest to Konger Maxim Twist 2,7m. c.w. 2-12g.

Ale zakupując go, w jakby nie patrzeć fachowym sklepie wędkarskim, dowiedziałem się ciekawej rzeczy.. Fakt, każde swoje wędki przy łączeniach smaruję od czasu do czasu preparatem "Ferrule Lube", ale nie w tym kwestia..

Od przemiłego właściciela sklepu, dowiedziałem się, że wiele wędzisk na naszym rynku jest wykonanych na czystej macie węglowej, bez lakieru, to fakt, bo wiedziałem o tym wcześniej.. Ale pan zaskoczył mnie w inny sposób.. stwierdzając że tego typu wędziska, powinny od czasu do czasu być dla większej żywotności kija przemywane preparatem ochronnym, czymś na bazie parafiny, czy coś w tym stylu, niestety śpieszyłem się i nie miałem okazji dłużej z facetem porozmawiać..

Więc chciałbym spytać, czy koledzy po kiju znają tego typu preparaty i w miarę możliwości chciałbym poznać ich nazwy i producentów...

Pozdrawiam i z góry dziekuje.. :!::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.