Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mistral Amundson pole 700


ubot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam dobrego i lekkiego (max do 330g) bata 7m, w kwocie do ok. 250zł. I ostatnio w jednym ze sklepów znalazłem promocję na w/w bacik :roll: No ale nie wiele o nim wiem i nie bardzo mogę znaleść w sieci jakieś info na jego temat... :neutral: Przeto będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.., a może macie jakieś inne propozycje..? :roll:

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja mam mistralla Amundsona pole 800 ale nie chodz o długosc, musze powiedziec ze jest solidnie zrobiony i 8m kosztował nie 250zł jest lekki (411g) miałem tez w reku 7m i był leciutki jak piorko, do Akundsona nie załozysz gumowego amortyzatora bo ma wklejana pełna szczytówke 7m tez tak ma. w zasadze narazie tyle ci mogr powiedziec bo mam go od 3dni a nad woda jeszcze nie probowałem. Jak chcesz cos jeszcze wiedziec to pisz

pozdr Ropa-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie Mistral Amundson to może w kwocie do ok, 350zł. Ale to już max.. :neutral: Wpadły mi w oko dwa: Tournament i Temptation cena porównywalna ale niewiele wiem o jakości, wytrzymałości i innych cechach użytkowych.. A opisy w sklepach z netu są pełne zachwytów nad oboma..

Bardzo będę wdzięczny za opinie kolegów którzy mają lub mieli zarówno jeden jak i drugi model.., krótko mówiąc - Który wybrać?

Doradźcie proszę...

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Od 3 dni przyłożyłem się do porządnych poszukiwań bata 7m . I z tego co czytałem w necie wynika, że w tym przedziale cenowym<250 zł > najlepszym rozwiązaniem cenowym będzie Mistrall Amundson Pole 700cm/30gr . Byłem w sklepie i akurat sprzedawca miał taki na stanie i trochę go pooglądałem. Rzeczywiście jest bardzo lekki i chyba go kupie ponieważ dobrze mi leżał w ręce . W rzeczywistości wydaje się być bardzo solidny ale nie wiem czy nada się on do połowu większych leszczy , linów a nawet karpików . Może jakiś kolega po kiju który akurat go używał by się wypowiedział jak to jest z tym kijem w praktyce ponieważ mnie też on bardzo interesuje i jestem zdecydowany na niego w 75% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujas na dniach złamał jaxona tx-pro limited edition pole7,00m.Prawdopodobnie na karpiku z 4 kg .Ja mam amundsona 7m juz 2 rok i nie narzekam.Karpiki takie po 3 kg da sie wyciągnąc , fakt jest cięższy do jaxona , czy od tych dwóch mikado , jednak nie zamienił bym sie na zaden z nich właśnie z takiego powodu że na większej rybie moze sobie nie dac rady. Z tego co pamiętam mojego amundsona sprzedawca sciągał 2 tygodnie ,poniewaz jest to dobry bacik za rozsądną cene.Bo go ciezko dostac.Po tym złamaniu jaxona wujo chciał sobie kupic tego amundsona( narazie, taki bacik zapasowy) sprzedawca powiedział ze juz nie ma mowy żeby go dostał. Natomias jak chcesz wydac wiecej kaski to polecam Turnamenta potem bym brał temptation. Turnament ma mniejszą średnice nic temptation.Co za tym idzie mniejsza wage ,ale jest wytrzymalszy.Co do gumy. Szczytówke mozna wymienic, i ją założyc , jednak nie jestem zwolennikiem gumy.Po prostu nie chce męczyć ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już tego bata :cool: i 2x byłem z nim nad wodą . Bardzo dobrze się na niego łapie .Ma dobrą akcję szczytową . Przy połowie nawet mniejszych leszczy wydaje się jakby ciągnęło się ładny okaz . Pozdrawiam wszystkich i polecam tą wędkę :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Zastanawiam się nad zakupem tego bata. Możecie coś doradzić? 7 m czy 8 m? Którym kijem będzie lepiej operować? Słyszałem, że 8 metrów i więcej robią się delikatnie bananowe. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze łatwiej operować krótszym.

amundson na 7 już wisi, na 8m jeszcze bardziej , doliczając do tego kiepskie wywarzenie - ciąży dość znacznie w ręce.

Może niech Kolega przybliży swój budżet i opisze potencjalne łowiska i spodziewane ryby - będzie coś łatwiej doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.