Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką wybrać siatkę na ryby?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Planuję zakup siatki do przechowywania ryb i mam dylemat. Zastanawiam się nad kształtem. Jak wiadomo na rynku dostępne są siatki zarówno okrągłe jak i prostokątne. Mam pytanie: Który kształt siatki lepiej się sprawdza na platformie??

Prosiłbym o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja dodam swoje pytanie - jak przechowujecie ryby łowiąc na spinning? temat drażliwy ze względu na presję na metodę złów i wypuść, więc proszę nie odpisywać czegoś w stylu najlepiej wypuścić itp., bo o tym dobrze wiem i większość wypuszczam, ale raz na jakiś czas, na biwaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piedziele, ludzie to mają problemy :sad:

ale nie robiąc sobie jaj z tak poważnego tematu napiszę:

okrągłe rybole=okrągła siata

kwadratowe rybole=kwadratowa siata

trójkątne rybole=wszystko jasne :mrgreen::grin:

ps. diver, wybierz taką aby była na Twoją kieszeń i do dna pasowała :mrgreen:

rybolom to i tak wsjo jedno :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie okrągłą, średnica taka by Ci weszła do plecaka.

Ja mam siatę 40 cm średnicy, długą na 120cm, czarną z drobnymi oczkami, bez głowicy na gwint do podpórki, chyba kongera dałem za nią z 20zł.

Sprawdź czy ma w miarę elastyczne obręcze, lepiej ją wtedy upchać do plecaka.

Ps.

patbaj a Ty sie chłopie módl, żeby tu zaraz nie wjechał stu6-60, kolo prowadzi prywatny dżihad przeciwko takim jak Ty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim jak Ty

takim jak ja???? nie rozumiem, będąc na biwaku gdzieś pośród lasu nie będę zaiwaniał do jakiegoś marketu wiejskiego jak mi się zapas skończy tylko zabiorę sobie jakąś rybkę złowioną w odległości powiedzmy 500m - kilometra od namiotu - wiem , że najlepiej jest je uśmiercić od razu i wtedy przenosić, ale chciałem poznać jakieś kreatywne pomysły forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, ja mam jedna siatkę z elastycznymi obręczami i nie za bardzo chce tonąć.

Mam też jedną ze sztywniejszymi obręczami i ona tonie bez problemu. Ale jezeli uzywasz siatki sporadycznie to siatka jest jak najbardziej w porządku.

Ja mam siatę 40 cm średnicy, długą na 120cm, czarną z drobnymi oczkami, bez głowicy na gwint do podpórki, chyba kongera dałem za nią z 20zł.

Ja mam podobną tylko ze dluga na 170cm z jaxona z tą glowicą z gwintem i zaplacilem za nią niecałe 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedna siatkę z elastycznymi obręczami i nie za bardzo chce tonąć.
He to kup koszyk zanętowy około 30-40g zdemontuj ołów i zamocuj na dnie siatki. Prawie zawsze idealnie pasuje to dziurek w siatce i świetnie tonie łatwo się zarzuca to wody. Do koszyczka zamontuj krętlik i będziesz miał do łapania na DS-a na bliskie odległości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kończąc zawody wędkarskie następuje ważenie ryb. Czynność ta jest o tyle kłopotliwa, że używane siatki są długie min 2,5 m i zawsze jest problemem przesypanie złowionych ryb do pojemnika wagi. Kiedyś na zawodach widziałem siatkę z odpinanym ostatnim członem. Czynność przesypania ryb z 0,5 m dolnego członu siatki stała się prosta a na dodatek nie trzeba korzystać z pomocy kolegi przy przeglądaniu siatki czy przypadkiem coś w niej nie zostało. Będę wdzięczny i myślę, że nie tylko ja za informację gdzie taką siatkę można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem siatkę z odpinanym ostatnim członem.

Gorzej jeśli tez człon odepnie się w wodzie w czasie zawodów :mrgreen: . Spotkałem się z sytuacją, kiedy facet koło mnie łowił non stop ryby a jak przyszło ważenie to miał kilka sztuk :lol: , bo okazało się ze miał dziurawą siatkę, tak więc nie mam zaufania do taki cudów, dla mnie siatka musi być w całości (bez dziur i odpinanych cudów :lol: ) żeby było jak najmniejsze ryzyko ucieczki ryby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zastanawiam sie nad siatką Navy Competition,kwadratowa.Czy ktos miał(ma) do czynienia z tym produktem?Materiał,wytrzymałosc a głównie jak zachowuje sie gdy przebywaja w niej ryby,których płetwy mają czepliwe ząbki.

Ewentualnie prosze o porade odnosnie siatki kwadratowej minimum 3m spelniajacej powyższe kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.