Skocz do zawartości
tokarex pontony

Opad


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pewnie masz za miękki kij i po podbiciu koguta które nie jest zbyt agresywne i na tyle wysokie

żebyś zdążył wybrać luz na większej odległości a przy łudce jest już lepiej bo jest większy kąt między plecionką a wędką. Jeśli nie kij to pokombinuj z ciężarami główek i gęstością kryzy bo od tego w dużej mierze zależy szybkość skoku i długość opadu.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Sebastian10010 ale kijek 1-7g jest miękki - więc łowiłem z opadu i czułem przynętę więc nie chodzi raczej o miękkość kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynętę da się wyczuć na lekkich kijach tylko to jest kwestia wprawy w wybieraniu luzu i podbijaniu przynęty. Nie każdy od razu załapie o co chodzi. Ja np łowie cięższymi kogutami na większych głębokościach więc stosuje kije o ciężarze wyrzutowym od 10 do 40 gr a na 2-3 metrowych głębokościach stosuje kije do 15 gr ale sztywne o akcji szczytowej żeby lepiej i pewniej zacinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129, jest pewna sztuczka ktora mozna oszukac miekki kij. Wiadomo ze przy dynamicznym poderwaniu przynety miekki kijek gibie sie na wszystkie strony i zanim dobrze wybierzesz luz przyneta juz lezy na dnie.

Ja jesli lowie miekkim kijem i mam ochote polowic z opadu robie nastepujaco. Krece non stop koowrotkiem wlokac przynete powoli po dnie i od czasu do czasu podrywam ja jednoczesnie kijem ki kolowrotkiem z tym ze mniej kijem a wiecej kolowrotkiem. Jesli nie nosisz przy sobie dwoch kijow a akurat musisz polowic z opadu np okoni to to jest rozwiazanie zastepcze ktore mnie osobiscie sprawdza sie doskonale

ps. Sprobuj ze stormami i wszystkim co ma glowki zatopione w gumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Wiadomo ze przy dynamicznym poderwaniu przynety miekki kijek gibie sie na wszystkie strony i zanim dobrze wybierzesz luz przyneta juz lezy na dnie.

Nigdy tak nie miałem :smile: Kijek na pletce jest nieco sztywniejszy...

I zawsze miałem doskonały kontakt z przynętą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Panowie.

mam kilka pytań odnośnie sprzętu do opadu

Mianowicie jakiego kija byście polecili do łowienia z opadu ?

Łowie na wodzie o głębokości do 4 metrów (stojącej jak i płynącej).

Mam zwykły spining balzera od 10-40 gram i wydaje mi się ze jest za sztywny. Ciężko cokolwiek dostrzec na szczytówce. I jaki ciężar główek stosować ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@savior za 800pln to sobie zrobisz super kijek na zamówienie w pracowni.

Wędki za 500 nie oplaca się kupowac..lepiej dołóż te 200-300 i zrobisz piękną wędkę idealnie dopasowaną do twoich potrzeb.

Właśnie czytam na ten temat na jerkbait

Też doszedłem do wniosku że zrobię sobie coś na zamówienie.

oj różnie to bywa z tymi zamówieniami. nie zawsze wychodzi tak kolorowo jakby się wydawało

Mógłbyś napisać dlaczego ??

Może przy zakupie mam zwrócić na coś uwagę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie zawsze wychodzi tak jak sie chce :) znajomy ma batsona mi osobiście dosyć średnio podoba a wybulił prawie tysiaka.

lecz pod tą rybe na którą chcesz zbudować wędkę nie powinno być dużego problemu. najlepiej jakbyś dobrze przemyślał temat i dokładnie się rozmówił z osoba której zlecisz budowę kijka, czego od niego oczekujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie zawsze wychodzi tak jak sie chce

@savior jeżeli zdecydujesz się dokładnie o co ci chodzi, przemyślisz temat, pod jaka rybę, jakie łowisko..td, pójdziesz do pracowni, pogadasz z fachowcami, napewno dobrze ci doradzą. Pomacasz blanki, zobaczysz jak ci w rece leżą, jak pracują itd.. nie musisz zamówi przy pierwszej wizycie !! Przespij się z tą myślą i przyjdź za pare dni ponownie..

Też doszedłem do wniosku że zrobię sobie coś na zamówienie.

Mam znajomego co robi świetne wędki, jak chcesz moge podpytac o jakiegoś rodbuildera z twoich okolic... chyba że wybierzesz się do Szczecina (masz zaledwie 400km) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@savior jeżeli zdecydujesz się dokładnie o co ci chodzi, przemyślisz temat, pod jaka rybę, jakie łowisko..td, pójdziesz do pracowni, pogadasz z fachowcami, napewno dobrze ci doradzą. Pomacasz blanki, zobaczysz jak ci w rece leżą, jak pracują itd.. nie musisz zamówi przy pierwszej wizycie !! Prześpij się z tą myślą i przyjdź za pare dni ponownie..

Kilka miesięcy temu zrobiłem dokładnie tak samo jak piszeSupersobi

Zrobiona wędeczka tez służy mi do opadu,Batson isb 843.spokojnie obsłuzy przynety do 25gr+guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

savior - tylko kij z pracowni. W tej cenie nie opłaca się kupować seryjnego kija - skontaktuj się z jakąś pracownią - oni Ci na pewno doradzą.

A jeśli chodzi o kijki z pracowni to chyba nie ten temat - może ktoś nowy otworzy? Chyba, że już gdzieś jest podobny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ten blank ma taka szczytową akcje że dobrze widać brania z opadu czy zrobili ci wklejankę
Pytanie powinno paść ,czy w czasie łowienia metodą" na opad "wogle brania są odczuwalne na blanku ,po tym co pisał Shogun wydaje mi się że trochę "ściemniacie" :wink:savior, ja nie łowie na opad więc się nie znam :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.